MIIMI-WK WIE DIT LEEST, IS EEN EZEL N.a.v. de Schakel van 12.11.1980, nr 34 elke zondag trekking te DOEN maar om iets NIET TE DOEN. Want doen bete kent hier actieve steun verlenen aan een regime dat zonder overdrijving de martelkampioen van Zuid-Amerika kan wor den genoemd. Geen Nederlandse staatsburger zou daarvoor te koop moeten zijn. Om al deze redenen meen ik dat onze oproep om niet naar Uruguay te gaan aan het goede adres is gericht. Hopelijk zal de KNVB, dit alles nog eens overwegende, het genomen besluit willen herzien. Met Henk Steinvoorte ben ik het eens dat er in Uruguay voor Oranje geen eer valt te behalen. Ed. van Thijn Ik was uiterst onaangenaam getroffen door het stukje van Charlie in de Schakel van 12-11 over de weinige aktivisten die de voetbalvelden rijk zijn. Allereerst door zijn buitengewoon denigrerende houding tegenover Freek de Jonge. Dit is iemand die zich niet neer legt bij de door velen geaccepteerde onmacht waar het de lotsverbetering van medemensen betreft, hoever die mensen zich ook van hier bevinden. Zijn pogingen zouden slechts gesteund moeten worden en het komt zeker niet te pas zo iemand op een kinderachtige wijze, zonder de kans voor hem op een wederwoord, onge lijk te willen geven. Ik wil Charlie erop wijzen, dat er in Uruguay sprake is van een fascistische diktatuur, die op alle mogelijke manieren bestreden moet worden. Ten tweede is het noodzakelijk, dat het aantal artikelen over de verhouding sport-politiek toeneemt, zolang sport misbruikt wordt voor politieke doeleinden (Argentinië, Rusland en nu Uruguay, de lijst is echter veel langer en groeit nog steeds). Als het onderwerp de strijd tegen de onderdrukking van volkeren is, is het laf te bagatelliseren en mensen te kleine ren die hun idealisme tenminste in praktijk brengen. Diederik Ludwig Naschrift: Charlie wenst niet te bagatelliseren, hij wenst alleen de na druk te leggen op omstandigheden, die voor elk land anders zijn. Zeker in Zuid-Amerika. De titel van zijn artikeltje 'Wie het weet mag het zeggen' geeft aan hoe hij erover denkt. We zijn namelijk al een paar honderdduizend jaar bezig om tot vreedzaam wezen te promoveren, het zal nog wel even duren. Hij benijdt mensen, die het allemaal zo precies weten. Als u de juistheid van deze opmerkingen beaamt, doe mij dan vooral een genoegen en beweer niet, dat ik gelijk heb. Gelijkhebbers (de Duitsers hebben er een goed woord voor 'Rechthabers') zijn de ergste lui, die bestaan. Ons prachtige landje met al die aardige Nederlanders, heeft maar één gebrek, namelijk dat de epidemie van "gelijk hebben" (u weet wel, dat waarschuwende vinger tje, met die ellenlange tirades hoe het behoort te zijn) hier zeer welig tiert. Zij die hieraan lijden, herkent men vrij snel, doordien zij nooit in de spiegel kijken en zich dan niet betrappen op die vreemd starende blik, met dat griezelige geknepen mondje u bespare mij verdere descripties). Zulke zieken dienen zo snel mogelijk als de pest gemeden te worden, tot zij zich hervinden en bij voorbeeld met een blije lach verkleumd tot op het bot, aan het water met een hengel tje staan, teneinde te proberen een visje te vangen, dat zij feitelijk geen pijn willen doen en zeker niet willen eten, om dat zij geen vis lusten. Of nog beter, wanneer gelijkhebbers rond gaan springen in het Amsterdamse Bos met een vlin dernetje en vraagt men ze dan wat ze aan het doen zijn, antwoorden dat zij "mumsels" vangen. Vraagt men wat mumsels zijn, dan behoren zij boos te worden en te ant woorden, dat zij dat onmogelijk kunnen weten, omdat zij er nog nooit een hebben gezien en dit dus een inderdaad zeer gegronde reden is, er naar op jacht te gaan. Allemaal flauwe kul? Mijnheer de gelijkhebber wist u, dat er speciaal in deze tijd terwijl er nimmer te voren zulke technisch volmaakte com municatiemiddelen bestaan hebben, meer eenzamen zijn, dan ooit tevoren? Uren lang zou ik voort kunnen gaan, teneinde u te over tuigen, doch natuurlijk laat ik dit na, want terecht zoudt u mij verdoemen, door te beweren dat ik gelijk heb. Derhalve een gegronde reden deze pennevrucht te beëin digen en de wens uit te spreken, dat AFC-ers niet besmet worden met de verschrikkelijke epidemie van gelijk te hebben. Cees de Smit Als roemrucht speler rende hij langs het lijntje, ledereen mocht hem graag, het leven was een geintje. Nu zit hij met een bibber op een verzorgingsflat. En gaat steevast met een warmwaterbottel naar bed. Natuurlijk in gedachten poolt hij mee, Waarzo? BbbbyAFC. S. Jikker De wereld voltrekt zich in tegenstellingen. De grootste en sterkste kerels blijken in de praktijk ge trouwd te zijn met kleine tengere vrouwtjes, terwijl grote sterke vrouwen alsmaar op zoek zijn naar kleine, zwakke mannetjes, die zij eens op de schoot zouden kunnen ne men teneinde ze te vertroetelen, en heerlijk te verwennen. U gelooft het natuurlijk niet, o.a. vanwege de aanhef van dit artikel (wist u dat een ezel een der liefste en wijste beesten is die bestaat?) en ontmoette dus nooit die op passer uit Artis, die u kan vertellen dat de verschrikke lijk sterke en intelligente olifant, die een paar duizend kilogram weegt, maar een angst heeft, namelijk dat er zich een muis in zijn hok bevindt. Is dat het geval, dan breekt hij alles kapot. Inleveradressen: Sigarenmagazijn: Bijster, Olympiaplein 124 Dermout, Koninginneweg 139 Eurolympia, Stadionweg 139 Gall Gall, Buitenveldertselaan 176 Kost, Corn. Krusemanstraat 23 Prijs, Maasstraat 136 Sacksioni, Rijnstraat 63 de Forens, Laanhorn 14, Amstelveen en natuurlijk het clubhuis tot vrijdag 19.00 uur. 2

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 2