EEN KERSTVERTELLING WIE OH WIE? elke zondag trekking Ze noemen hem Paul, hoewel ie eigenlijk anders heet. Hij speelt in het zoveelste pupillenelftal, doet dat vrij matig en heeft moderne ouders, die hun kind zo snel mogelijk zelf standigheid bijbrengen. Zo ook die avond, laat in decem ber. Het liep tegen het nieuwe jaar, en buiten was het rot weer. Het stormde en regende en de temperatuur was maar net boven het vriespunt. "Paultje" had zijn vader gezegd, hij had zijn jas al aan, de hand op de deurknop, "Paultje, we gaan een paar uurtjes stappen, je moeder en ik. Morgen zien we elkaar weer. Je mag tot 10 uur televisie kijken, dan drink je je melk op, staat klaar in de keuken, en dan ga je naar bed. Begrepen?". Vanaf de bank had ie alleen maar geknikt, de deur was dichtgeslagen en wat overbleef was de lekkere lucht van ma ma. Deed ze altijd op als ze gingen stappen. Hij bladerde in de gids, en liep met zijn vingertje de programma's langs. Pa pa en mama wisten wel wanneer ze gingen stappen, er was niks. Ja, Ted de Braak en Henk v.d. Meyden, Hulk...., je kon maar beter meteen de knop omdraaien. Hij rekte zich uit, keek op de klok, het was half acht, en liep naar het raam. Vanuit hun hoge flatgebouw, de zesde verdieping, had hij een prachtig uitzicht op de stad. Overal lichtjes, net als in een kerstboom. Daar verderop, daar achter dat dijkje, daar lag het voetbalveld. Het was niet zo best gegaan, afge lopen zaterdag. Helemaal niet best. Twee, drie keer vrij voor de keeper, hij had alleen maar met z'n binnenkant hoeven te schuiven. Ach, jee, jadie ene keer was er zelfs niet eens een keeper in het doel geweest. Die was uitgegleden in de blubber op de rand van het strafschopgebied en hij had zo door kunnen lopen. Hij hoorde weer de woorden van Wimpie: "Moet je hem soms op de doellijn hebben, slij merd". Ook de andere jongens hadden op hem gescholden brrr, hij moest er niet meer aan denken. Een verlate Boeing brulde een paar honderd meter boven hem, hij keek het vliegtuig na. Dan schoven een paar wolken uiteen en een ster werd zichtbaar. Een heldere ster, tjeetjewat een licht gaf dat ding. Hij leek wel een zon en hij bewoog. Jessis, wat gek. Zou het een sateliet zijn? Met grote ogen keek hij hoe de ster langzaam opschoof aan de nachtelijke hemel en bo ven het voetbalveld tot stilstand kwam. Gossiewat een licht. Ze konden een avondwedstrijd spelen. Dan plot seling, kreeg hij een vreemd gevoel. Nog steeds waren z'n ogen gericht op het licht en het voetbalveld, hij voelde zich lichter worden. Het leek wel alsof hij kon zweven. Nu was hij geen baas meer over zijn eigen bewegingen, hij gleed naar de kast met zijn voetbalspullen. Die trok hij aan, liep de deur uit, de lift in, de straat op. Dibbidabbidééwat een heerlijk weer! Wat storm, wat regenhij rende naar het veld, het licht werd steeds sterker. De poort stond open, ook het hek van het eerste veld. Zijn sprint eindigde op de middencirkel, het veld was slecht. Erg slecht. Maar hij merk te het niet, bracht zijn arm omhoog en begroette de volge pakte tribunes. De duizenden scandeerden: "PAULTJE.... PAULTJEPAULTJE". Ook bracht hij zijn hand ter begroeting omhoog en zwaaide naar de ster. Op dat zelfde moment was hij opgenomen in zijn elftal en tegenover hem stonden de tegenstanders van de afgelopen zaterdag. Er werd gefloten, Wimpie trapte af. De jongens hadden de grootste moeite om overeind te blij ven, er werd meer gegleden dan gelopen. Toch kon Sjaak de bal aan hem kwijt, vanaf links. Het eerste kontakt met de bal, welk een heerlijk gevoel. Daar kwam die harde snui ter van de vorige keer, die had hem goed te pakken gehad. Mandekking had ie tegen hem gezegd toen hij zich beklaagd had. Bont en blauw waren z'n benen geweest, na afloop. Daar kwam ie ....aha...een tikje door de benen, de jongen schoot langs hem heen. Nu werd hij van rechts aangevallen. Hij hield de bal net op tijd stil onder de voet en ook deze tegenstander gleed een paar meter door. Met een schaarbe weging passeerde hij nummer drie en van de rand van het strafschopgebied schoot hij de bal pal in de rechterboven hoek. Een schitterende goal!!! Hij was op z'n knieën geval len en bracht de armen in triomf omhoog. "PAULTJEPAULTJEPAULTJE", het gejuich moest in alle hoeken van de wereld gehoord worden. Minutenlang duurde de ovatie, daarna nam het geluid en ook het licht in kracht af. De volgende dag vroeg zijn moeder waarom ie zijn voetbal spullen zo laat in de wasmand had gelegd, hij had toch za terdag gespeeld. Dat had ie vergeten, was zijn nauwelijks verstaanbare antwoord geweest. Charles Dickens Jr. Het lotto-rijm (en niet rein) is dit keer van iemand die zelf regelmatig in hoger sferen vertoeft, namelijk de heer C. de S.: Een kosmonout met voetbal inspiraties probeerde temidden der ster ren enige trap-variaties tot hij sprak: Here Apollo- Ten, Captain Stash down-below, vul in: alle zes! En bij zijn terugkeer op onze planeet jaja...toen werd het een beest achtige keet. Sigarenmagazijn: Bijster, Olympiaplein 124 Dermout, Koninginneweg 139 Eurolympia, Stadionweg 139 Gaal Gall, Buitenveldertselaan 176 Kost, Corn. Krusemanstraat 23 Prijs, Maasstraat 136 Sacksioni, Rijnstraat 63 de Forens, Laanhorn 14, Amstelveen en natuurlijk het clubhuis tot vrijdag 19.00 uur. Jai'r Gortzak, tel.: 71 50 51, is onlangs zijn jas op ons kom- pleks kwijtgeraakt. Omschrijving: donkerblauw ribfluweel met voering van schots roodgeruite stof. Twee zakken met daarin een paar bruine handschoenen. Wie er iets meer van weet belt Jai'r, die het gemis van dit kledingstuk thans huiverend aan den lijve ondervindt. Het zetduiveltje heeft ons weer parten ge speeld. Vorige week werd bericht dat Thomas Foeke thuis was na een verblijf in het ziekenhuis te Hilversum. Dit moet na tuurlijk zijn Thomas Tacke. Sorry Tho mas! Nogmaals, het allerbeste en we ho pen je snel weer te zien. 2

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 2