MIXED PICKLES, ingelegd door Pim Adriaansz Nog 2 momenten uit de nieuwjaarsshow VOEL JE MAAR LEKKER VANDAAG. Een ieder geeft gevolg aan dit advies! (Foto: Nationaal Foto-Persbureau) neer! Om te huilen, meneer! Hier deze wedstrijd, meneer alles kon in één vak, nota bene een subtopper. Ziet u eens, kijkt u eensmoet ik dit een recette noemen? Een la chertje, meneer. Het is niet eens genoeg voor het weekloon van één speler. Ik moet weer naar de BBI, meneer. Subsidie, jaja. Wat een geluk dat we in Nederland leven, zonder onze goede trouwe overheid waren we allang failliet. Jaja, ik weet het, u betaalt het. Ik ook trouwens, maar hoe moet het an ders? Weet u het, meneer? Laat ons zachtjes nadenken: de winterstop uitbreiden soms? Het Scandinavische systeem? De jongens daar hebben ervaring genoeg en kunnen onze winters soms niet even bar baars zijn als in het hoge noorden. Moeten we dan zo lang zonder voetbal, een paar maanden? Hoe overleven we dat? Door naar binnen te gaan, misschien? Zaalvoetbal? Rumme- nigge. Europees voetballer van 1980, is hiervan een fervent voorstander. Hij niet alleen. De manier waarop zaalvoetbal gespeeld kan worden werd onlangs gedemonstreerd op de Duitse TV, zaterdag 20 december: Austria Wien-Bayern München. Spanning volop, razendsnel, zijkanten doen mee. de techniek schittert aan alle kanten, een lust voor het oog. Het houdt de aandacht meer dan 100% vast! Het truttige NCRV mini-zaalvoetbal verschrompelt hierbij tot een spelle tje voor bedaagde oude heren. De mogelijkheden voor het échte zaalvoetbal dienen uitge breid te worden; wellicht dat er in de naaste toekomst ge speeld kan worden op nationaal en internationaal nivo. De hockeyers gingen ons reeds voor. Indien men voorstander is om te spelen of te kijken onder gunstige weersomstandig heden (en wie is dat niet?), laten zich de konsekwenties voor het buitengebeuren gemakkelijk opvangen. Liever op een zacht verende grasmat, dan in een modder poel of op een ijsvlakte; liever in een hemd met korte mou wen dan in een dikke winterjas met ijsmuts. De "zakenmensen" in onze branche hebben het nog steeds lastig met deze keuze, vandaar waarschijnlijk ook de schul denlast die drukt op het betaalde voetbal. Het zal nog wel even duren voor het zover is, men is pas werkelijk overtuigd wanneer er geen sterveling meer op de tribune zit. Charlie Van slag Eerder zegde Pickelaar u toe, dat zijn inleg steeds per de laatste Schakel van de maand zou verschijnen. Op zich een stichtelijk voornemen. Maar omdat de Schakel in december volgens traditie geheel van slag was de laatste was 17.12 gedateerd is Pickelaar mede geheel de kluts kwijt. Tot eind januari kan hij evenwel nauwelijks wachten, want wij moeten nodig even bijpraten. Vandaar deze tussentijdse afscheiding. Nieuwjaarsdag Pickelaar een geboren twijfelaar zegt in geval van twijfel altijd maar: "laat de boeken spreken". En als de boeken goed gesproken hebben was de Nieuwjaars voorstelling van 1 januari j.l. de 54-ste op serie. Een indrukwekkende reeks rondom onze eigen Tho- masvaer en Pieternel, geëvolueerd naar de vormgeving van deze tijd. Eens door onze nu 80-jarige Dick Bes- sem begonnen; voortgezet door uw nog immer niet geheel volwassen Pickelaar. Het oordeel over het vertoonde cultureel/recreatief/ maatschappelijk gebeuren zal hij zich niet aanmatigen. Hij laat dat graag over aan de oog- en oorgetuigen, die hun (ver)oordeel allang hebben uitgesproken. In meerderheid leek dat nogal positief. Pickelaar haast zich evenwel de eventuele lof door te zwaaien naar zijn uitvoerenden, die zich solidaire medewerkers hebben getoond. Dankbaar noemt hij de namen van Nita (Pieternel) Bergisch, Hans (Thomasvaer) Dukker, Miep Ridderik- 3

Schakels (clubbladen) | 1981 | | pagina 3