MIXED PICKLES ingelegd door Pim Adriaansz. elke zondag trekking Inleveradressen: Sigarenmagazijn: Bijster, Olympiaplein 124 Dermout, Koninginneweg 139 Eurolympia, Stadionweg 139 Gall Gall, Buitenveldertselaan 176 Kost, Corn. Krusemanstraat 23 Prijs, Maasstraat 136 Sacksioni, Rijnstraat 63 de Forens, Laanhorn 14, Amstelveen en natuurlijk het clubhuis tot vrijdag 19.00 uur. Hoofdklasse A In uren, waarin u zich na de 1-0 zege thuis tegen RVC nog zorgeloos in het clubhuis versnaperde, schreven wij deze re gels. Pickelen is een hard vak, vrienden. AFC is nu definiteif veilig en kan anderzijds geen kampioen meer worden. De hoofdklasse A gaf dit seizoen wel zeer geringe krachtsverschillen. Tussen a.s. kampioen en degradanten ligt een punt of tien. De beste kans op het kampioenschap lijkt thans Xerxes te hebben; maar met 12 gelijke spelen uit 24 wedstrijden toch weinig glorieus. Zijn Aalsmeer en UVS de afzwaaiers? Pickelaar is geen kenner en ziener, maar toch: hij houdt het er op. De opmerkelijkste prestatie leverde ongetwijfeld Hilversum. Een half seizoen als degradant gedoodverfd. Daarna een op mars tot in de bovenste helft van het rijtje. Mysterieuze krachten in de sport. Zolang die er zijn blijft voetbal aantrekkelijk. Fair play Omkoopschandalen in de Italiaanse voetbaicompetitie! De schuldigen zijn reeds in ruime mate ontmaskerd. Pickelaar - soms wat kwaadaardig - denkt dan wel eens: dit is het topje van de ijsberg, dat zichtbaar wordt. En waarvan hebben wij wellicht geen weet? "Kan hier niet", zeggen onze Nederlandse voetbalmagistraten. Van competitie-bei'nvloeding is in Nederland geen spra ke". De journalisten Barend en Van Dorp zien dat in V.N. anders. Desgevraagd geven vele oudgedienden in de profvoetbal sport nu toe vroeger wel "benaderd" te zijn met materiële voorstellen. Uiteraard was niemand —stel je voor op welke verzoeking dan ook ingegaan. Maar de vraag, die nu rijst, is: waarom werden die pogingen tot omkoperij dan destijds niet onmiddellijk in de publici teit gebracht? Of waren de "genoegdoeningen" toen nog niet groot genoeg? De Italiaanse voetbalmaffia heeft nu in elk geval haar hoge prijs gesteld en dat valt sneller op. Is dat nou, vraagt pickelaar zich af, het verschil tussen "penny-wise" en "pound-foolish"? Seneca Eerzucht maakt een mens zo dol, dat hij zich in een wedren voor de laatste houdt zolang hij nog maar iemand voor zich heeft. Brief encounter Dat waar ook ter wereld AFC-ers elkaar blijven ontmoeten is al vele malen gesteld. Een recent voorbeeld maar weer eens. Plaats van handeling: het vliegveld te Hongkong. Rob Duis, voor zaken op weg naar Rood China, stuit plotseling op de indrukwekkende rug van een voorganger, zeer opvallend tot navelhoogte omgeven door een tros Chinezen. Inderdaad: hij stiet op zijn en onze ere-voorzitter Henk Kappelhoff, met echtgenote Puck na vele omzwervingen weer op weg naar Buitenveldert. Henk toch al geen zorgeloos type zag het somber in voor AFC. Het laatste clubnieuws, dat hem achterhaald had, was de 1-5 nederlaag thuis tegen DHC. Nog voor hij het zwerk koos kon Rob hem enigszins opbeuren: in Haarlem had AFC met 1-3 EDO verslagen Een eveneens korte ontmoeting had uw pickelaar al weer enige jaren geleden op het pontje te Akersloot (pickelaar kent zijn plaats), dat plaats biedt aan maximaal twee autombielen. In één ervan zat hij; in de andere toevallig de clubmakker, die pickelaars elftal de zondag te voren in een verre uitwed strijd had laten barsten. Zijn naam zullen wij maar niet meer noemen. Maar op het Noordhollands Kanaal is nimmer zo zwaar en gaaf gezwegen als toen. Een kerel als Kas, uit het Eerste, Vond dat de arbiter zijn vak niet be heerste. Zijn aanvoerder riep: "Kijk maar goed uit je doppen! Straks gaan we door jou naar de knoppen: Pool jij straks maar mee Bij ons aller AFC!" J.K.M.K. Kussen 5

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 5