ONS EERSTE BAR TALK De wedstrijd die ik zag: AFC - Xerxes De aanhef is geleend, dat is zeker, maar niet omdat ik de wedstrijd zag, nee, omdat vele mensen niets gezien hebben. Misschien keken zij naar het schaatsen of zo, maar aan de De Boelelaan waren zij zeker niet, het was een armoedige aanblik die lege tribunes. Vooral voor onze spelers die de steun best konden gebruiken. Want er moest wel iets doorgezet worden na de overwinning op DWV. Maar zoals het nodig schijnt te zijn in de onderste regionen, lachtte het geluk ons weer niet toe. Na een lange reeks van blessures, was het na de victorie tegen DWV met een weer raak. Henk Bijlsma met een onwillige knie en Kees Gehring door de angina aangevallen niet in de basis. Als trai ner moet je eigenlijk radeloos worden, maar gelukkig is daar Jeroen Beek, waarvan een ieder tegen DWV zei, "wie is dat", maar nu hebben ze van hem een hele grote Daardoor begonnen we ook met een 4-5-1 opstelling tegen een toch wel koploper. Nu volgt dan ook voor de wegblijvers een echt ouderwets verslag van de voetbalwedstrijd. Na eerst het aftasten van eikaars mogelijkheden keurt op eens de scheidsrechter de bal af. Het blijkt een juiste beslissing, want na zo'n 20 minuten spelen wordt Hennie Kottman op links weggestuurd. Zijn schot op doel wordt nog wel door de keeper gestopt, maar in de rebound is daar op rechts Jos van Dijk, die de kwali teit van de nieuwe bal wil uittesten, en met een daverende knal staat het gewoon 1-0 voor ons. Ja en dan zakken we toch wel iets terug, Xerxes neemt dui delijk het initiatief over, en als de thuisblijvers dan Hilbert v.d. Duim zien vallen om vijf over drie, scoort Xerxes gelijk. Als er daarna ook nog vlak voor rust 1-2 op het scorings- bord staat, weet je het helemaal niet meer. Maar ja, voor Hilbert was het bekeken, maar voor AFC toch nog niet. HOOFDKLASSE A DHC 12 7 3 2 17 27-13 Unitas 13 7 3 3 17 32-23 EDO 13 7 3 3 17 29-23 Hilversum 13 8 1 4 17 20-17 Xerxes 12 5 6 1 16 22-13 Elinkwijk 13 6 4 3 16 26-18 VUC 13 6 4 3 16 20-14 Neptunus 13 3 6 4 12 13-15 Zeeburgia 13 3 5 5 11 19-23 RVC 12 2 6 4 10 19-21 AFC 13 3 4 6 10 20-26 CVV 13 2 4 7 8 22-39 UVS 12 2 3 7 7 15-22 DWV 13 1 2 10 4 15-32 Na de aanvang van de tweede helft wordt Theo Husers op geschoven naar het middenveld, en wordt Edwin laatste man, en gaan we er nog eens even flink tegenaan. En ja hoor, we zijn echt sterker, enige kansen zijn er zeker, Husers net over, Ackerman daarna Lambrecht, die voor Raymond Kick is ingekomen, zijn vlak bij het doel, maar zonder resultaat. Dan heeft Hans Bergsma op links de bal. Hennie Kottman laat zien dat je zonder bal ook voetbalt, en geeft Hans de ruimte naar binnen te komen, zijn voorzet bereikt precies het hoofd van Jeroen Bech, die fraai koppend scoort. Het was de enige juiste beloning die Jeroen na vanmiddag verdiende. Dan moet je tegen de koploper toch wel gelukkig zijn met een gelijk spel. Theo weer terug en de deur gewoon geslo ten houden. Ja, en als Bas dan zo speelt als vanmiddag kom je er met een sleutel niet eens in (misschien iets voor het clubhuis). Erik van Aken nog wisselen voor John Ackerman en dan fluit de scheidsrechter voorgoed af. Misschien zat er zelfs nog meer in de tweede helft maar deze punt is zeker in dank aanvaardt. Nog twee wedstrijden thuis, en dan maar hopen dat we uit de zorgen zijn. Maar als we zo blijven spe len komen de thuisblijvers misschien ook wel weer, maar de winstpunten zeker. Ton Disselkoen N.B. Ik wilde eerst nog schrijven dat ik niet uit het buiten land gebeld ben, maar ik doe het toch maar niet. Tafel Twee Dat was mijn tafel op het Jaardiner. Eerst ijft bekruipt je een beetje naar gevoel, omdat je zo dicht bij de hoofdtafel en dus bij de tafel president zit. Vroeger in de klas bleven de voorste banken toch ook meestal onbezet. F Maar toen ik eenmaal was gezeten bleek het een bijzonder gezellige te zijn. Ereleden, le- L den van verdienste en wat zeer tot de conver satie bijdroeg was het feit, dat het stuk voor stuk zulke goede voetballers zijn geweest. Althans dat bleek. En na de tweede fles kreeg ik het ten overvloede nog erg gemakkelijk ook, want ze bleken bijna allemaal Cor te heten. Aan tafel 2 bevonden zich o.a. Cor Kerker, Cor Quint, Cor van Peperzeel, Corrie v.d. Valk, Cor van Nek, Cor van Nigtevegt en ga zo maar door. Vuurproef De Landheren hebben groots werk afgeleverd. Voor 120 man bijna tegelijkertijd op te dienen is op zichzelf al een prestatie. En als dan alles nog lekker is ook kan er helemaal niets meer stuk. Ook Karei van Stuyvenberg, die dit keer weer wel de prijs voor de verste reis won (Caracas) heeft zich goed geamuseerd. Vroeger Bij mijn weten is er deze keer niet meer een handkar gevuld met voorzitters over het Damrak gereden. Althans berichten van deze strekking werden mij niet ter ore gebracht. Maar wat te zeggen van die persoon, die het bij de voordeur afzet ten zo letterlijk opnam, dat de rhododendrons in de tuin bij deze operatie sneuvelden. Het eerste Tegen XERXES legde onze trots vooral in de tweede helft een prima partij op de mat. Jammer dat dit spel slechts met één goaltje werd bekroond. Je kunt natuurlijk niet elke week je bewondering in een verhaaltje samenvatten. Maar dit ene goaltje was er toch weer bijna drie waard. Een mach tige voorzet van Bergsma werd meesterlijk ingekopt door Beek. Mij vroeg iemand wie scoorde daar. Toen ik Beek zei kon hij dat niet begrijpen omdat hij back verstond. Later toen ik Jeroen er aan toevoegde was hij content. Jan Tjalling

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 2