DE A.F.C.-SCHAKEL 'A.c.c.|=0=0=Ca.b.ci|=0=0=|a.t.C A F. C. I 8 95 BAR TALK VAN DE REDAKTIE Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. 61e jaargang verschijnt wekelijks 21 januari 1981 nr 3 Secretariaat: J.L Bonnet Nedersticht 65 1083 VN Amsterdam Tel.: 42 19 15 Redakteur: Karei Brand Tulpenburg 59 1181 NL Amstelveen Tel.: 45 61 40 Johan In één der laatste afleveringen van de Haagse Post hadden de heren Theun de Winter en Loe Vaz Dias een interview met Johan Cruyff. Zeer interessante stof voor de lief hebber. De laatste alinea wil ik hier graag overnemen ter leringhe ende vermaack voor hen, die dit aangaat. "Op jongere leeftijd is het heel belangrijk dat er niet steeds allerlei dingen tegen je gezegd worden. Ais iemand bijvoorbeeld veel pingelt, merkt hij vanzelf wel of hij bij de derde man een schop krijgt, of bij de vierde. Krijgt hij 'm elke keer bij de vierde, dan gaat-ie op een gegeven moment na de derde echt de bal wel afgeven. Zo komt hij vanzelf van dat gepingel af. Ik kreeg vroeger die schop bij de negende speler en een jaar later kreeg ik hem bij de zevende, want dat waren grotere jongens. Daarna gebeurde het bij de vierde en in het eerste elftal kreeg ik van de derde een schop, dus gaf ik af als ik mijn tweede man voorbij was. Dat is mijn opleiding geweest. Voetballen leer je automatisch. Normaal? Die zondag was alles heel gewoon begonnen. Hilda Winning hof, die velen onzer nog kennen als de mooie echtgenote van Ab Slaman, redelijk pitcher in ABC, had haar gebruike lijke vraaggesprekje. Meta de Vries mixte heel normaal soul en pop met de tentoonstelling van de geitefokvereniging en Willem Duis draaide twee keer Toots Thielemans. Niets deed derhalve vermoeden, dat er iets bijzonders stond te gebeuren. De wedstrijd van die middag verliep ook zoals altijd. De gebruikelijke gemiste kansen en na de rust twee gewone goals, zoals we ze, overigens veel te weinig meer maken. En toen, en toen kwam dat moment waarop ik meen John Ackerman, dat balletje voorgaf aan Raymond Kick. En die kreeg hem precies, zoals je hem hebben moet. Iets van de grond en toen de volle wreef eronder. Wondermooi. Toch iets bijzonders gebeurd dus. De drie Toen de vreugde in onze gelederen achter het betrokken doel enigszins geluwd was, wilde Hans de drie op het score bord aanbrengen. En mensen, dat ging niet dan met de grootste moeite. Kennelijk in jaren niet gebruikt, was het bordje vastgeroest. Jan Tjalling We zijn 86 geworden, afgelopen zondag. Er werd niet ge speeld, het gehele amateurprogramma lag er reeds daags van tevoren uit. Zo kwakkelen we deze maand door, het oog voortdurend gericht op de grijze wolkenmassa's boven ons. Zal het wel, zal het niet doorgaan? Kan het opladen voor het komend weekend beginnen of zullen we ons op een an dere manier dienen te vermaken. Een fiks aantal kniebuigin gen of kan de pils zonder bedenkingen gevat worden. In deze tijd van het jaar een steeds weerkerend dilemma. Ons verjaardagsfeest wordt traditiegetrouw gevierd met een diner dat morgen de 23ste gehouden zal worden. Zij, die zich in de loop der jaren verdienstelijk hebben gemaakt voor de vereniging, zullen aanzitten. De dames vieren feest in NOVOTEL, ze zijn weer wat dichterbij de heren geko men. Mogelijk dat onze verjaardag in de naaste toekomst door IEDEREEN gevierd kan worden. (Ons 10-jarig doch tertje de ATC geeft ons reeds enige jaren een sprankelend voorbeeld!) De redakteur is weer eens een keer uitgegleden. In zijn (redaktioneel) relaas van de vorige week liep een citaat mee van wijlen Joop Wijnand, de schrijver van het gouden boek en tientallen jaren de samensteller van uw clubblad. Een prominent voorganger dus. De man, die het karwei nu voor

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 1