HEERLIJK AVONDJE gezwommen met een rekken en strekken van het lichaam, om het heerlijke water te doorklieven? Ooit je lichaam in volkomen concentratie en beheersing in een perfekte sprong door de lucht voelen zweven? Kennen jullie dat gevoel, dat je dan volmaakt gelukkig bent? Hebbie ooit een hockeybal zo lékker tegen je stick voelen kètsen en een goeie mep of push gegeven, een kittige bully geserveerd en genoten van het teamwork en hollen door de wei? En AFC-ers jullie voetballen toch? Amateurs! en zonder blikjes of vechtpartijen Aan dat alles dacht ik, toen ik ons Hockey-meisje Lisette Sevens op 30 januari j.l. tussen sport- en persmensen op de T.V. zag, over de boycot van de Olympische Spelen Hebben N.R.C. en Elsevier het recht om over waarachtig zuivere sport, over een gezonde verbroedering en toekomst der jeugd te oordelen, als er over sport "domheden" en smartlappen gedebiteerd worden? Mag onze jeugd vooruitblikken naar een beter begrip onder de mensheid - en mogen zij proberen zélf te praten en te onderzoeken wat goed of slecht is, wat vals of echt is? Zoek de ménsen, leer de ménsen kennen - en ga niet af op horen zeggen - ik breng hier een persoonlijke groet van onze Siberische gidse: "Leben Sie so lang wie die Siberische See, Sei Ihre Gesundheit so stark wie die Siberische Kaite Und sei unsere Liebe so tief unk klar wie der Baikal See." Heus, ze meende het Tja, en waarom je niet alléén door de Taiga mag dwalen? Omdat er echt een lynx of een beer of wolf in je nek kan springen; Galja heeft het eens meegemaakt, hoe een mens verscheurd werd - ze rilt nog van ontzetting. Maar praten mag je met iedereeen in Rusland - in Engels of Duits of met handen en voeten. Het enige euvel is, daar zeggen ze "Ga Werken!" en wij hier hebben de vakbonden. En de vrijheid van menings uiting - maar neem een plaatje mee van Burg. Vonhoff, die een slagroomtaart over zich heen krijgt en probeer er achter te komen waaraan hij dat verdiend had We moeten elkaar toch leren begrijpen? Een Aangetrouwde Zaterdag, 26 januari j.l. heb ik een heerlijke avond gehad. Ik wil de thuisblijvers toch even met spijtge- voelens opzadelen. De musical was geweldig en hoewel de artiesten even twijfelden aan hun publiek, kan ik ze verzekeren, dat iedereen het leuk en goed vond. Na afloop was het goed toeven met de hele AFC-fa- milie en werd er druk gebruik gemaakt van de dans vloer. Lag het nu aan de goede muziek of de kleinere dans vloer of de stemming waar de musical ons in gebracht had; een feit is, dat het op het vloertje drukker was Volendam, 20 oktober 1946 - AFC 4 op bezoek bij VOLENDAM 2. Staand van l.n.r.: Otto Sterman, ?,Miel Kretsohmer, Kurt Jacobson, en Hans Galavazi Zittend van l.n.r.: Cor Bogaert, Karei Nesenberend, Pierre Eskes, Nico Leloux, Karei Prior en Jan Brand Daarvoor: Björn Nesenberend en Iggi GalavaziWie kent de vraagtekentjes? 4

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 4