ONS EERSTE DE JEUGD Het vaantje, dat aavoerder Ernst Seunke voor de wedstrijd aan zijn Hilversumse collega aanbood, was als welkom in de Hoofdklasse bedoeld. En niet om als troost te dienen voor de 7 - 0 nederlaag, welke Hilversum de laatste keer tegen ons leed. Het zal een jaar of dertig geleden zijn, dat Henk Sonneveld en Frits Jacobs de Hilversummers zo deden lijden. Hilversum waagde zich in het betaalde voetbalavon- tuur. Moest afhaken en opnieuw laag bij de amateurs be ginnen, na jaren toch in de Hoofdklasse. Ik geloof beslist, dat we deze dertigste september net zo hebben genoten als toen. Want wat was het een wedstrijd. Flitsende aanvallen van weerszijden, waarbij de onze toch wat meer gevaar inhielden. Intussen moet men niet denken over de gevolgen als die Hilversumse pegel op onze lat in de vijftiende minuut doel had getroffen. Ik kan u verzekeren, dat Kees Gehring echt uit was op een goal en niet op een penalty. Bij zijn solo kwam keeper Hoogeveen ver zijn doel uit, dat daardoor wel zeer klein werd. En zo besloot Kees hem te omspelen. Toch werd het in de dertigste minuut 1 - 0. Henny Kottmann stuurde Simon Cohen met een meesterlijke lange bal op links de ruimte in. Deze wist een onderuithaalpoging te ontwijken en gaf een lage trekbal, welke door John Ackerman in een doelpunt werd omgezet. In de tweede helft triomfeerde de teactiek met twee spitsen en opkomende twee-lijners. Twee maal wist Jos van Dijk te profiteren. Vergenoegde gezichten bij het merendeel van het in groten getale opgekomen publiek. Een overwinning met dergelijk verschil is wel even geleden geloof ik. De vreugde over de overwinning was des te groter, omdat we er met zijn allen voor de wedstrijd niet gerust op waren. Henk Bijlsma nog geschorst. Van Aken ernstig geblesseerd en Edwin Geluk, de rots in de branding ernstig ziek in het Ziekenhuis. Wellicht valt een en ander nog mee. We hopen het allemaal en wensen Edwin van harte beterschap. De sociëteit was lang tot barstens toe gevuld. Men kon letterlijk over de hoofden lopen. En als je werkelijk wilde, dan mocht het ook van al die mensen met de blije gezichten. Kortom het was een heerlijke middag. Misschien gaan we nu ook de uitwedstrijden bezoeken. Jan Tjalling De C-3 Na jarenlang in het rustige pupillen- water gezwommen te hebben, zijn we dit jaar naar de zondag en het juniorenvoetbal overgegaan. We, dat zijn mijn zoon en ik, trouw door de jaren heen verenigd in onze rood-zwarte kleuren. Het zondagsvoetbal is anders merkten we al gauw op. Dat begon met de kleine kleedkamers, we wisten bij de pupil len niet eens dat zulke kleine kleedkamers bestonden, en ook werden we naar het vijfde veld verbannen. Het vijfde veld, vroeger een trainingsknollentuin, thans een glad en goed doch ongezellig veld. De zaterdag veranderde ook. Eens een dag vol gezellige bedrijvigheid, thans een vervelende lange dag, waarvan het enige goede is dat hij wordt gevolgd door de zondag. Ach, dat waren mooie tijden, maar ze komen nooit meer terug. Als je het pupillenvoetbal verlaten hebt, dan realiseer je je pas hoe leuk dat wel was. Opa Brokman, Oom Benoni, allemaal opeens verleden tijd. Neen, wij horen nu bij vriend Veenhuis, een bedrijvig zondagsbaasje die ons feilloos leidt. Wij horen nu bij de C-3. Niet slecht hoor, neen, dat niet. Leuke ouders, deskundig en adviesrijk, behulpzaam en gezellig, superlatieven schieten mij te kort. Ook een goed elftal, ja zeker, een uitstekend elftal. Met sterren als Stradmeijer, Waldeck, Roedema, Balk, Speelman, Schuur man, Kampstra, Leering, Druif, Wegloop, Walker en Wijn schenk. Onthoud de namen, allemaal talenten! Kramer kom maar eens kijken. Nog 7 jaar en ze zijn allemaal voor jou. Vandaag speelden wij tegen DWV C3. Een aardig elftal met leuke knapen. Het was mooi weer en het veld lag er prima bij. De scheidsrechter was uitstekend en we waren in top vorm. We combineerden dat het een lieve lust was en het publiek was zeer tevreden en ging ook dankbaar voor het gebodene naar huis. Een prachtwedstrijd Oh ja, we verloren met 4 - 0, jammer maar verdiend. Eerder wonnen wij van Swift (5 - 0), van JOS (2 - 1) en we speelden gelijk tegen Uithoorn (2-2). We gaan dus uitstekend. Volg onze resultaten maar, wij zullen u eens wat laten zien! Tokker Rob de Jong, oud-1ste-elftalspeler, vierde afgelopen zondag zijn 50ste verjaardag. Nog voor zijn verjaardag werd Rob, die momenteel meer schittert op het gravel dan op het gras, benaderd door een jong familie-lid. Deze vroeg hem wat hij voor zijn verjaardag wilde hebben. Rob wilde de jongen niet op kosten jagen en zei: 'Laat maar, ik heb niks nodig', waarop de jongen, die zich niet zo gauw uit het veld liet slaan, nogmaals vroeg: 'Zou je niet blij zijn met een paar nieuwe ballen Mét of zonder nieuwe ballen: Rob van harte proficiat met het bereiken van deze mijlpaal!

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 2