In memoriam JO HURWITS RONDOM DE BAL nog niet eerder voorgekomen in de geschiedenis van de club! De apotheose kwam in een beslissingswedstrijd AJAX III - AFC II, gespeeld in het hol van de leeuw: het AJAX-stadion. Uitslag 5 - 0 voor AFC II! Hulde aan allen die aan dit fantastische resultaat hebben meegewerkt. Hulde voor 'Mr. Football' Jean Bollen, die de ploeg tot deze hoogte heeft laten reiken. Ook dank aan de man 'langs de lijn' Peter Jager, die gedurende vele wedstrijden de scheidsrechter assisteerde. Jammer was het dat de trainers het elftal moesten aan breken ten gerieve van het 1e elftal, zodat de strijd om het kampioenschap van Nederland voor de reserve-elftallen van de 1e klas, moest worden gespeeld zonder 4/5 spelers, die mede het succes tegen AJAX hadden bewerkstelligd. Het 3e elftal kampioen in de reserve 3e klas en automatisch gepromobeerd naar de reserve 2e klas II! Karei Baarschers, leider van dit elftal, heeft jaren gestreden om de degradatie van enige jaren geleden, ongedaan te maken. En het is hem gelukt, met zijn jongens, die er voor hebben gezorgd dat de aansluiting voor de technische op bouw is verzekerd. Jongens, hartelijk dank voor deze prestatie, ook jullie hebben een prima seizoen achter de rug. Het 4e en 5e elftal o.l.v. resp. Jan van Schaik en Robbie de Bruin hebben hun elftallen tijdig veilig gesteld in de klas sen waarin zij hebben gespeeld. Ook deze spelers hebben de naam van AFC in ere gehouden en hebben vaak onder zeer moeilijke omstandigheden gespeeld, omdat van vaste forma ties praktisch geen sprake kon zijn. De erkentelijkheid van de vereniging gaat ook naar hen uit. En dan onze trainers Gé van Dijk en Frans Kramer. Onder jullie leiding zijn bovenstaande resultaten behaald. Dank Gé en Frans, het was fantastisch II! Bert Overdiek, secretaris van de commissie en Martin Duinker, vice voorzitter, ook aan jullie een ere-saluut I Tibor Stroker, onze verzorger, heeft mede tot deze suc cessen bijgedragen. Johan de Bie bedankt, voor het grensrechteren bij het eerste efltal in vriendschappelijke wedstrijden. Misschien wel eens fout gevlagd, maar zijn moppen maakten alles weer goed. De laatste regels van dit stukje moeten gewijd worden aan een man, die best als voorbeeld gesteld mag worden voor elke AFC-er, n.l.: NOL KULKENS oud-keeper van ons 1e elftal, thans doel verdediger van het kampioenselftal, het 8e. Door blessures 'zaten' we de laatste maanden erg moeilijk maar Nol sprong in als reser ve bij het eerste (zelfs de beide wedstrijden met de Pinkster dagen), reserve bij het tweede, meespelen in het 2e, etc. Nol, onze dank is zeer groot! Jij hebt getoond hoe een sportman zich kan gedragen. Thans rest mij slechts een ieder te danken voor de mede werking verleend aan onze commissie: tezamen hebben we een mooi seizoen beleefd. Prettige vakantie en een opgewekte start bij 79-80 I Sal van Gelder In zijn bestuursperiode bij ACC deed Jo zich al spoe dig kennen als een man met visie, als een integer mens en een goed vriend. Toen ik nog maar een paar jaar voorzitter van AFC was en onze penningmeester Lou Woudstra plotseling en veel te vroeg werd weg genomen, deed ik dan ook een beroep op Jo Hurwits om de opengevallen plaats in te nemen, waartoe hij vrijwel direct bereid was. Twaalf jaren heeft hij die functie nauwgezet vervuld. Jo was van nature geen administrateur, maar hij hield de zaken prima in het oog en had de cijfers in zijn hoofd. Bij zijn aftreden werd zijn werk gehonoreerd met een lidmaatschap van verdienste. Naar mijn mening een te bescheiden beloning voor een zeer goed bestuurslid. Jo was niet de man die altijd aanwezig was, maar in beleidskwesties toonde hij een helder inzicht en hij heeft daardoor mede zijn stempel ge drukt op het bestuursbeleid. Jo was een self made man en heeft in zaken veel en verdiend succes gehad. De laatste jaren van zijn leven was hij rusteloos, reisde veel, woonde in vele landen, zonder zich ergens helemaal gelukkig te voelen. Toen hij geknakt werd door een slopende ziekte, heeft hij zich daartegen met grote moed en alle kracht die in hem was verzet. Tot het laatst toe heeft hij gestre den totdat het onvermijdelijk einde kwam. Een einde dat hij tenslotte zelf wenste en dat door een ieder die het goed met hem meende als een verlossing werd gezien. Moe gestreden is Jo heengegaan, dapper bijgestaan door zijn - zelf lichamelijk zwakke - echtgenote, zijn flinke enige zoon, die het licht van zijn leven was en diens vrouw. Geen opoffering was hun te veel om zo veel mogelijk in zijn nabijheid te zijn. Een eresaluut' aan hen allen. Gelukkig heeft Jo nog enkele jaren de vreugde van het grootvaderschap mogen beleven. Beste Jo, je hebt niet voor niets geleefd. Dank voor alles wat je voor onze club deed, dank ook voor je trouwe vriendschap. Wij zullen je niet vergeten. Rust zacht. Henk Kappelhoff Landing De bijna-crash van het toestel, waarmede het eerste officials vorig jaar op Heathrow aan de grond kwam, levert nog steeds gesprekstof op. Afgelopen donder dag, boven aan de bar, na een paar drankjes, de zoveelste aflevering: Sal van Gelder: 'Ik stortte me akuut in de armen van die stewart. Toch een sprongetje van 2 1/2 m of zo en met mijn gewicht. De man loopt nog in de ziekte wet'. Dio Hermens: 'Ik ben naar het einde van de vleugel gelopen. Door je gewicht buigt ie wat door, de af stand wordt kleiner. Toen ben ik gesprongen. Geen paniek, hoor'. 3

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 3