lotto X toto OUDE KOE BRIDGE Tijdens de vergadering van de sektie betaald voetbal, zater dag 17 november, in het KNVB sportcentrum te Zeist, werd een oude koe boven water gesleept. Herman Choufoer stond aan de touwen. Het plan behelst, volgens persbericht, het volgende: 'Het bestuur betaald voetbal wil dat er naast de ere- en eer ste divisie een klasse komt, waarin zogenaamde 'non-ama teurs' uitkomen. Dat zijn spelers die jaarlijks minder dan 20.000 gulden aan hun sportbeoefening verdienen. Herman Choufoer maakte bekend dat dit een van de maat regelen is om de kompetitie van de profsektie aantrekkelij ker te maken. Het is uiteraard onmogelijk met de 37 clubs, die het betaalde voetbal thans telt drie divisies van voldoen de grootte te formeren. Daarom zal er kontakt worden ge zocht met de leiding van het amateurvoetbal. Gehoopt wordt dat de amateurclubs bereid zijn in deze nieuwe klas se van 'onafhankelijken' uit te komen. Profsektie aantrekkelijker maken gehoopt wordt op de bereidheid van de amateurs De heer Choufoer ziet het mes aan drie kanten snijden. In de eerste plaats als een lokkertje voor die clubs, die nog aarzelen tussen de liefde en het aardse slijk. Een leuke voor deel-aanbieding van de betaalde sektie. Ach, tot 20 mille, dat moet te behappen zijn. In de tweede plaats beoogt hij een klasse, die dient als wachtkamer voor het professionele voetbal, een sluis, de term non-amateur is een vondst. Daarnaast ondervangt hij de (illegale) sponsoring van een aantal hoofdklasse-amateursclubs. De drempelvrees wordt overwonnen, een gewennings-fase (niet iedereen is bestand tegen zakelijk voetbal) en last but not least kan de oprechte amateur juichen, want deze zal eindelijk smettenvrij door het leven kunnen gaan. Hoe groot zal de bereidheid zijn? Bij de laatste kategorie de oprechte amateur, is het antwoord bekend. Maar hoe veel zakenlieden wrijven zich nu reeds in de handen bij het vooruitzicht voor zo'n spotprijsje reklame voor hun bedrijf te kunnen maken. Er zal veel verloop plaatsvinden, gaten die weer opgevuld moeten worden. Voor het publiek verschuift er weer een klasse. Vóór de invoering van het betaalde voetbal hadden we er slechts één boven ons, nu, bij de (eventuele) entree van 'De Onaf hankelijken' worden dat er drie. In feite zijn we dan twee klassen gedegradeerd zónder te spelen. De belangstelling zal navenant zijn. De echte amateurs hebben de laatste vijfentwintig jaar hun lesje geleerd, de ontwikkeling is niet tegen te gaan. Oppositie voeren, zoals in het begin van de vijftiger jaren, is zinloos. Met geld worden vele dingen aantrekkelijk gemaakt, behal ve je mentale instelling. Zolang die bij de Amsterdamse Football Club nog steeds gericht is op sportieve eer met GELIJKHEID van mogelijkheden, is de hoop tot bereid heid nihil. Het lokkertje van Herman Choufoer zal, indien zijn plan doorgaat, wel enig staffelwerk opleveren van clubs die 'overgaan'; de rasechte amateur zal, als immer, de rekening dienen te betalen. Het is niet de eerste keer dat een dergelijk plan wordt geopperd, laten we maar hopen dat de overdrachtelijke koe weer geruisloos in de sloot verdwijnt. Charlie De 2e bridgeavond (1 nov. j.l.) was uitermate spannend. Wederom moesten 28 spellen worden overwonnen. Een fors aantal wat de gelegenheid biedt eventuele missers met toppers te corrigeren. Daar staat tegenover dat "napraten" pas kan indien alle spellen per tafel zijn gespeeld, waardoor onnodige wacht tijd wordt voorkomen. De uitslag van 1/11 was voor wat betreft de ladderstand: N-Z 1e Jochems - Hermens 61,61% N-Z 2e Licht-de Roo 57,74% O-W 1e Klein - v. Galen 59,23% O-W 2e Magielsen - Broekhuizen 57,44% De prijs van de avond ging naar de sterkste "tafel". In de N - Z lijn was dat Jochems - Hermens terwijl Magielsen - Broekhuizen de winnaar was in de O - W.lijn. Op 29 november wordt de 3e avond verspeeld. U bent er toch ook En op tijd (19.45 uur) a.u.b.l Tot dan Jan Pelsma (Sorry, Jan! Ik hoop dat je bericht toch iedereen op tijd heeft bereikt) Er was eens een AFC-er in Amstelveen met een strak schot in het rechterbeen Op een keer zette hij 6 kruis jes in één kolom zijn vrouw zei nog: 'hè, wat doe je weer stom' maar zondags, het was even na achten kon je die AFC-er horen lach en tot ver voorbij Drachten. (Wie beter kan rijmen dan bovenstaand probeersel, gaat zijn of haar gang. De beste inzending over het seizoen wordt bekroond!) Hier zijn de inleveradressen: Sigarenmagazijn: Bijster, Olympiaplein 124 Dermout, Koninginneweg 139 Eurolympia, Stadionweg 139 Gaal Gall, Buitenveldertselaan 176 Kost, Corn. Krusemanstraat 23 Prijs, Maasstraat 136 Sacksioni, Rijnstraat 63 de Forens, Laanhorn 14, Amstelveen en natuurlijk het clubhuis tot vrijdag 19.00 uur. Op 4 december trouwen JOOST LICHTMAN SANDRA KLAASSEN NAMENS GEHEEL AFC VAN HARTE GEFELICITEERD 6

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 6