TWEEMAAL DE HELFT Alle weergoden kwamen zondag j.l. aan hun trek. Storm, regen, hagel, kou en zelfs de voorjaarszon werden van stal gehaald. Op de AFC terreinen zou men een stuk van de jeugddagen afwerken ten bate van het poliofonds. Mister v.d. Klauw himself ontving de spelers en hun gevolg in alle vroegte, om een ieder de somma van f 1,- afhandig te maken ten bate van dit goede doel. Mijn belangstelling ging vooral uit naar het tweede veld, waar een jong blond keepertje in de blubber stond te blauw-bekken. De drang hem een warme chocomel aan te reiken kwam bij me op, want beste mensen we moeten onze doelwachters zo- langzamerhand wel in de watten gaan leggen, willen we in de toekomst dit uitstervende ras in AFC nog ontmoe ten. Mijn gang naar AFC was mogelijk omdat telefonisch bekend was geworden, dat de wedstrijd NEA9 - AFC 12 was afgelast. De rit naar Ouderkerk a/d Amstel was dus over bodig geworden om daar de kleuren van AFC letterlijk en figuurlijk te verdedigen. Wel hadden we een probleem minder, want op deze vroege morgen bleken nog maar negen man van dit elftal trek in voetbal te hebben en evenzo verging het ons dertiende elftal dat 's morgens om 10 uur op ons 5e veld met 8 man bleek te staan. De tegen partij leverde de scheidsrechter voor de eerste helft en Remko Post onze B-Junior van 15 jaar nam het op zich de tweede helft te leiden met aan de lijn de assistentie van Brennus v.d. Klauw en Benno Honsdrecht. Onze kom- plimenten hiervoor om op een dergelijke manier een grote mannen chaos te redden. Zelf had ik me voorgenomen bij AFC 5 een kijkje te nemen in verband met de belangrijke wedstrijd die zij moesten spelen. Het verzoek van Jan Handgraaf om vooral zater dagavond 23 uur bedwaarts te gaan aan z'n jongens, had tot gevolg dat omstreeks 11 uur zondagsmorgens 13 uitgeslapen spelers aanwezig waren om toch ietwat zenuwachtig naar JHK te vertrekken! Er moest namelijk gewonnen worden deze dag om toch nog bovenaan in de reace te blijven. Een gelijk spel tegen JHK 2 zou uit kunnen draaien op mis schien een beslissing tussen beide ploegen op latere datum, als zondag dan wel gewonnen wordt van Abcoude. Bij verlies vandaag zou JHK kampioen zijn in de res. 2e klasse. Dit waren de gegevens waar we het dan maar mee moesten doen. De eerste helft was bijna gespeeld toen ik op Sportpark de Eendracht aankwam. De stand 1-1 en mededelingen van insiders (AFC-ers natuurlijk) deden vermoeden dat het goed ging. Het had al minstens 1-3 moeten staan voor onze jongens. Nog juist kon ik de tweede goal meepikken twee minuten voor de theepauze. JHK passeerde z'n eigen keeper op een meesterlijke wijze, dat was een geweldige opsteker. De rust werd gebruikt om gezamenlijk de plannen door te nemen hoe de tweede helft door te komen. Een wissel werd gebruikt want Johan v.d. Elsken zat met een lekke knie. Felix Verhagen moest z'n plaats overnemen. Tien minuten na rust ging ook aanvoerder Hans Pos in de fout en verliet eveneens kreupel het veld. Het begon op een slijtage-slag te lijken en de laatste wissel werd gebruik in de persoon van Willem v.d. Bold. De spanning steeg en de zenuwen net zo. De stand was nog steeds met handen en voeten 1-2 in het voordeel van AFC. Een goed leidende scheidsrechter moest twee onzer tot de orde roepen en vijf minuten voor tijd oordeelde hij dat Fred v.d. Voorde beter als toeschouwer van de stijd kon funktioneren. Tien man met de rug tegen de muur en ja u raadt het. Frans Juch moest twee minuten voor het einde de laatste echte spetter langs hem laten gaan. Onhoudbaar en keihard kon JHK toch nog juichen, 2-2 dus. De spanningen zullen nog even aanblijven want toch de kans op het kampioenschap is nog in eigen hand, maar dan wel nog twee keer winnen. Van Eendracht terug naar Goed Genoeg via Keverberg 58 voor een warme kop koffie en vandaag met gebak (banketbakker N.N.) want de oudste dochter des huizes werd nog even twintig lentes oud deze dag. Goed toch nog even naar het eerste als is het maar voor ook daar de tweede helft. Op het parkeerterrein was voldoende plaats en dat bevestigde mijn vermoedens dat het meeste publiek met dit echte Hollandse weertje vandaag geen vrede had. Lopend over onze steeds luxer wordende oprijlaan annex parkeerlaan probeer je tussen ballonhallen, sport hallen en jong bladerend geboomte het scoringsbord te ontdekken om je zo vlug op de hoogte te stellen met de stand. De ingang is verlaten van enige controle en niemand begroet je. Men staat boven warmpjes aan de bar, want ook de spelers van ons eerste zijn weieens aan hun rust toe. Een enkele sterveling op de open tribune vertelt me ondanks de 0-1 stand op voorgenoemd bord vermeld, een grap van de jeugd, nog geen doelpunt gevallen is. RVC was sterker maar de goals waren echt uitgebleven. Opgelucht kon ik dus als toeschouwer de tweede helft gaan bekijken met een handje vol publiek. Een tegenvaller voor onze penning van Rijn die vooral van RVC zijde meer supporters had verwacht gezien de plaats in de top! Ons eerste speelde op de counter en met sukses, want Henk Bijlsma maakte hier éénmaal gretig gebruik van. Voor AFC publiek is dit spelletje een ze nuwachtig gedoe. De strijd speelt zich het meeste af op eigen helft. Een steeds vrolijk kijkende scheidsrechter floot nog even voor een penalty in het voordeel van RVC. Weg zo'n magere 1-0 voorsprong denk je dan, maar de spetter tegen de paal stierf in schoonheid. Persoonlijk vond ik Johnny Parsser een sterke partij spelen in onze achterhoede, maar misschien verhaalt Lotte Nesenberend daar meer over. Met pen en papier zag ik haar dicht in de buurt van onze SchakelKarel diverse aantekeningen in haar tasje ver dwijnen. De overwinnings-borrel na afloop in onze sociëteit smaakte best maar ook daar zag ik wel eens meer publiek zelfs na een nederlaag. Misschien lag dat aan Ajax, want het nieuwe voetbal wonder M.V.V. Schapendonk zou op de televisie komen. Hans de Wijs Geboren JORICK LEOPOLD zoon van Didi en Leopold Küppers. Namens geheel AFC van harte gefeliciteerd! 3

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 3