BAR TALK U I T andere BLADEN UIT DE OUDE DOOS Het sprak vanzelf dat wij tijdens onze vakantie Thomas zouden opzoeken in Los Angeles. Wij kiezen de wedstrijd tegen Atlanta. Het is de avond van de 4-de juli. Nationale feestdag in de V.S. en dat betekent overal: VUURWERK. Op de tribu nes 43.000 waaronder 13.000 gekomen voor de wed strijd en 30.000 omdat er een spektakulair vuurwerk na de wedstrijd wachtte. De Los Angeles Aztecs bestaan uit 50 procent hollan- ders en 50 procent overige nationaliteiten. Johan Cruijff en Rinus Michels zijn de wereldbekende ster ren waarmee Californië in navolging van New York (Pele) het Amerikaanse volk aan het voetballen wil krijgen. Of dat zal gaan lukken is de grote vraag, waarmee de mannen die brood zien in het soccer rondlopen. De promotie van het voetbalspel is gigantisch; het soccer wordt niet verkocht, niet gestimuleerd, het wordt er in geramd als het ware. Via dagbladen en vooral tele visie worden de wedstrijden, de spelers, de prestaties, de gebeurtenissen gebracht op een manier dat je als hollander denkt: te gek. Wat mij uiteraard het meest interesseerde was het spel van Thomas zelf. Hij heeft mij niet teleurgesteld en AFC kan trots op hem zijn. De invloed van praktisch elke dag voetballen of trainen is zonder meer duide lijk. Zonder vast te kunnen stellen dat het spelpeil in de wedstrijd erg hoog lag, was duidelijk dat Thomas vooral in zijn speciale kwaliteiten- koppen, anticiperen en afnemen - enorm vooruit is gegaan. Het stuwende werk achter de voorhoede als midden velder, de korte verdedigende pass en het werken in het algemeen waren zoals vanouds. Voornamelijk door de matige kwaliteit van de vel den (ondergetekende zag in totaal 4 wedstrijden van Thomas) kwam de lange pass en de voorzet er niet best uit. Bovendien valt het op dat de meeste velden zeer smal zijn. Over het algemeen speelde Thomas uitstekende wed strijden en vooral in samenwerking met Johan Cruijff scoorde hij enkele zeer fraaie goals. U raadt het al: met zijn blonde hoofd. Na de wedstrijd tegen Atlanta (1 - 0 voor de Aztecs door een goal van Cruijff, hebben wij behalve Thomas ook Erik Visser ontmoet. Ook Erik maakt het zeer goed en heeft veel interesse in voetbal, basketbal, vrouwelijk schoon en ook nog wel een beetje rechten-studie. Ik beloofde zowel Thomas als Erik dat ik alle AFC-ers hun hartelijke groeten zou overbrengen. Dat doe ik dan graag bij deze. Rob Dui Mooie Zomer Meneer, we hebben nog nooit zo'n zomer gehad zei de man aan de Bar tot mij. Heeft u de woestenij gezien die de he.ren voetbal lers in mei hebben achtergelaten? En kijkt u nu eens om u heen. Geweldig toch. Dat hadden we met een naar uw begrippen mooie zomer nooit voor elkaar gekregen. En inderdaad de aanblik van onze velden is appetijtelijk. Je zou er zo maar trek in krijgen. The Cradle of cricket Deze stond of staat in het dorpje Hambledon. Vlakbij Portsmouth. In 1750 werd door de eerste Engelse cricket club opgericht. In 1777 scoorde ene Aylward al 167 tegen All England. Ik neem als nietkenner aan, dat de tactiek en techniek van het spel intussen danig veranderd zullen zijn. Niet echter de innings, die na zevenen begint. Want wat zongen de heren, waarvan ik noem Brown, Lumpy, Stewart, Beauclerk na de match in "The Bat and Ball" Inn? "Then fill Up your glass, he's the best who drinks most Here's the Hambledon club! Who refuses the toast? Let us join in the praise of the bat and the wicket, And sing in full chorus the patrons of cricket. Helaas ben ik niet achter de melodie kunnen komen. Strandvoetbal Op één der schaarse zonnige dagen trokken wij met een aan tal clubgenoten naar het Zandvoortse strand, teneinde de conditie wat op peil te brengen. Na een uurtje intensief voetbal kochten we een versnapering bij een kankerende strandpachter. Na hem summier te hebben getroost konden we ook weer de kracht opbrengen om eens om ons heen te kijken. En ja hoor, we zagen ze. Vogels van diverse plui mage. Of is hier diverse bustage beter op zijn plaats. Een boeiend schouwspel. En toch. Op een gegeven moment komt een geheel gekleed beeld in leven langs. We keken geboeid en kwamen tot de conclusie, dat bij haar slechts de verjaardag nog te raden viel. Jan Tjalling De Volkskrant van 11 augustus 1979, uit een artikel 'De oudste voetbalclub bestaat 100 jaar In 1954, het jaar waarin Muiier overleed, werd in Neder land het betaalde voetbal ingevoerd. De Haarlemmers wil den daar niets mee te maken hebben. Sport moet sport blijven en geen circus. Toen HFC'er Hans Winter een con tract kreeg bij Ajax, stortte het bestuur de duizend gulden vergoeding die het van de Amsterdammers kreeg in de kas van het Koningin Wilhelmina-fonds. Men weigerde princi pieel geld van een betaalde club aan te nemen. Ook heeft de club altijd geweigerd reclameborden langs het veld te zetten of sponsornamen op de trainingspakken toe te staan. En spelers betalen, zoals zoveel amateursclubs tegenwoordig doen? Over ons lijk, zegt ere-voorzitter Piet van Houten. Van Houten, oud-directeur van de Holland-Amerika-lijn, is jarenlang voorzitter geweest en wordt ook nu nog met veel égards behandeld. Hij was ook de man die vijf jaar geleden in slechts vier maanden tijd 130 duizend gulden ophaalde onder leden, oud-leden en donateurs. Dit geld was nodig voor de bouw van een nieuw clubhuis 3e jaargang, nr 1 - 19 september 1924 HET HEDEN: Dit artikel, dat ik zit uit te tikken. 2

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 2