elke zondag trekking RONDOM DE BAL len, nog steeds staat het voetbal aan de andere kant van de grote plas in de kinderschoenen. Niettemin een geweldige ambiance. Een immens stadion, meer dan vijftigduizend toeschouwers, cheerleeders, een show vooraf, spektakel volop. Je vraagt je echter af wat er overgebleven zou zijn, als kijkspel, wanneer de partij op ons vierde veld was gespeeld. Daarom terug naar eigen land, naar de Boelelaan. Het is voor een speler erg belangrijk om het veld op te komen, wanneer hij weet dat het omringd is door volle tribunes. Wanneer hij goed gekleed is, wanneer muziek en vlaggen voor de juiste sfeer hebben gezorgd. Dat gevoel vonkt over van speler naar publiek, vice versa, het zorgt voor betrok kenheid. Volle tribunes zijn niet op bestelling te leveren, daar moet het spel voor zorgen. De rest wel: kleding, mu ziek, vlaggen, de onmisbare ingrediënten om tot een feeste lijke voetbalmiddag te komen. In het eerste bestanddeel is dit jaar voorzien, de kleding. Het is de Society Shop die shirtjes, broekjes, kousen en trainingspakken beschikbaar heeft gesteld voor ons eerste elftal, waarvoor hartelijk dank! (Dit is geen inbreuk op onze amateurstatus. Het is een gift, er staat NIETS tegenover). De verdere aankleding: muziek en vlaggen. Levende muziek en marjorettes, de geëigende kombinatie voor deze tijd. Vrolijkheid voor de wedstrijd en in de pause. Hoeveel ama teurmuziekkorpsen bestaan er niet in Nederland, in Amster dam Omgeving. Men staat te trappelen van ongeduld om een wedstrijd op te luisteren, om zijn kunnen te demonstre ren. Het geheel dient opgevoerd te worden temidden van feestelijk vlagvertoon, niet alleen om het veld maar ook bij de entree. Nog even en we zijn onzichtbaar, slechts een heel klein bordje aan de Boelelaan vertelt dat er ergens achter de hal en de ballon ook nog gevoetbald wordt. Dit uiterlijk vertoon heeft niet direkt de bedoeling om voor bijgangers naar binnen te halen: het is er voor de sfeer. Voor de spelers, voor de supporters. Op GOED GENOEG is wat gaande, men speelt voetbal in de hoogste klas van de amateurs. Men vermaakt zich, het is show! De Amerikanen kunnen voetbal van ons leren; wij mogen van hun leren hoe je het spel moet presenteren. Charlie Voetbal vormde het hele we reldje, Van het lieve kleine kereltje. Daarom heeft hij zich hele leven er van genoten. Dat fair play hem met de pap lepel werd ingegoten. Nu poolt hij volmaakt tevree. Natuurlijk bij AFC. L.M.N.L. Achen Inleveradressen: Sigarenmagazijn: Bijster, Olympiaplein 124 Dermout, Koninginneweg 139 Eurolympia, Stadionweg 139 Gall Gall, Buitenveldertselaan 176 Kost, Corn. Krusemanstraat 23 Prijs, Maasstraat 136 Sacksioni, Rijnstraat 63 de Forens, Laanhorn 14, Amstelveen en natuurlijk het clubhuis tot vrijdag 19.00 uur. Nog een moment uit de wedstrijd AFC - DWS, B Junioren. Onze voorhoede is nu erg dicht bij het doel van de tegenstanders. (Foto: Nationaal Foto-Persbureau) Uw redakteur heeft het hard T jD te verduren gehad, het afgelo- M pen weekend. De oproep aan lÊM de AFC-ers, vorige week, om jÉ alle uurwerken een uur terug te zetten- werd gevolgd door de mededeling dat men an- ders de vereniging dupeert, men zou een uur te laat komen! Zij, die bij de tijd zijn, begrepen al gauw dat hier een ver gissing gemaakt werd. Door het terugzetten van de klok kon elke AFC-er een uurtje extra slaap pakken, hetgeen zich ook gemanifesteerd heeft in de uitslagen. Voor de goede orde zij medegedeeld dat, jammer genoeg, de samensteller niet de verantwoording heeft voor de pro gramma-gegevens. Hij had het wel leuk gevonden als ieder een, bij wijze van een verlate 1 april-grap, een uur eerder ter plekke was geweest. De resultaten waren waarschijnlijk nog beter geweest. Koud Het weer lag, zoals vaak in de goede romans vermeld wordt, als een warme deken over het veld van Elinkwijk, afgelopen zondag. Jan van Dijk, onze leidsman, uiteraard achter het doel van de tegenstander te vinden, had het warm en hing zijn kolbert aan een tak van een der bomen, achter de staan- tribune. Vanuit het ploegje AFC-ers, dat om onze voorzit ter heen stond, viel af en toe een opmerking te horen in de trant van: "Hé, Jan pas op, die donkere persoon daar, die vertrouw ik niet" of "Jan, ik zie je jasje nergens meer". Jan keek niet op of om, zijn aandacht bleef op het veld ge richt. Tot drie minuten voor tijd, toen werd het kolbert met een ruk van de boom getrokken. Jan: "Gek, hèdat je van een goal koud kan wor den". Familie Het fluiten van de heer Dettmer, scheidsrechter bij de hier boven aangehaalde wedstrijd, werd door vele AFC-ers moe dig genoemd. De man was bepaaldelijk geen home-referee. 3

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 3