BRIDGE NA ZESTIEN JAAR MIXED PICKLES ingelegd door Pim Adriaansz. Sigarenmagazijn: Bijster, Olympiaplein 124 Dermout, Koninginneweg 139 Eurolympia, Stadionweg 139 Gaal Gall, Buitenveldertselaan 176 Kost, Corn. Krusemanstraat 23 Prijs, Maasstraat 136 Sacksioni, Rijnstraat 63 de Forens, Laanhorn 14, Amstelveen en natuurlijk het clubhuis tot vrijdag 19.00 uur. Op invitatie van de S.O.S. ofwel Sociëteit Olympisch Sta dion hebben wij met een aantal paren woensdag 23 januari jl. de strijd aangebonden. Het was een uitermate plezierige ontmoeting die bovendien ruim door de onzen werd gewon nen. Vaandeldrager was ongetwijfeld het paar v. Dijken-Arnold die 72%scoorde! De verzorging van het natje en droogje was prima en het is zeker dat wij binnen enige tijd de S.O.S. gaarne voor een revanche zullen uitnodigen. U vergeet toch de volgende drive niet! Donderdag, 31 januari. Tot dan. Jan Pelsma Onze schakelredakteur plaatste in de vorige Schakel drie fo to's van leden, die in de jaren '63 - '64 aktief bezig waren in ons AFC. Karei maakte, bij dit door Jaap van Nek be schikbaar gestelde materiaal, echter zijn bedenkingen, om trent het nut van zo'n plaatsing. Omdat, volgens zijn onder schrift, maar een beperkt aantal AFC-ers hier nog waarde aan zouden hechten. Tijdens en na afloop van de Musical-avonden was te beluis teren, in de wandelgangen, dat vele AFC-ers van de jaren tachtig, hier juist wèl hun mémoires kracht mee bij konden zetten. Jaap en Karei, wat mij betreft, kun je géén betere bladvulling bedenken, van welke jaren de geplaatste foto's ook mochten zijn. De laatste jaren maakten jullie vaak nog gebruik van ouder materiaal. Spijtig is het dan alleen, dat dan steeds minder AFC-ers, onder een gezellige borrel aan de bar, (recent zo vaak bezongen in de musical (fantastisch) van Jack van Gelder:) "Dit met elkaar nog mogen beleven". Zo zagen wij 35 man op één pagina, waarvan twaalf voetbal lers van toen, nu geen lid meer zijn van AFC, t.w. Bob van Wattingen, Eddy Vesters, Henk Teiwes, Leo Wekx, Hans Geus, Herman de Waal, Eddy Blöte, Ger van der Spoel, Frits Rohling, Ger Bosma, Tonny van Straaten (geëmigreerd naar Canada), en Frans Kat, die ons helaas te vroeg is ont vallen, op een nog te jonge leeftijd. De volgende vijf senioren van '63 - '64 bleven onze vereni ging ondersteunen als donateur. Benny Roode, vertrokken naar D.W.S., waar zijn roemruch te periode als profvoetballer is begonnen. Nu de schrik van de onderwereld in de Leiding van de H.B. en wonende te Aerdenhout. Ko Onsman, die zo'n zelfde profkarrière bij Sparta mocht meemaken, en gelijk maar in Zwijndrecht is blijven hangen. Nico van Til, die z'n trainerskwaliteiten in zijn geboorteplaats Sloterdijk is gaan beproeven, maar nu geregeld ons zevende bespioneert. Rob Molenaar, die zijn keepershok verruilde voor een huis in Huisen, en onlangs de Zilveren Ploeg kwam versterken, terwijl dit tien jaar eerder al mogelijk was. En als laatste Simon Kraaipoel, die bij di verse AFC-ers thuis intern nog wel eens iets heeft mogen veranderen. Dan komt een groep werkende leden die AFC rijk is, maar om diverse omstandigheden des zondags het Rood Zwarte pak niet meer aantrekken. Paul Meyer, vele jaren de slank ste speler van ons eerste. Hein Lans, wonende te Madrid, u weet wel in het zonnige Spanje. Hans Vlietman, voor een zacht prijsje vertrokken naar het Amersfoortse en nu trainer van de K.H.F.C. te Haarlem. Jos Lonnéé, bankdirekteur te Bleiswijk. Henk de Groot, ie dere maandagavond nog vaste stek aan de klaverjastafel, en Ben Slaap, rustend speler van ons zevende. Enige werkende leden, die nu nog wel de moed op kunnen brengen, na die zestien jaar, om 's zondags vroeg uit de ve ren te komen voor een robbertje in en rond Amsterdam, zijn dan: Jos Kemna, bekend tandarts, en spelende in het zevende. Jaap Draisma, na twee Amerikaanse jaren weer terug op het oude nest, eveneens in het zevende dollend. Jan Koster, onze uitkijkpost van het twee jaar achtereen on geslagen negende en enige jaren elftalkommissielid. Jan van Dijken, hotelier te Wijk aan Zee, thans nog doelwachter van het dertiende. En dan, ja, wie dan nog, natuurlijk Ab de Jong, had Abraham juist gezien, toen, voor het maken van de foto. Ab houdt zich momenteel, zestien jaar later, nog steeds op tussen het gewoel in en om het twaalfde. Zaterdag's is het Elbert Tak, die zich nog uit blijft leven tussen de Zatten en Gé van Dijk na het nemen van de foto nog 15 jaar aktief be zig met AFC. Op de foto's gezien, restte mij de laatste groep, en wel zij die behalve het voetballen in AFC van van daag, zich ook met de organisatie bezighouden: Rob Duis, even los van voetbal door een onwillige knie, is vice-voorzit- ter van onze vereniging. Chris Schroder, indien nog mogelijk, in verband met zijn vele werk als jeugdsecretaris, nog wel eens uitkomend in ons dertiende. Hans Geuse broek, regisseur, niet alleen van "Rudy-Boy", maar ook in de Veteranenploeg. Ger van Caspel, secretaris B-Kommissie voor tien Senioren elftallen op zondag, telefoonnummer be kendEn ondergetekende, eveneens behorende tot die zelfde kommissie en tevens bestuurslid, die de foto's in onze Schakel op deze manier bekeek. Deed u dat ook? Hans de Wijs Pickelaars inleiding Naar u weet komen uw Mixed Pickles normaliter uit in de laatste Schakel van iedere maand. Indien die Schakel tenmin ste met de beoogde regelmaat blijft uitkomen, want noch redakteur Karei Brand, noch Sal van Gelder of uw eenvoudige pickelaar, hebben vorstperioden of subsidiaire natuurrampen in de hand. 5

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 5