WAAR ZIJN ZE GEBLEVEN??? NIEUWE RUBRIEK PARADOXAAL JAARDINER DANSEN EN KIENEN BIJ AFC De bridgers van toen, waar zijn ze nu? Iedere maand wordt een drive verspeeld, al sedert jaren!! De laatste jaren echter is door natuurlijk verloop alsmede gewoon niet meer ko men, het aantal bridge paren gedaald. Zeer jammer, omdat degenen die trouw blijven komen deze avonden buitenge woon op prijs stellen. Het zou daarom prettig zijn indien zich nieuwe bridgeparen zouden aanmelden teneinde het speelplezier nog groter te maken! Namen van mensen die "verdwenen" zijn: Witteveen, Walker, Duinker, Bridié, fam. Steensma, Suurbeek, Bosch, van Eeten, Berrier, van Weelde enz. enz! De gang naar de bridgeavond, één keer per maand, is toch zeker wel haalbaar. En wat te denken van alle kla- verjastoppers! Stuk voor stuk topspelers, zo te zien en te horen, met klinkende namen als Geluk, Landman, v.d. Berg, Visser, Brouwer, Disselkoen, Timmerman, Tromp enz. Voor hen kon het toch een uitdaging zijn, het bridgespel te gaan beoefenen, met zijn onwaarschijnlijke verscheidenheid van spelmogelijkheden! De grondregels van het spel zou onder de deskundige leiding van de Heer Martens kunnen worden geleerd, waarbij de klaverjaservaring uitermate goed van pas komt. A.s. donderdag 5 februari wordt de volgende drive verspeeld. Ik hoop van harte dat zich oude paren dan wel nieuw gevormde paren zich zullen aanmelden! Schroom niet, de ballotage is absoluut afwezig, het speelplezier staat voorop. Indien men inlichtingen wil hebben als men starten wil met bridge, dan graag bellen naar ondergetekende. SCHROOM NIET EN BEL!!! Jan Pelsma 23 32 64 De redakteur is de mening toegedaan dat het nut kan heb ben zo af en toe een AFC-er voor het voetlicht te halen, zodat onze vereniging de jongen/de man nog beter leert kennen. Hiervoor heeft hij een aantal (standaard) vragen opgesteld, die betrokkene, als hij zich de moeite wil getroosten, mag invullen. De rubriek gaat heten, heel origineel: 'LICHT UIT SPOT AAN." Het welslagen hiervan is (uiteraard) gebaseerd op de spon tane medewerking van hen die benaderd worden. Waarvoor nu reeds hartelijk dank! Het AFC-jaardiner lijkt ogenschijnlijk op een paradoxaal gebeuren. Dat wil zeggen: een gebeurtenis, waarop zich feiten manifesteren, die schijnbaar ongerijmd met elkaar zijn. Zo heb je enerzijds de traditionele verplichting om in smoking aan te treden. Misschien is verplichting wat te sterk uitgedrukt, maar je moet je toch wel onheimisch voelen als je temidden van zo'n honderd pinquins in een goed gestreken lichtgrijs kostuum met fel rode das het club huis binnenwandelt. Waarmee ik wil zeggen, dat het smo king aantrekken geen gebod is, maar in mijn ogen wel een vrijwel niet te vermijden "must". Wat niet wegneemt dat ik het wel een stijlvol gezicht vind. Strakke zwarte broek met conducteursbies of zo'n streep, zoals ze bij de postharmonie dragen, keurig jasje met kleine revers, wit overhemd met kant, waarop de knoopjes listig zijn weggewerkt, een bij voorkeur grote vlinder, uiteraard ook zwart, en bij voor keur puntige zwarte en ontzettend glimmende schoenen. In deze tijd, dat volksvertegenwoordigers in parlementen en gemeenteraden zich voor hun installatie als zodanig in trui, spijkerbroek en zwarte schoenklompen hullen in deze tijd, dat concert- en schouwburgbezoekers met een T-shirt om hun borst en sandalen aan hun voeten van kunst genieten, doet het mij wel iets als ik meer dan honderd stijlvol geklede mannen gezamenlijk het glas zie (en hoor!) heffen. Anderzijds, en dat lijkt op het paradoxale, liep het diner in een volslagen chaos uit. Zodra hadden velen de hoofd gang van het etentje achter hun kiezen, of wellicht al deels in de slokdarm, of zij stortten zich op de bar. Parfait Noi sette en Café aux friandises voorlopig maar vergetend. Na drie gangen was het dus afgelopen met het aan tafel zitten. Wat was het gevolg? Terwijl je, denkend dat het hier een tijdelijke pauze betrof, staande in je linkerhand een glas wijn vatte, kreeg je in je rechterhand de Parfait Noisette gestopt. Wat konden de obers anders doen? Het ijs laten smelten? De koffie kon vervolgens alleen wor den verkregen als je over puntige ellebogen beschikte. Waardoor het toch zo stijlvol verlopen diner (welkom aan de eerbiedwaardigen onder ons ledenbestand, wijze woor den van tafelpraeses Ton Glas en het door velen uit volle borst meegezongen clublied) in een staande receptie uit mondde. Er werd niet afgesloten, er klonk geen slotwens en de geachte tafelpraeses hebben we nooit meer gehoord. Voelt u het paradoxale? Enerzijds stijl, anderzijds, en dat neem ik de dinerdirektie niet kwalijk, want hoe krijg je honderd man weer aan tafel?, toch een zeker tekort aan stijl. Ik wil hiermee niet naar voren brengen, dat ik tegen iedere verandering ben, die ons jaardiner treft. Ik vond het prima dat voorzitter Jan van Dijk, toen de mikrofoontechniek ons in de steek liet, op een tafel klauterde en met luide stem zijn, af en toe ook humoristische, mededelingen deed, ik had ook geen enkel bezwaar, toen diezelfde ver enigingsvoorzitter riep, dat "we over ons lijk hier vandaan zouden gaan" en "dat we niet moesten lullen", hoewel dat soort formuleringen enige decennia geleden niet op het "etentje-van-het-jaar" geklonken zouden hebben. De tijden veranderen, de taal eveneens en daarmee ook de taal op officiële gelegenheden. Dat is maar goed ook. Al deze konstateringen wassen niet weg, dat ik er geen spijt van heb het nationale nieuwsgebeuren voor die vrijdagavond vergeten te hebben, waardoor ik mij temidden van vele vrienden heb kunnen bevinden. En paradoxaal? Misschien is ook dat maar goed ook. Om hedendaagse psychologen aan te halen: de paradox is hier misschien Yin en Yang. Twee ogenschijnlijke tegengestel de zaken, die ergens toch weer overeenstemmen en niet buiten elkaar kunnen. Op AFC dus: traditionele stijl en ongedisciplineerde spontaniteit. Zij kunnen gelukkig in onze club toch samen gaan. Hans de Bie Zo'n jeugdbestuur is me daar wel even bezig met zo'n 500 jongens van 7 tot 18 jaar. Net als op een school, waar het niet uitsluitend om het leren hoort te gaan (want dan is het maar een prutschool) moet je naar mijn mening niet alleen maar voetballen bij een voet balvereniging. Ouders, docenten, jeugdbestuurders horen niet te blijven steken bij zaken als V.W.O., HAVO, MAVO en 1 e, 2e en 3e elftal. Dat zijn onderdelen van een veel groter geheel. Niet dat op zichzelf de organisatie van het leren, wekelijks voetballen, toernooien, trainen, clubblad, materialen een

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 6