ONS EERSTE BRIDGE BILJARTEN AFC 7 - WMS 3; RUST 1-3, EINDE 5-3 Zondagavond, gezellig thuis zittend met een natje en een droogje en luisterend naar muziek van eigen keuze, gingen mijn gedachten dromend terug naar ons "eerste". Stormey Weather van Lena Horn lag op de draaitafel. Naar mijn weten geen familie van onze Leo, maar zeker zo goed in haar genre dan. Karei Brand had me al eens eerder gevraagd om een ver slagje van ons eerste te maken. Een indruk van de verrich tingen op ons "Hoofdveld". Aan dat woord hoofdveld moet ik nog steeds wennen, het klinkt zo voornaam. Hoofdveld - Hoofdklasse, laat het maar zo allebei graag. De rest echter is dan wel gedegradeerd tot "Bijveld". Bijvelden waar mijn werkzaamheden des zondags liggen, zodat ik aan Kareis wensen nog niet heb kunnen voldoen. Maar wat doe je dan als ons eerste op vrijdag 's avonds letterlijk en figuurlijk de baan in moet en je gevraagd wordt daar bij aanwezig te willen zijn. Juistaan Karei denken. Amstelveen was de afgesproken plaats van samenkomst, half zes moesten we aanwezig zijn. Je verwacht dan als buitenstaander dat Dobi Peters op dit vroege uur een tac tisch praatje houdt, wie schets mijn verbazing de spelers stonden al te trappelen van ongeduld op het veld. De Kegelaire heet het stadion waar de strijd gestreden moest worden en wel bij kunstlicht. Hier zou iets groots gebeuren deze avond. De voorberei ding bleek grandioos. Een zo'n volledig en fit mogelijk elftal stond ter beschikking. De hele medische staf, trai ner en functionarissen konden tevreden zijn. Een echte en goede scheidsrechter (Bep Thomas) was ook aanwezig. Veel vooral vrouwelijk-publiek completeerde het geheel. De strijd kon beginnen, maar de tactiek van de tegenpartij werd al snel duidelijk, met z'n tienen in eigen hok blij ven hangen, u kent dat wel. Alle wissels werden ingezet en zelf mocht ik ook in de baan. Daar kon je natuurlijk alleen maar van dromen om nog eens met ons eerste te mogen ballen. M'n afgevuurde spetters kwamen niet altijd op doel terecht, ook de recla meborden moesten het ontgelden. Een koele stem uit de luidspreker roept je direkt tot de orde een goede service. Aanwijzingen van Theo Jansen, een fijne keeper en op de bowlingbaan ook al een "grote" (toch weer een goede pers) maakte van mij een "middenmoter". Tweemaal driekwartier werd de strijd gestreden en met een bevre digend resultaat zullen we maar zeggen. Het douchen na afloop werd verplicht gesteld tijdens de terugreis naar Goed Genoeg, wat was het bar en boos deze avond. De gebroeders Landman, maakten hun opwachting met Snert, Haring en Roggebrood alsof we zojuist Amstelveen hadden ontzet. Als laatste mentale opkikker van deze dag, want beste mensen daar ging het om, kwam het dansje na Alle weergoden bijelkaar Sal, wie o wie haalde de "drijf- in" show TITANIC deze avond in huis? Sound-boxen als schoorstenen, masten vol noodseinen die te pas en onpas aan en uitfloepten. Rode en groene lampen aan bak- en stuurboordzijde alles was aan boord. Wij zijn echter tijdig de reddingsloep ingedoken en kwamen als verzopen katten toch op tijd in veilige haven, waar we de geselecteerden van ons eerste en tweede ook spoedig hopen te ontvangen. Hans de Wijs 4 November jl. werd de 1e van de jaarlijkse wedstrijd tegen VBC verspeeld. Een volle zaal zorgde voor veel sfeer en er werd verbeten gestreden. AEC had, gezien de nederlaag van de laatste ontmoeting, iets goed te maken, hetgeen dan ook gebeurde en hoe! In de A lijn werd VBC zeer ruim verslagen met 219-150. In de B lijn was het een close finish, doch de einduitslag bleek, na herberekening toch door AFC te zijn gewonnen met het kleinst mogelijke verschil 215 - 214. De sportieve revanche zal in het voorjaar '81 worden ge geven. Gaarne op donderdag 27 november a.s. uiterlijk kwart vóór acht aanwezig, dus ook voor degenen die menen gasten te kunnen laten wachten! Alleen echter de paren die al uitgenodigd zijn, spelen dan tegen het S.O.S. team van de Heer Cohen, aan welke wedstrijd wij begin dit jaar veel genoegen beleefden. De laatste, drive van 1980 spelen wij tenslotte op 11 decem ber a.s., waarop weer alle paren worden verwacht. Rest mij de Landman brothers te bedanken voor de soepe le verzorging van ons natje en droogje. Jan Pelsma De hierna volgende heren worden uitgenodigd de queues te kruisen met het uit 's-Gravenhage afkomstige HOUDT BRAEF STAND op vrijdag 21 november a.s.: Joop Burgering 'Kiem' Kiemeney Hans Dukker Piet Nauta Theo van Emden Jaap van Nek Ties Gerrits Jan Nefkens Cor van Haren Tiemen ten Oosten Dio Hermens Henk Reddering Cor Kerker Henk van Teunenbroek Het programma luidt: 18.00 uur 19.00 uur 20.00 uur taktische bespreking gezamenlijke maaltijd (op eigen rekening) van acquit Een uur voor de aanvang van de wedstrijd blijkt menigeen zich een andere zondagmiddag te hebben voorgesteld. Op 'Goed Genoeg' zijn de velden echter prima bespeel baar en wordt er naar hartelust gevoetbald. Het antwoord apparaat heeft deze morgen ongetwijfeld zijn goede diens ten bewezen. Nadat we compleet zijn en de grensrechter met een kop koffie wordt aangetrokken, dalen we af naar kleedkamer 15, alwaar we ons trachten voor te bereiden en in te stellen op de match van deze middag. Ook onze tegenstander, die reeds een half uur voor de aanvang geheel gereed in voet baltenue op de banken zit, bereidt zich mentaal voor. Als elftalleider J. Handgraaf zijn jas heeft uitgetrokken, luisteren we aandachtig naar zijn 'peptalk', terwijl Wim zijn sokjes nog wat ophaalt, en Johans nieuwe haarstijl wordt bewonderd. Hans bijgeloof zegt te kiezen voor storm en regen tegen, de eerste helft. De stevige bries speelt WMS geheel in de 3

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 3