VAN DE BURG AF GEZIEN SPELERS EN LEIDERS Met nieuwe energie starten wij het seizoen 79/80. Het vori ge seizoen werd officieel besloten met de algemene leden vergadering op 5 juli. Ondanks de reeds aangebroken vakan tieperiode, vond een redelijk aantal leden de weg naar het clubhuis. Eén der hoogtepunten was zeker de huldiging van Jaap van Nek voor zijn 60-jarige, zeer aktief, lidmaatschap. De overi ge uitgenodigde 60-ers t.w. de heren Knopper, Oostindië, Alandt en van Trigt waren helaas verhinderd. Wij zullen zeker een passende gelegenheid vinden hen alsnog te compli menteren. Een terechte keus was die van Nico Leloux Jr. als speler van het jaar. Altijd en overal inzetbaar en een sportief voorbeeld voor allen. Wie van de ouderen herinnert zich niet de "knal" tegen Purmersteyn, waardoor Nico ons derde naar het kampioen schap schoot? Nico zal ook een van de weinigen zijn, die in het seniorenvoetbal debuteerde in het elftal van zijn vader Nico Sr. Althans ik herinner mij nog een beslissingswedstrijd tussen Y-Boys 2 en AFC 5, waarin beide Nico's acteerden. Helaas hebben zich vóór en na de jaarvergadering interne, organisatorische strubbelingen voorgedaan. Ik zal niet ont kennen, dat het voor het bestuur echt wel problematisch was. Een beslissing is genomen en de rijen weer gesloten om toch tot ons aller doel te geraken: een zo succesvol mogelijk seizoen voor de gehele vereniging. Aan elke be slissing zit ook een negatieve kant. Jean Bollen, Martin Duinker, Jan van Schaik en Rob de Bruyn bedankten voor hun functies. Zoals eerder reeds in een persoonlijk gesprek, ook vanaf deze plaats de welgemeende dank van de gehele vereniging voor het vele werk, dat zij t.b.v. onze club heb ben verricht. Na een uitgebreid oefenprogramma en veelvuldige trai ningen gaan wij hoopvol van start. Als u dit leest, zit de eerste wedstrijd er al weer op. Onze selectie is zeker in de breedte gegroeid. Meer concurrentie voor de spelers onder ling, moeilijker voor de trainer t.a.v. de opstellingen. Alle nieuwe spelers, senior, junior en pupil, van harte welkom. Dat jullie aan AFC en AFC aan jullie veel plezier mogen beleven De trip naar Zeeland en België was t.a.v. de nieuwelingen een goede voorproef. Een en ander reeds voortreffelijk in de vorige Schakel beschreven door nr. 8. Overigens zal ik de opmerking van de Belgische hotelier op zondagochtend niet licht vergeten: "hedde ge 'n houten kop, zunne?" Verheugend ook, dat onze nieuwe verzorger Ko Grosze Nipper zich thuis voelt bij AFC en bij iedereen zogezegd "goed in het pulletje valt". Afscheid namen wij van Richard Schemmekes, die thans de geel-zwarte kleuren van DWV gaat verdedigen. No hard feelings and good luck, Richard. Dankzij de Dienst voor de Sport van de Gemeente Amster dam liggen onze velden er weer schitterend bij. Een reden te meer om er een succesvol seizoen van'te maken. Nog een reden: op 18 januari 1980 wordt AFC 85. Oud ver geleken bij zeer vele clubs, jong vergeleken met de Kon. H.F.C., welke wij op 15 september a.s. hopen te feliciteren met hun 100-jarig bestaan. Tenslotte een dringende oproep: steun ons eerste bij de thuiswedstrijden! Het is toch te gek, dat wij in het verleden de meeste punten "uit" verzamelden. Met uw aller steun moet het waarachtig wel kunnen. Trainers, spelers, commissieleden: een sportief en succesvol seizoen zij ons aller wéns. Voor alle leden en donateurs een gezond 79/80. Jan van Dijk 2

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 2