VAN DE REDAKTIE BAR TALK elke zondag trekking Het is alweer zes Schakels geleden dat er (officiële) uitsla gen werden vermeld. Wel wat lang voor een echte liefheb ber: onthouding kent ook grenzen, a.s. Zondag mag het ge weld losbreken, wat ons betreft. De afgelopen week heeft in het teken gestaan van de musical: "Het afscheid van Ru- dy-boy". Vijf keer trad het gezelschap voor het voetlicht en elke AFC-er, die het optreden mocht meemaken, was diep onder de indruk. Liedjes en teksten, geschreven en gekom- poneerd door Jack van Gelder, werden onder regie van Hans Geusebroek, "neergezet" met een vakbekwaamheid, die heel dicht tegen het professionele aanlag. AFC mag erg dankbaar zijn voor deze voortreffelijke groep mensen, die zoveel van hun vrije tijd hebben opgeofferd aan het marke ren van ons 85-jarig bestaan. Foto's van de musical (ge maakt tijdens de repetitie) verluchten ook deze Schakel. Bij de entree van ons clubhuis, in de vitrine, treft u de komple- te kollektie aan. (Nabestellingen bij het buffet). Het be hoeft geen betoog dat de foto's afkomstig zijn van de heer Magielsen, het Nationaal Foto Persbureau. Verder in deze Schakel: Pim de Pickelaar, die als vanouds badineert over het heden en verleden en Hans de Wijs, die zich gestort heeft op de elftalfoto's van vorige week. Het doet Jaap van Nek (en de redakteur) deugt te mogen ver nemen, dat de groep leden, die tekst en foto's van de oude doos kan waarderen, toch niet zo beperkt is als zij zelf dachten. Jan Tjalling tenslotte, erkent in zijn Bar Talk een en ander gemist te hebben. Geen voetbal dus in deze Schakel maar wat leeft die club! Red. Omissie Eerst dacht ik nog OOOOh missie. Zeker een lekkere meid. Maar nee. Ik werd wel de gelijk op een paar in mijn vorige stukje ge slopen fouten gewezen. En aan welke duivel zal ik de schuld geven? De drank- of de zet-. Dat is niet Ab de Graaf maar Ab van Raalte. Ab, bij mijn mondelinge dan nu ook mijn schriftelijke verontschuldiging. En dan vergat ik de voorzitter van ACC. En met trots vertelde hij mij nog wel, dat hij zonder microfoon het woord heeft gevoerd. Verrek, misschien schuilt daarin wel mijn excuus. Hij wenste de club geluk namens de diverse dochters, waar van A.B.C. overigens ontbrak, en ook namens alle gebrui kers van de sociëteit. Zoals daar zijn de kaarters, klaverjas sers zowel als skaaters, biljarters etc. Het afscheid van Rudy-Boy Ik neem aan, dat elders in dit of eenvolgend nummer een recensie een plaats zal vinden. Want dat ligt voor de hand. Met bloed, zweet en tranen tot stand gekomen. Dat wel. Maar het resultaat was er dan ook naar. Zolangzamerhand ga je dan merken, dat de Nederlandse taal bijvoeglijke naam woorden tekort komt. Ik zou er tenminste geeneen weten, die mijn gevoelens goed zouden weergeven. Best, we hebben tegen de vijftig elftallen en we spelen met redelijke successen. Maar zo zijn er nog wel een paar clubs. Maar wie brengt in tijd van een maand zo'n dertig artiesten op de planken? Tekstschrijver en komponist Jack van Gelder (Foto: Nationaal foto persbureau B.V.) O ja, dit nog. Er zijn nog exemplaren van de LP, waarop het merendeel van de teksten wordt gezongen, te koop. Laat deze laatste kans niet voorbij gaan. Leuk? Och, ik vond het wel een leuke. Hierbij moet u weten dat Sal van Gelder de licht-technicus was bij de musical. Stella van Gelder stond aan de bar te praten, toen Cees de Brave tegen haar zei: "Jammer van het licht, hè?" En Sal deed het voortreffelijk. Jan Tjalling De rappe rechtsbuiten van het zoveelste elftal jongleerde, op de rand van het strafschopgebied, met de bal plots, rende hij weg...naar bo ven, schreeuwend, dat ie iets klaar moest stoven en zie..., die zondagavond, even na acht duikelde hij van blijdschap met formulier en al in de gracht! 't Gaat, meneer J.H, 't is geen kraker! Die rechtsbuiten, was u dat zelf? Zo rap vond ik u nooit. De inzendingen lopen nog niet storm, vooral de dames laten het afweten. Wie wenst niet in aanmerking te komen voor het gouden Lotto-embleem? Zeer dekoratief en kan ge bruikt worden als speld of als broche. Met het inzenden van een lotto-rijm dient u bovendien de vereniging. Het is een aanmoediging voor de leden om mee te spelen. Een verhoogde lotto-opbrengst betekent ook meer geld voor AFC!!! 3

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 3