HET EERSTE GOED GENOEG BACK-GAMMON TOERNOOI BESTE AFC-sters (ers) MENU ZONDAG 5-10-1980 SCHEIDSRECHTERS! SPORTING ZUID 5 - AFC 7 1-6 Op het einde van de eerste helft werd een tikje van de slui er opgelicht door Jan "Bar Talk" Steensma. Nonchalant deelde deze mede een achter neef te zijn van de arbiter. Op het einde van de rit nogmaals gekonfronteerd met deze relatie, werd hem toegevoegd: "Was je maar een neef ge weest, Jandan hadden we zeker een puntje meege nomen". Zoals reeds eerder aangekondigd vindt vrijdag a.s. het eer ste back-gammontoernooi op Goed Genoeg plaats. In verband met de vele inschrijvingen verzoeken wij een ieder om zeven uur aanwezig te zijn. De back-gammonkoffers waarmee gespeeld zal worden, worden via bemiddeling van de Amsterdamse Back-gammon Club door Merit-sigaretten ter beschikking gesteld. De spelers/speelsters hoeven dus niet hun eigen koffer me de te nemen. Spelregels en indeling worden op de avond zelf bekend ge maakt. Wij wensen iedereen alvast veel "dubbel" toe. De organisatie Naar aanleiding van een eerder gepubliceerd schrijven om trent het contante afrekenen op de zondagen dat ons 1e elftal thuisspeelt, verzoeken wij u hiervan nog meer nota te nemen en medewerking te verlenen ten einde teleurstel lingen te voorkomen. Daar wij tevens de consumptiekaarten nog steeds verstrek ken tegen uitsluitend contante betaling van f 25,- is dit mis schien de oplossing voor uw probleem van contant betalen. Tevens verzoeken wij u nogmaals elke dag uw barrekening te voldoen dit vanwege het vele administratieve werk, dat hieraan verbonden is. Wij hopen op veel begrip en medewerking. Gebr. Landman Toast gerookte paling of zalm f 7,50 Lady Curzon f 4,50 Schildpadsoep met kerrie, slagroom sherry en cognac Tournedos Stroganoff f 23,50 Ossehaas met een wodka-paprika saus Steak de veau Dyonnaise f 21,50 Kalfsbiefstuk met mosterdsaus Glacé Jama ica f 7,50 IJs met bramen, pinacolada likeur en slagroom Het is een feit, dat er een behoorlijk tekort bestaat aan scheidsrechters. Maar zo erg als dat afgelopen zondag het geval was, hebben wij nog niet eerder meegemaakt. Voor onze A, B en C junioren waren acht thuiswedstrijden vastgesteld. Voor vier wedstrijden t.w. de A3, A4, B1 en B2 waren "officiële" scheidsrechters aangewezen. De overige wedstrijden moesten wij voorzien van eigen ar- britage. Waarschijnlijk vanwege het mooie weer lieten de "officiële" scheidsrechters zonder enige berichtgeving verstek gaan. Het gevolg was dat door de J.C. 8 mensen moesten worden opgetrommeld die bereid waren om de wedstrijden te leiden. Gezien de regel, dat men tot 15 minuten na de aanvangs tijd moet wachten alvorens een andere spelleider mag op treden, kan pas op het laatste moment tot handelen wor den overgegaan, met alle problemen van dien, zoals wed strijden die te laat beginnen etc. De volgende mensen hebben afgelopen zondag de fluit gehanteerd, t.w.: Ad Kaiser, Mannes Kinsbergen, Hans v. Zweden, Kees Jochems, Ganan Hertzberger, Remco Post, M. Tiggelhoven, Martin Duinker, waarvoor hulde. Tot overmaat van ramp moesten ook nog 2 leden van de J.C. als scheidsrechter fungeren, wat gezien hun drukke werkzaamheden op de zondag, zoals assistentie bij het vervoer, completeren van elftallen, leiders vervangen die niet komen opdagen, een extra zware belasting betekent. Wij willen dan ook met klem een oproep doen aan oud spelers, spelers op de zaterdagmiddag etc om hun diensten aan te bieden als fluittist op de zondag al is het maar 1 x in de veertien dagen. Hopelijk is ons verzoek niet tevergeefs. Namens de jeugdcommissie Dick van der Klaauw De vierde competitiewedstrijd werd serieus begonnen tegen een tegenstander die we niet onderschatten. De achterhoede onder leiding van aanvoerder Hans Pos (back from the Sta tes) hield makkelijk stand tegen de geringe aanvallen. Geassisteerd door Andy Tjon a Tjen (licht geblesseerd) op links en Nick Hekster (goede lange trap) op rechts werd het middenveld goed aangespeeld. De voorhoede profiteerde reeds na vijf minuten van een misverstand bij Sporting Zuid, zodat Rick Lapuhaa (snelle rechtsbuiten) 0-1 scoorde. Vlak daarop tekende Jan Perton (ook gek op paal en lat) al 0-2 aan. Zodat de scheidsrechter de score maar ging bijhouden in z'n boekje. Ook ons middenveld ging zich meer en meer met de aanval bezighouden, waardoor zelfs halfspeler Rein Eleveld (wat 'n inzet) 0-3 scoorde. Voor de thee zorgde een doorzetten de Huub Plemper (resoluut en balvast) voor 0-4. Thee en koud water zorgden in de rust voor wat verfris sing. Echter de goede voornemens kwamen de tweede helft niet uit. Lodwijk v.d. Pol (linksbuiten met vaart) werd te weinig in het spel betrokken, terwijl het gevaar juist van de flan ken kwam. Pas na een half uur trilde het net weer door Wim v.d. Bold (neus voor overwinningen) 0-5. En toen vlak daar na Johan v.d. Elsken (op geleende schoenen) voor 0-6 zorg de hield iedereen inclusief trouwe supporter de Heer v.d. 5

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 5