elke zondag trekking NIEUWJAARSWENS Door onze beperkte akkommodatie is het noodzakelijk het aantal uitvoeringen te spreiden over 5 dagen. Aan een onderverdeling viel niet te ontkomen. Zij, die ruim een jaar zeer intensief hebben gewerkt aan deze musical, staan ge reed om een heerlijke avond van ontspanning en AFC-ple- zier te geven. Mag er dan voorlopig geen football gespeeld worden, de tweede letter van onze naam (met de bekende vrij interpre tatie) staat borg voor een uitbundige viering van ons jaar feest! Een hele mooie juffrouw in Am sterdam-Zuid liet op een zondag haar hondje uit. Ze passeerde een man, die be wonderd floot het hondje lichtte z'n poot en deed iets in de goot. Maar terug in haar flat, 5 kamers en 1 télé viel ze flauw, want ze speelde mee in de lotto van AFC. Sigarenmagazijn: Bijster, Olympiaplein 124 Dermout, Koninginneweg 139 Eurolympia, Stadionweg 139 Gaal Gall, Buitenveldertselaan 176 Kost, Corn. Krusemanstraat 23 Prijs, Maasstraat 136 Sacksioni, Rijnstraat 63 de Forens, Laanhorn 14, Amstelveen en natuurlijk het clubhuis tot vrijdag 19.00 uur. Evenals vorig jaar krijgt u een aantal fragmenten opge diend uit de nieuwjaarswens, die op 1 januari werd uit gesproken voor bijna 300 AFC-ers (sters). Dat aantal was goed voor meer dan een volle bak, toch is AFC groter. Vandaar. Medewerkenden: Rob Dukker (Thomasvaer) Nita Bergisch (Pieternel) Ad Gehring Miep Ridderikhoff Diny Dukker Jacqueline van Haren Daisy Katiel Henny Somers Pim Adriaansz Rick Ridderikhoff Lex Rimini. Pieternel Samen komen wij de eerste dag van 't jaar Thomasvaer - ook al was de nacht er voor wat lang - Pieternel met de allerbeste wensen voor elkaar; Thomasvaer AFC is onze eerste gang Th. Luister naar de praat van Tom en Pieternel, P. ook voor u is er misschien iets bij; Th. U herkent wellicht uw beste vrienden wel, P. wees in elk geval een beetje blij P. Daar staan we toch maar weer; de wens is meegebracht. Het duurde wel wat lang. Had u ons nog verwacht? Th. De mensen in de zaal: zij kunnen weer gerust zijn. Wij weten dat die lui op Tom en Nel belust zijn. P. Wij zijn er altijd bij, op d'eerste dag van 't jaar. Th. Dan ziet u Pieternel P. dan hoort u Thomasvaer Th. Wij hebben toch maar pas een week of wat verkering, want vorig jaar liep jij toch nog met die Ad Gehring? P. Dat was niet ik, mijn Tom, Ad stond hier wél te toosten met Pieternel van toen; dat was Tonny ten Oosten. Th. Wat moeilijk allemaal. Een ingewikkeld leven. P. Toch is er iemand hier nog op haar plaats gebleven. Th. 't Is goed, datje dat zegt voor wakkeren en dromers. Aan de piano bleef: mijn vriendin Henny Somers! P. Wat was het anders koud! Verschrikkelijk, dat weer. Het kraakte van de vorst, de winter ging te keer, de sneeuw lag overal en iedereen was kil Th. Ik weet het al te goed; de voetbal lag toen stil P. Toch bleef ons huis in trek en niets was ons te dol, want op de Nieuwjaarsdag was het weer barstens vol. Th. Het beeld van ieder jaar. Dat zie je keer op keer. Wij blijven nog in trek: de leden zijn er weer. P. Toch was het in ons huis haast niet meer warm te stoken. Het overkwam ons zelfs, dat er werd opgebroken. De bridge-drive werd verplaatst; men was er slecht aan toe. Met kaarten in de hand ging men naar 't Rechthuis toe. Th. Wél werd in eigen huis de jeugd bijeen gebracht, voor film én Barry Hughes; die weet waarom men lacht. Dat kon het jonge volk waarderen en bekoren. Het was behoorlijk vol: haast alle junioren! P. En ook het mannenfeest, vanouds het jaardiner, ging ongehinderd door Th. Daar zitten wij niet mee P. Aan 't damesjaardiner kon ik me ook best redden. Dat houdt het leven wel; daar wil ik wel om wedden. Maar zeg eens even Tom? Wie kreeg de Nobelprijs? Th. Die prijs kwam goed terecht, de heren waren wijs. 't Was iemand die zich weert temidden van pupillen. P. Wie resultaat verwacht, die moet dat wel goed willen. Th. De Nobelprijs verkreeg P. en dat was heus geen gok, man Th. een leider van de jeugd. En dat was André Brokmann! P. Al werd er niet gespeeld, zo in 't begin van 't jaar, hoe stonden wij ervoor? Maakten we nog wat klaar? Th. Het eerste liep niet best; het wilde maar niet stunten en ging het nieuwjaar in met zeven hele punten. Het zag er dreigend uit; de oogst was nogal mager. Een degradatieplaats was nog maar amper lager. P. Werd er nog wel getraind? Ot deden ze maar wat? Drie maanden vorst is gaüw: conditie in de klad. Hoe was het met de training eigenlijk gesteld? Th. In aanleg was het half-verharde voetbalveld. P. En daar kon niemand dus voorlopig nog terecht. Th. De spijker op zijn kop, precies zoals je zegt. De goeie wil, die bleef. En zo trok AFC op zondagmorgen vroeg naar Zandvoort aan de Zee. P. Zo bleef het eerste fit. Het ging bepaald wel lekker, want iedereen liep daar wel in een warme jekker. Th. Tot 18 maart nog rust; toen werd de strijd hervat en kregen wij de geest, want DWV ging plat. Thuis werd het 3-1 winst. We kikkerden weer op. P. Maar RVC gaf ons daarna met 4-0 klop Th. We bleven onderin op negen punten steken. De degradatie-strijd was lang nog niet bekeken P. Het allergrootste nieuws, zo in 't begin van 't jaar, dat maakte toch die knaap, die Thomas Rongen klaar. De kranten stonden vol: een echte amateur zó naar de Aztecs-profs! En zonder veel gezeur! Th. Want Michels gaf contract, dat wil ik niet verhelen, nog zonder dat hij Thomas Rongen had zien spelen! P. Wij wensen hem geluk en breken graag een lans voor Thomas want die kreeg: een levensgrote kans! Pim Adriaansz, die de wens komponeerde, heeft letter lijk getoverd. Niet alleen de wens zelf maar ook nog een komplete show, die de wens sprankelend omlijstte. En dat alles binnen zeven weken. Pim (bescheiden): 'We had den de juiste mensen, ik heb geluk gehad'. Pim Adriaansz Een bestuurslid: 'Je hebt helemaal geen zeven weken nodig, de volgende keer doe je het maar in twee'. Hier komen ze dan licht uitspot aan frag menten uit de 'AlIes-blijft-bij-hetzelfde' show: 2

Schakels (clubbladen) | 1980 | | pagina 2