UIT DE OUDE DOOS hoff, Daisy van den Nieuwenhof, Jacqueline van Haren, Diny Dukker, Betty van den Heuvel en debu tant Tom Somers. En van de muzikanten Henny Somers-Blekemolen, Felix Swart en Peter van der Heydt Senior. Van Lex Rimini en Rick Ridderikhoff tevens. En ook nog eenmaal de naam van Louis Rieder, die vol enthousiasme begon aan de voorbereiding van de show, maar de uitvoering helaas niet heeft mogen beleven. Het stemt Pickelaar dankbaar met zulke ge weldige mensen te hebben mogen samenwerken! En wat uw persoonlijke (des-)appreciatie betreft: Right or wrong, maar noem Pickelaar één voetbalclub in ons vaderland, waar dingen als bij ons op 1 januari (kunnen) gebeuren! Seneca Lof en smaad van de massa moet men met dezelfde onverschilligheid bejegenen. De beste wijze om iets te leren is er les in te geven. Indien er geen getuigen bij zijn, zijn slechts weinige mensen in staat tot goede daden. Zonder gezelschap is geluk onmogelijk. A Londoner Voor de twaalfde keer alweer, hoewel niet in succes sie, hoorde u in de Nieuwjaarsshow en zong u ook mee met de herkenningsmelodie van de samen spraak tussen Thomasvaer en Pieternel: Kom op Nieuwjaarsdag maar naar Goed Genoeg, daar maak je nog wat mee! Kom op Nieuwjaarsdag maar naar Goed Genoeg, maar naar Goed Genoeg, naar AFC Over de oorsprong van dat lied wil Pickelaar u toch eens inlichten. In een vorig (club-)leven genoot hij enige geringe bekendheid als doelwachter van AFC 9 t/m 13 onder de Schakelnaam Ad Onderdelat. Pickelaar praat nu over de jaren 1968/'69, toen hij op de rand van verderf nog wel eens de Amster damse Bamboo-bar frequenteerde, die hij inmiddels heeft ingeruild voor de provinciale herberg. Destijds bespeelde daar zijn broeder-in-de-kunst John de (Zuid-Amerikaanse) vleugel als geen ander. Het zal een winterse vrijdagnacht om een uur of twee geweest zijn, toen Pickelaar (ex Ad O.) met John in gesprek geraakte en informeerde, of die hem wellicht in het bezit zou kunnen doen stellen van "May be it's because I'm a Londoner", dat Pickelaar op de eerst komende Nieuwjaarsdag wilde gebruiken. Eerdere informatie bij o.a. Ad van den Hoed en Gerard Trebert had hem namelijk geleerd, dat die mu ziek niet in Nederland op de markt was. John bevestigde dat onmiddellijk, maar hij voegde er aan toe over enige maanden in Londen de partituur bij een bevriende muziekuitgever op te zullen vragen. Bar talk, zult u met Jan Tjalling Steensma zeggen. Zonder gevolgen. Maar 6 maanden later Pickelaar woonde inmiddels ver van roerig Amsterdam aan de voet van Hollands blonde duin kwam er een avond lijk telefoontje. "Dag Ad, met John". "Ha, die John, hoe gaat het"? (Pickelaar geen idee) "Goed jongen, ik heb het"! "Fijn John", zei Pickelaar, maar hij dacht: wie is John en wat zou hij hebben? "Ik stuur het wel op", zei John nog. Zelden heeft Pickelaar met meer spanning de post af gewacht, die tenslotte de muziek bracht van "May be it's because I'm a Londoner". Pickelaarse in zulke zaken niet misselijk heeft John daarop een weekend uitgenodigd voor zijn bewezen diensten. En mocht u op 1 januari 1982 die melodie weer op Goed Genoeg horen: weet dan, dat John van destijds de Bamboo-bar, daar uiteindelijk verantwoordelijk voor geweest is. Ere wie ere toekomt. Tenslotte Enne oh ja één ding moet Pickelaar nog van het hart. Wilt u voortaan op 1 januari uw babies en kleuters hoe lief ook elders onderbrengen? Pickelaar deed dat lang geleden met kleine Adje (in middels 22 zelf ook. Amateur-akteurs worden namelijk sneller nadelig bei'nvloed door voor het voetlicht kruipend grut, dat hoe lief ook ook zelden op het voetbalveld in de doelmond wordt waargenomen. Niettemin: veel liefs in 1981. AFC nadert zijn 86e verjaardag en dat mag evenals enige maanden geleden met de Zilveren Ploeg een aanleiding zijn om even stil te staan bij het verleden en tegelijkertijd bij het heden. Zoals heel velen niet weten, beschikt AFC in de laatste ja ren over een hypermoderne ledenlijst met namen, adressen, geboortedata, voetbalgroepen en telefoonnummers. Een prachtige uitgave bestemd voor alle officials zoals Bestuurs leden, Commissieleden, trainers, verzorgers, redactie, socië teit enz. Daarin staan ook vermeld de Ere-leden en deze groep wil ik in overleg met de Redactie heden belichten. Laat ik beginnen met te vermelden: want daarin vindt u veel namen, die ken voor hetgeen zij in leven deden Benoemd werden in: "Zij, die heengingen" herinneringen opwek voor AFC. 1905 G.N. Scheepens 1925 I.H. Galavazi in 1926 tot Ere-voorzitter 1925 J.G.M. Bosch 1904 J.Th. ter Veer 1929 A.P. Bos 1905 H.A. Brass 1932 A.F. de Vilder 1907 B. Schrage 1938 J.J.C.M. Lungen 1909 W. van Amstel 1945 N.A. Scheepens 1915 A. van Seventer 1948 A. Mets 1915 P.H. Vermeulen 1950 mr. A.P.J.H. Eysvogel 1915 J.C.A. van Ooy 1950 dr. J.F.R. Nestelroy 1916 A.J.J.M. van Gessel 1955 J.N. Holtzappel 1921 ir. W.G. Kohier 1960 E.W. van Teunenbroek 1924 J.F. Scheepens 1970 W.G. Staats 1970 J.H. Wijnand In bovenstaande opgave vindt u behalve oud penningmees ters, secretarissen, spelers en andere functionarissen ver- 5

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 5