HERINNERINGSAPPLIQUE H.M. KONINGIN JULIANA 1980 mijdelijke versieren van een oppas (a dirty mind is a joy forever), ruim op tijd in de "Italiaan" Santa Fé. Ergens net jes weggestopt in een zijstraatje van "de Leidse". Maar blijk baar niet ver genoeg, want het zat er om 18.00 uur al boor devol, toeristisch ogende, "menschen". Een lange, keurig gedekte tafel deed vermoeden dat HET gevreesde en gerenommeerde ELFDE hier deze bonna serra zou gaan "verbringen". Onze vaste invaller c.q. slidinger Mark had, langs het ingevallen neusje, dit eethuisje voorgesteld. Nou, dan hang je ook wel meteen, bij het ELFDE! Het was overigens keurig geregeld, hoor Mark. Blijkbaar ben je ook daar een zeer gevreesde (b)IN(nen)VALLER, want er werden zo'n 15 persona non grate gesignaleerd alvorens de AFC-ers wensten binnen te druppelen. Hoewel het diner slechts toegankelijk was onder geleide van vrouwelijk schoon, hadden slechts 5 spelers hun partner zo gek kunnen krijgen. Dat moet volgend jaar anders, heren!!! Ook ontwaarde schrijver dezes nog twee schone dochter- kens wier leeftijden het ergste deden vermoeden Doch dit terzijde, want wie zonder zonde is schiet in eigen doel! Over het doel gesproken: onze onvolprezen Peet Overdiek, tevens aanvoerder (wie krijg je er tegenwoordig nog voor?) zorgde ervoor zich breed genoeg te maken voor de rest van het seizoen. Voor de zekerheid had hij zijn broertje Michael meegeno men. Die enkele keer dat hij meespeelt, doet mij steeds weer met weemoed terugdenken aan de tijd dat wij allen nog niet op ons huidige (bedenkelijke?) niveau waren be land. Dank voor de lessen Mike, reeds! Wie protesteert daar meteen met een basstem (contra-bas?) ja, ja, onze senior Hans Krul, vergezeld van zijn knappe en charmante vrouw Lenie, die voor het nodige jolijt zorgde. Waarvan acte, met dank. Krul, je bent eendagje ouder aan het worden (who isn't?). Toch gebruik je nog bekwaam je hoofd, als kop- en basspecialist. Onmisbaar in de verdediging. Mocht je on navolgbare techniek ooit eens een slippertje maken, dan is ondergetekende te allen tijde bereid om het nog EEN keer voor te doen (hetgeen dan prompt mislukt). Laat het anders maar over aan ons intellect aan de rechterkant die, in ieder geval in zijn fotografisch geheugen, weet hoe het allemaal ZOU moeten. Toch is deze Wout van Haaften de enige die na een rush naar het andere doel, genoeg lucht heeft om direct terug te keren tot zijn uitgangspunt, de rechtsback plaats. Maar ja, hij is ook de enige die nog traint iedere week. Heeft de B-commissie dan toch gelijk?! Ook Chiel ten Brink aan de linkerkant begint slijtagever- schijnselen te vertonen. Toch blijft hij keihard in de tackle en eventueel hoger op. Als fluitist was hij minder geslaagd maar we zullen er allemaal ooit eens aan moeten geloven. Zie maar dat je het beter doet, denk ik dan maar. Onze laat ste man Thijs ontbrak bij het eten, doch mag hier en op het veld natuurlijk niet ontbreken. Onneembare vesting, dat wel. Misschien ook t.g.v. de acties van onze student Deutsch, der Wilhelm, als voorstopper. Altijd aardig en vriendelijk. Ook voor de tegenstander mits deze niet via hem naar ons doel wenst te reizen. Buitenom zal de tegen stander doorgaans stuiten op Cees "de lange" Schubert of een van de twee Robben t.w. Neugarten of Nelissen. Tevens pleegt ondergetekend persoontje zich ook wel eens in deze contreien op te houden. Cees, onze man die de moeilijkste ballen tussen de palen weet te krijgen, doch voor open doel Robbie Neugar ten, onze dubbele student, is overal inzetbaar. Jazeker, ook een uitstekend doelwachter. De heer Nelissen pleegt zich doorgaans aan den linkerzijde op te houden, hetgeen hem naar tevredenheid afgaat. Ondergetekende laat de beoordeling over zijn evt. aanwezi ge talenten geheel aan de kenners over. Ze zullen er niet veel werk aan hebben. Om af te sluiten: de voorhoede. Magertjes vertegenwoordigd in de persoon van Ruud Schets, onze onvolprezen doordouwer, goaltjesdief etc. etc. vergezeld van zijn dochter, d.w.z. ons publiek. Hier past een welgemeende hartelijke dank voor al je uitbundige aanmoedigingen gedurende het afgelopen seizoen, Tanja. Op het eet-appèl ontbraken onze vaste buitenspelers. On ze snelste man Ido Cohen, die door zijn snelheid wel eens zichzelf voorbij loopt. Doorgaans wel goed voor een doel- puntje gescoord in volle run. Iets minder snel doch met een zeer aparte stijl (the show must go on) acteert door gaans, Jaap Witzenhousen aan bakboordzijde. Hiermee hebt ik u voorgesteld aan de vaste (afnemende?) krachten van het ELFDE. We hebben gezellig gegeten en hopelijk ballen we nog vele jaren zo door. Bij deze tevens dank voor het opvangen en verdoezelen van al mijn tekortkomingen op het veld, jongens! Freddie SWALEF (advertentie) De herinneringsapplique met het portret van H.M. Koningin Juliana zal ongetwijfeld gaan behoren tot een der meest waardevolle stukken van "De Porce- leyne Fles" uit de 20e eeuw. Elke applique, indivi dueel geheel met de hand in blauw binnen een poly chrome rand geschilderd door één der 8 portretschil ders van "De Porceleyne Fles" naar het ontwerp van Mar de Bruijn, vormt een prachtige herinnering aan een door velen in ons land bewonderde vrouw. Deze applique van 36 x 40 cm zal geleverd worden in een genummerde oplage, verpakt in een sterke houten doos, uitwendig bekleed met kunstleer en inwendig met fluweel afgewerkt. Voor inlichtingen telefoon: 020 - 45 61 40 3

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 3