VAN DE BRUG AF GEZIEN VAN DE REDAKTIE WAT EEN SEIZOEN Al met al toch een goed seizoen! Het eerste continueert het bestaan in de hoofdklasse, tweede, derde en achtste kampioen. Tegen de traditie in overwinterde ons eerste goed en bleken alle inspanningen tijdens de "ijstijd" niet tevergeefs. Twaalf punten uit de eerste negen wedstrijden na langdurige stil stand gaf ons terechte hoop op behoud van het hoofdklasser schap. Overigens is het merkwaardig, dat je, met 3 wedstrij den te gaan en 5 punten voor op de degradatie-candidaten, toch nog zorgerlijk kan kijken. Dat zal wel iets specifieks met onze club te maken hebben. De aanhouder wint. Zeer toepasselijk op ons tweede. Twee jaar achter elkaar achter kampioen Ajax geëindigd en thans, via een onvergetelijke beslissingswedstrijd, kampioen. Het dagje Zeist was een leuke toegift. Het derde binnen 2 jaar terug in de reserve 2e klasse. Vorig jaar tweede (met 1 verloren wedstrijd thans lieten zij Velsen wèl achter zich. Hierdoor kregen wij structureel weer volledige aansluiting van onze KNVB elftallen. Het zeer geslaagde kampioensfeest in hartje Jordaan mag zeker niet onvermeld blijven. Het vierde wist zich vrij gemakkelijk te handhaven. Felici taties ook voor het achtste, waar vele bekende coryfeeën uit het recente verleden ook eens met het afdelingsvoetbal geconfronteerd werden. Door het niet uitspelen van de competitie, kent onze jeugd geen officiële eindstanden. Door de bank genomen kenden zij, en zeker onze omvangrijke pupillenafdeling, een rede lijk tot goed seizoen, afgesloten met talloze toernooien. Vermeldenswaard is zeker het voor de eerste keer georgani seerde nationale C-junioren toernooi en het Henk Kappelhofftoernooi. Ondanks verschillende problemen (het weer!) uitstekend georganiseerd door Dick v.d. Klaauw en zijn commissie. Natuurlijk verdienen onze trainers ook een pluim voor de behaalde resultaten. Helaas gaat Bep Thomas ons verlaten. Veel dank Bep voor het vele, dat je voor de AFC jeugd hebt gedaan. Uiteraard hopen wij je nog wel eens te zien. Het ga je goed! Over Thomas gesproken. Had Cruyff ook nooit gedacht, dat hij nog eens met onze Thomas Rongen zou voetballen. Volgens de laatste berichten vergaat het Thomas en alle andere Amerikaanse AFC-ers naar wens. Eerder in de Schakel heeft u al een dringende oproep kun nen lezen voor "nieuw bloed" voor onze veteranen. Het zou ondenkbaar zijn, dat een vereniging als de onze zonder een veteranenteam komt te zitten. Zeker met het, ongetwijfeld bar gezellige, toernooi van de Kon. HFC (100 jaar!) in sep tember a.s. in het vooruitzicht. Meldt u derhalve fluks bij Thorn Nooy of Piet van Ruyven (tel. 72 26 73). Over oude clubs gesproken: onze felicitaties voor DWS, dat naar de 1e klasse promoveerde. Een tot dusverre unieke prestatie leverden onze vrienden van VUC door voor de tweede achtereenvolgende maal kampioen van de hoofdklas se A te worden. Henk Drabbe c.s. proficiat en op naar het landskampioenschap Binnenkort gaan wij afscheid nemen van George en Ria Wijnand. Weliswaar voor langere duur, maar toch tijdelijk. George, bedankt voor je medewerking aan de "Pickles" en je enthousiaste supporteren achter de goal. Volgens mij was jij toch altijd nerveuzer dan ik Mogen wij nog wat Thaise pickles tegemoet zien? Het moge jullie goed gaan. Bedroefd namen wij afscheid van Anton Berger, voorzitter van JOS; donateur en Unitas/AFC-er Enno Crabbendam. Een groot verlies voor onze vereniging door het overlijden van de Leden van Verdienste Ben Eiserman en Jo Hurwits. Beiden jarenlang voortreffelijke bestuursleden. Dat de resp. families die troost mogen vinden om het leed te kunnen dragen. Tot slot moge ik u herinneren aan de algemene ledenver gadering op donderdag 5 juli a.s., waar u, als goed lid, het wel en wee van onze club in het afgelopen verenigings jaar uitgebreid kunt vernemen. ATC heeft reeds de nodige successen behaald. Successen, die ik ook van ganser harte toewens aan ACC en ABC. Alle minder gezonde AFC-ers en AFC-sters wens ik een spoedig herstel. Ee goede vacantie voor u allen, zodat een ieder weer c spannen aan een nieuw seizoen kan beginnen. Jan van Dijk De strijd is gestreden, de ballen rusten uit in het hok van Jaap. Allerwege is men doende de koffers te pakken om weg te vliegen naar verre, vreemde landen om zich aldaar op goudgele stranden te laten koesteren door de zon (dezelfde, die ook in uw achtertuintje schijnt). De voet balplunje verdwijnt in de kast; de grassprieten krijgen de gelegenheid zich te rechten, om overeind te komen na eerder gegeseld te zijn door duizenden voetbalschoenen. Vorige week berichtte Hans de Wijs over de elftallen, die vallen onder de kommissie-B; deze week doet Sal van Gelder dit voor de A-kommissie. Een resumé, een kort overzicht van de prestaties van de seniorenelftallen. Gaarne had de redakteur de standen van alle elftallen (van piep tot vet) laten afdrukken, zodat men een indruk had kunnen krijgen hoe de Amsterdamse Football Club zich in het afgelopen seizoen heeft gemanifesteerd. Een balans. Dit is echter niet gelukt. U krijgt nog één Schakel, waarin u volledig wordt gei'nfor- meerd met betrekking tot de jaarlijkse ledenvergadering. Dan is het seizoen voorbij. Niet getreurd, er komen er nog meer. Ja, wat een seizoen is 78-79 geweest voor de elftalcom- missie-A. De elftallen 1 t/m 5, welke onder de commissie vallen, hebben hun ups en downs wel gekend. Vóór de win terstop werd met wisselend succes gespeeld, daarna werden de punten daadwerkelijk binnengehaald. Het 1e elftal behield haar plaats in de hoofdklasse, zij het met moeite. Voor de winterstop 7 punten uit 11 wedstrij den, daarna 15 uit 15 Er zijn ook negatieve punten: 13 uitwedstrijden 15 punten 13 thuiswedstrijden 7 punten Wie neemt het initiatief tot het oprichten van een suppor tersclub; aanmoedigingen, zowel uit als thuis, zijn onmis baar voor de juiste ambiance. Jongens, jullie hebben het weer volbracht, onze dank daar voor. De inbreng was prima, ook tijdens de gedwongen win- terpauze. De conditie bleef op peil. Jullie hebben als echte amateurs sport beoefend en uit deze sport de vreugde ge haald om onze plaats in de hoofdklasse veilig te stellen. Het 2e elftal werd kampioen in de reserve 1e klas. Dit is 2

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 2