NASCHRIFT REDAKTIE SOCIËTEIT MIXED PICKLES ingelegd door Pim Adriaansz van het oosten. Ze houdt alleen van mensen,; mensen die zelfstandig willen denken. Geen napraters, geen mensen, die direkt klaar staan om je een etiketje om te hangen. 'Mijn motor draait alleen op menselijke warmte' zegt ze. Dat is ook de warmte, die uit haar stukjes straalt. Blijf doorgaan. Lotte! ONS EERSTE voldoet volgaarne aan je verzoek om het glas met jou te heffen. Voor mensen van vandaag is het goed te weten dat AANGETROUWDE in 1928, via haar Karei, lid werd van AFC. Ze was toen 19 jaar en heeft vanaf die tijd onze club redaktioneel begeleid onder dit vertrouwde synoniem. Talrijk zijn de stukjes en gedichten, waarin zij in de loop van vijftig jaar haar geliefde club heeft bezongen. Men zou er een boek van kunnen samenstellen. Ook zijzelf, Lotte Nesenberend, kan model staan voor een roman. Hoe ze met het eerste meeging naar Alkmaar in 1932 tot het topless zijn op het strand van Rabat (N. Afri ka) in 1979. Haar liefde voor het onmetelijke Rusland, niet voor het systeem, maar voor de mensen. Ze laat zich niet inkapselen in doctrines, noch van het westen, noch Op maandag 24 en maandag 31 december is de Sociëteit geopend van 14.00 uur tot 18.00 uur. 1ste en 2de Kerstdag is de Sociëteit gesloten. Buitenlands commentaar Wij hebben wat aangehaald, vrienden; door onze in het buitenland verblijf houdende leden plaatsruimte aan te bieden in Mixed Pickles. Onder de eerste drie vreemdgangers bevond zich reeds Ad van Dijk, die ons eerder berichtte, dat hij ons "niet zou laten barsten". Wij hebben het geweten. Beweeglijk als wij hem kennen zond Ad ons uit jawel Bangkok een entoesiast epistel toe, waarmede de komende Pickles vooralsnog gevuld zouden kunnen worden. Maar uw pickelaar laat zich niet helemaal wegschrijven. Hij ruimt weliswaar fors plaatsruimte in voor Ad van Dijk, die hij hartelijk dankt voor zijn uitvoerige bijdra ge. Enige bekorting bleek evenwel onvermijdelijk. Bericht uit Bangkok "Als AFC ooit een contactman zou zoeken voor leden in het buitenland, dan maak ik een kans. Ontmoette ik 2 jaar geleden Lodie Joling in Athene, nu was het George Wijnand in Bangkok. Dat ik de familie Wijnand op André na was de familie voltallig nog kon bezoeken, heeft aan een zijden draadje gehangen. Vlak voor mijn vertrek naar het verre oosten lees ik, dat George in Bangkok verblijft. Nu stond Bangkok op mijn programma dus ik bel van West-Duitsland uit Pim Adriaansz, die het geheime boek met adressen van AFC-ers in het buitenland heeft, op. Maar hij was niet thuis, zoals wel vaker voorkomt. Olga noteert, dat Pim binnen twee dagen terug belt voor het adres van George. Nou, vergeet het maar. Dat telefoontje kwam niet, maar op de valreep kwam er toch netjes een telegram met het adres.Tien dagen later vloog ik van Singapore naar Bangkok. Voor je daar op het vliegveld door de molen bent dat duurt even! Maar op zondag 11 november arriveer ik na een eindeloze taxirit voor het ijzeren hek van een soort tropisch land goed. Terwijl de taxichauffeur en ik nog overleggen of we goed zitten komt er een lange man aan, die het hek opent en meent, dat het eenvoudiger is als de taxi doorrijdt tot aan het huis. U heeft het al begrepen. Die lange was George Wijnand, wiens voortuin werkelijk abnormale afmetingen heeft. Bij hoge temperatuur kun je daar geen koffer tegen sjouwen. Wat doen twee AFC-ers als ze elkaar ergens op de wereld ontmoeten? Ze bespreken de stand van het eerste en daarna wordt er geroddeld over alle andere AFC-ers. Er tussen door wordt er een borrel gedronken. Met deze instelling zijn we bijna 85 jaar geworden en de 100 zullen we ook wel klein krijgen. Het bepalen van de stand van het eerste was overigens bijzonder eenvoudig. George wist alle uitslagen en de stand van de vorige week uit zijn hoofd. Zelfs het feit, dat het eerste die dag uit speelde tegen Aalsmeer, was hem ter ore gekomen. Wetende, dat zijn zoon André in de goal zou staan tipte hij op een overwinning. Ik conservatief van aard nam genoegen met een gelijkspel. Het zal mij benieuwen wat er uit de bus is gekomen, (o - 2; pickelaar). En toen, aan de rand van het zwembad, werden wij ernstig. Wij spraken over het jaardiner, onze grote traditie. En wij vroegen ons af waarom naast andere genodigden alleen de spelers van ons eerste een pré hebben. Op zich voor onze vaandeldragers alleszins aanvaardbaar, maar als exclusiviteit niet te rechtvaardigen in een ama teur-vereniging. Zou het niet mogelijk zijn tenminste de aanvoerders van alle seniorenelftallen uit te nodigen als representanten van hun teams?

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 5