m. DE KONINKLIJKE 100 JAAR! Betekent dat, dat AFC te groot is geworden om haar spe- tie, het huidige jong seniorenelftal speelt momenteel ver Iers op een juiste manier over haar elftallen te verdelen? beneden zijn kunnen, en maatregelen van hogerhand zijn Wat ook de oorzaak moge zijn van deze paradoxale situa- eenvoudigweg onvermijdelijk. Roelof Balk Via de voet van Bas Rachman scoort EDO haar eerste doelpunt. (Foto: Nationaal Foto-Persbureau) Dat waren vererende uitnodigingen, die wij kregen, eerst voor onze juniores die de 2e prijs behaalden bij het jubileum-toernooi en daarna voor onze Veteranen. Jam mer genoeg vond ik de afgelopen 2 weken geen enkel kommentaar in onze Schakel. Zelf kon ik dit niet doen door afwezigheid na 1 september, doch ik vind het feit zó uniek in onze voetbalhistorie, dat ik niet kan nalaten hierop nog even terug te komen. Wij kregen een keurig uitgevoerd programma met een voorwoord van de heer Thon, voorzitter van de jubileum kommissie, afd. veteranen. Het bleek daaruit dat wij in 3 poules zouden spelen met in totaal 15 elftallen, waarvan 3 HFC veteranenploegen. Wij beschouwen het als een bij zondere eer tot de uitverkoren verenigingen te hebben be hoord, want ik geef ronduit toe, dat het niet gemakkelijk was voor KHFC uit te maken wie wel en wie niet. Het gehele feest begon die dag, zaterdag 1 september, om half tien en ging tot in de nacht door. Een flink AFC ge zelschap was aanwezig bij het 450 deelnemers tellende diner, een diner dat opgeluisterd werd door prettige mu ziek, dans en cabaret. Dikwijls op uiterst geestige wijze. Alleen viel mij daarbij op, dat het veelgeroemde zuivere Hollands, dat in Haarlem wordt gesproken, in deze cabaret scènes, aardig geweld werd aangedaan. Niet alleen een geslaagd veter anentoernooi, maar ook een damesprogramma en wel een concours d'élégance, waar van in ouderwetse costuums en ouderwetse hoeden, zeer veel werk door de dames van de diverse verenigingen was gemaakt. Hieraan was verbonden een rondrid in de stad Haarlem in ouderwetse auto's. Het geheel was uiterst geslaagd en, ver gezeld van heerlijk zomers weer, werden de prijzen uit gereikt door een radio-reportster. Hierbij kreeg onze mevrouw v.d. Heydt zowaar de 2e prijs. Bij ons moest mevrouw Van Mierlo verstek laten gaan wegens ziekte, terwijl naast mevrouw v.d. Heydt, mevrouw Van Straaten veel werk had gemaakt van dit concours. Het was prettig deze nostalgische kostuums te zien. Een plaatje Voetbaltechnisch verging het ons uiterst slecht en zelfs zo slecht, dat ik ver in de annalen moet teruggaan om een deelname te vinden, die eindigde met 4 nederlagen en 0 doelpunten voor en 15 tegen. Hierover hieronder nog even nader.; In poule 1 (Be Quick, Groningen, Hercules Utrecht, U.D. Deventer, Wilhelmina Den Bosch en HFC 1) won U.D. In poule 2 (Black Devils Amsterdam, Prince Albert Enge land, Victoria Hilversum, Woerden en HFC2 won Woerden. In poule 3 verloren wij van HFC 3 (Bluwman elftal) met 2-0 van RCH met 3 - 0, van Oud Internationals met 9 - 0 en van H.V.V. met 1 - 0. En dat alles in wedstrijden van 2x15 minuten. Wel moet ik toegeven, dat de Oud Internationals eigenlijk in dit kader niet pasten en veel te sterk waren. Maar toen de 3 poule winnaars tegen elkaar strafschoppen moesten nemen, slaagde zowaar U.D. erin de Oud Internationals 3

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 3