"B - WEL EN WEE" RONDOM DE BAL Toch overheerst het niet, er is nog hoop! In deze Schakel foto s uit diverse jeugdtoernooien, plus enkele verslagen van enthousiaste ouders. André Brokmann belicht het pupillen-seizoen. Jaap van Nek opent weer even de deksel van de Oude Doos en Henny Somers vindt een filiaal in het hartje van de Amstelstad. Rik de Boer ziet terug op de B-resultaten. Tenslotte treft u de agenda aan voor de ledenvergadering. Het belangrijkste samenkomen van het jaar, buiten het speelveld. Indien u iets te zeggen hebt, op- of aanmerkingen, ideeën die kunnen leiden tot een (nog) beter clubleven, dan' kunt u dat bij deze gelegenheid kwijt. Schroom niet de Amsterdamse Football Club is uw club! Hoewel het zeker niet de bedoeling is in de voetsporen van het Centraalbureau voor de statistiek te treden, bij deze toch een poging enkele feiten en resultaten van de onder de B-commissie resulterende elftallen op een rijtje te zetten. Wel de elftallen 5 t/m 14 zijn dit seizoen voor de competi tie 204 x in aktie geweest; er werd 96 x gewonnen, 24 x gelijkgespeeld en 79 x verloren, een wedstrijdgemiddelde derhalve van 1.07. Gescoord werd er 667 x vóór en 614 x tegen. In 18360 minuten voetbal dus 1281 doelpunten, of anders gezegd ruim 6 doelpunten per wedstrijd oftewel 1 doelpunt per 14 minuten. Denkt u zich eens in, 1281 x voetbalvreugde en leed; dus geen discussie meer of die éne goal nu wel of geen buiten spel was. De grootste overwinning was voor het zevende, met 15-0, de grootste nederlaag was voor AFC (dit elftal stelde ver dere publiciteit niet op prijs) met 18-2. De hoogste totaal score was voor het negende dat 122 x met succes het doel van de tegenpartij wist te vinden. Interessant gecijfer misschien wel, maar beste lezer, die 18360 minuten voetbal op zich, met alles daaromheen, die ene gemiste kans dat droomdoelpunt, die stukgetrokken ve ter, de altijd te "koude" douche na afloop of het gezamen lijk pilsje in het clubhuis, dat zijn eigenlijk zaken die ons veel belangrijker schijnen dan al dit (onwetenschappelijk?) rekenwerk. Laten we daarom alle elftallen zelf even kort de revue passeren. AFC 5 Kwam net één puntje tekort voor een mogelijk kampioenschap, toch een spannend en uitstekend seizoen voor de "Handgraaf-boys". AFC 6 Een rustig seizoen, zonder al te veel hoogte- en diepte punten; handhaving in de res. 2e klasse met een zesde plaats. AFC 7 Onze enige kampioen, en met recht, 41 punten uit 22 wedstrijden is niet niks. Nogmaals onze fe licitaties voor deze prestatie. Valt nog te melden dat Jan Pelsma en zijn man nen weer grootse plannen hebben voor het vol gende seizoen. AFC 8 Op onze velden aan de Zuidelijkewandelweg stond een bordje "Keep Smiling"; het zou voor het achtste geschreven kunnen zijn, een seizoen resultaat van 4 punten spreekt immers voor zich. Volgend seizoen toch weer een schoon doel voor ogen, terugkeer namelijk naar de res. 3e klasse. AFC 9 Wordt zo langzamerhand onze "eeuwige tweede", na enkele onnodige verliespuntjes, wist dit keer ADW-2 ons negende net voor te blijven. AFC 10 Niet onderaan eindigen, is ook een prestatie en daarmee is eigenlijk het hele seizoen wel samengevat. AFC 11 Een evenwichtig seizoen, 9 x winst, 9 x verlies en 3 x een gelijk spel, een middenklassering met een gemiddelde van precies 1. AFC 12 Kon een broertje zijn van het elfde, met op de doelcijfers na precies dezelfde resultaten, ook met recht dus een evenwichtig seizoen. AFC 13 Heeft nog een tijdje kampioen aspiraties gehad, de tussensprint kon echter niet in een eindsprint omgezet worden, toch een uiteindelijke fraaie vierde klassering. AFC 14 Had het niet altijd gemakkelijk door nogal sterk wisselende opstellingen, maar wist toch met ent housiasme een redelijk puntentotaal te vergaren. Voor de ruim 170 spelers die voor deze elftallen uitkwamen was dit natuurlijk al "oude koek", maar u beste schakelle zer bent nu ongetwijfeld volledig op de hoogte van dit AFC-gebeuren, zodat u met een waarschijnlijk gerust hart het seizoen '79/'80 kan afsluiten. Onze spelerskern een prettige zomertijd toegewenst; we re kenen weer op jullie in het volgend seizoen. namens de B-comm. Rik de Boer Alternatief De voormalige fietsenstal ling vóór het clubhuis is het alternatief bij uitstek voor die AFC-ers, die niet stil willen blijven zitten gedurende de zomermaanden. Er werd druk getennist, af gelopen zondag. Ook het ter ras was vol, de konversatie navenant. Otto komt via een sprinkhanenplaag in Australië terecht, alwaar hij prettige herinneringen heeft aan Brisbane, Perth en Sydney. Ook heeft hij het woeste, lege midden van het vijfde werelddeel verkend maar dan mompelt hij spijtig: 'Nee kangeroes heb ik echter nooit gezien'. Rob: 'Ach, Otto in Holland loopt ook niet iedereen op klompen'. Kwak-kwak Op datzelfde terras, wat eerder, vertelt Sal van Gelder, onze eerste-elftalcoach, hoe hij zijn vrouw Stella heeft geholpen met broodjes klaarmaken voor de hongerige Luilakvierders. 'In het begin leg je nog netjes een plakje tussen elk broodje' zo vertelt hij, maar als je 270 broodjes moet doen, word je vanzelf prakties. Op het laatst liet ik de papiertjes er ge woon tussen zitten, zo gewoonkwak, kwak de meesten merken hier toch niks van". Ga jij dan maar met het nieuwe seizoen op de tribune zitten, daar zullen ze ook niets van merken', wordt er dan pinnig opgemerkt door iemand, die de viering heeft mee gemaakt. 3

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 3