VAN DE REDAKTtE De aktie van Van Thijn heeft dan in wezen ook niets met voetbal of de KNVB te maken, maar alles met politiek en politieke interesse en -bewustwording. Zijn verwijt aan de KNVB is dan ook niet helemaal aan het goede adres gericht. Mijns inziens is er meer dan genoeg reden voor een vlam mend protest en wat mij betreft blijft het nederlands elftal weg uit Uruguay, zoals het ook weg zou moeten blijven uit Rusland, Brazilië en al die andere landen waar mensen worden vertrapt, gediscrimineerd, vernederd. Laat de politici blijven proberen de wereld te verbeteren. De KNVB zorgt wel voor het voetballen. Neen, het verwijt van Van Thijn is gericht tot degenen, die ziende blind en horende doof zijn voor het onrecht in de wereld, en er nochtans schouderophalend aan voorbij wensen te gaan. In laatste instantie is het gericht tot de politici zelf die niet in staat zijn gebleken voldoende inte resse te kweken voor de politiek. Misschien dat hij daarom zijn energie ook eens in die richting zou kunnen aanwen den. Er lopen gewoon teveel lichtgewichten in de politiek rond. Het is nog wat vroeg voor een stemadvies, maar mag ik toch Van Thijn adviseren? Hij is een van de weinige zwaarge wichten in de nederlandse politiek. Zijn inzet in de onder havige zaak is boven alle lof verheven en zijn intenties zijn zuiver. Persoonlijk heeft hij mijn sympathie maar als we de door hem gesuggereerde weg inslaan, voorzie ik in de toekomst grote problemen binnen de nationale en interna tionale sportbonden, zo die er niet al zijn. Politiek kan veel goeds tot stand brengen maar kan ook veel onheil aanrichten. Dat geldt in zekere zin ook voor de sport. Het is maar waar je het accent wenst te leggen. Sommigen leggen dat nog immer bij het geld en de eer van het vaderland. Het zij zo. Dit is een vrij land Henk Steinvoorte Een rekord! Begin november alles afgelast. Verschuiving in de klimato- logiese omstandigheden? Of hebben we gezondigd? Wordt er van bovenaf op die manier opgetreden tegen de verloedering van ons mooie voetbalspel. In ieder geval geen beelden en begeleidende teksten. Toch is nog wat bij elkaar gescharreld. Jan Tjalling doet zijn Bar Talk en Charlie en Henk Stein voorte hebben zich op de kluif sport/politiek, opnieuw aangereikt door aktie-voerder bij uitstek Freek de Jonge, gestort. Beter wat, dan niks

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 9