verteld had moeten worden. We dorsten niet, omdat zij aan iets groots bezig waren, dat niet verstoord mocht worden. Het begon slecht met dit elftal in de competitie. Uit de eerst vijf gespeelde wedstrijden werd maar één punt be haald. Een versierd kopje koffie, met de dames en kleuters, vooraf aan de wedstrijd tegen Arsenal, bracht de victorie. Sinds november j.l is uw twaalfde niet verslagen en behaal de zodoende uit de laatste 17 wedstrijden 33 punten. Som mige spelers waanden zich weer in het roemruchte negende van de zestiger jaren. Toen hielden we dat spelletje twee seizoenen vol en werden kampioen tweemaal in successie. Nu echter blijft NEA 8 de grote concurrent waar wij wel drie punten van af snoepten. Mochten zij uit hun laatste wedstrijd 1 of 2 punten behalen, dan huist de kampioen in Ouderkerk, zo niet dan hoort u beslist van ons. Of wordt AFC 12 het zoveelste elftal op de tweede plaats? AFC 13 had een betere start en begon met vier wedstrij den winst. Het bleek weer een goed jaartje te worden, maar dan wel één met een lange koude winter. Slecht - voor de botten en technisch vernuft alléén, blijkt niet meer voldoende om een zichtbare slijtage te verbloemen. Storend ook voor het dertiende, is de tenniskompetitie, die ieder jaar steeds méér prevaleert boven het uitspelen van een zo fris begonnen voetbalrace. Mede daardoor wor den aan het einde van de competitie vele kostbare punten verspeeld. Last but not least AFC 14 beslist géén kampioensploeg. Meer de ploeg van het collectief en fanatiek-jagend op het succes. Even leek het er zelfs op, dat Ronald Sarfaty met z'n mannen een periode-titel zou gaan pakken. In verband met vacantie- afspraken zou een na-competitie niet mogelijk zijn. Scheidsrechters Rest mij nog de "Huis-scheidsrechters van het afgelopen seizoen te bedanken voor hun onmis bare medewerking. Ondergetekende, debuteerde, na 35 jaar competitie-voetbal, in dit edele korps, met op één dag 23 maal naar de middenstip te moeten wijzen. Eerst tien maal voor AFC, en - in een tweede wedstrijd 13 maal voor een tegenstander. TIP Geniet nog even vlug van een fijne vacantie, want de zomerstop zal korter zijn dan de ons opgedwongen win terstop van het ons achterliggende seizoen. Hans de Wijs RKAVIC TROLLENTOERNOOI TE AMSTELVEEN op 26 mei 1979. Verslag Pupillen B2. Met de zon in ons gezicht, reden wij om 10.00 uur naar Amstelveen om met o.a. de B2, thans als de ware B2, het trollentoernooi te gaan spelen. Wat zijn nu Trollen? Trollen zijn ons bekend uit Scandinavische verhalen. Het waren mannetjes van niet al te groot formaat. Zij waren echter zeer bedrijvig en tot ongelooflijke prestaties in staat. (Red. RKAVIC). Wat dit laatste betreft, is dit door de B2 bewaarheid gewor den. Jongens, wat een geweldige prestatie hebben jullie weer verricht. 1e Poulewinnaar 2e. Jullie belangrijke bijdrage in het ver overen van de beker. Het verloop van de wedstrijden: AFC-DCO 1-0 AFC-RKAVIC 4-0 AFC - Pancratius 2 - 0 Zonder iemand tekort te doen, daar er door iedereen, ook de invallers Stroomberg, Frijters en Abe, keihard is gewerkt, willen wij de naam van Victor Abascal, met zes van de ze ven doelpunten even naar voren halen. Een resultaat om trots op te zijn. Zo, dit waren dan voor dit seizoen jullie laatste verrichtingen op de groene mat. Een seizoen overigens, waar wij best te vreden over mogen zijn. Met veel enthousiasme is er gespeeld en de sportiviteit stond hoog in jullie vaandel. De behaalde successen zijn ook te danken aan de voortref felijke leiding van Dik Gallenkamp. Dik, namens de ouders van de B2 hartelijk bedankt voor je goede zorgen voor onze jongens. Last but not least, de trouwe supporters, die week in, week uit, weer of geen weer de spelers hebben aangemoedigd. Uw trouwe opkomst was een stimulans voor de jongens. Volgend seizoen gaan de meeste jongens over naar de A pupillen en zullen waarschijnlijk (ik hoop van niet) over verschillende elftallen worden verdeeld. Daarom wensen wij jullie nu alvast veel succes toe, maar rust eerst maar lekker uit door een fijne vacantie. Daniel, Jeroen, Paul, Tommy, Jan Peter, Daan, Robin, Daan Morree, Frederik, Michel, Robert, Marcel, BEDANKT EN TOT ZIENS. Ed B3 pupillen 20 mei moest er in alle vroegte worden aangetreden om bij St. Martinus een toernooi te spelen. Alleen het sterkere Zeeburgia bleek een struikelblok, maar een uitstekende 2e plaats in de poule kon'toch dankzij de inzet van de hele ploeg bereikt worden. 3 dagen rust en daar stond het span weer klaar om het ZVV toernooi te spelen. Hier waren ze ingeschreven als B2 dus moesten ze er weer stevig tegen aan. Het wordt eentonig maar ook hier weer een 2e plaats achter koploper RoodWit /A B2! Dan blijkt dat 1 jaar ouder bij pupillen toch wel de gelijk een groot verschil maakt. Weer 2 dagen later was 26 mei dan toch de allerlaatste toernooidag en wel bij RKAVIC. Nu kregen ze er pas echt zin in, want als je toch 3 toer nooien in 1 week moet spelen en nu dan eindelijk een keer als de echte B3 moet je er wat van maken. Dat gebeurde dan ook. Leider v. Ommeren had ze allemaal vleugeltjes aangepraat, want om drie keer achter elkaar met 4-0 te win nen, dat is toch grandioos. De eerste prijs kon nu dan ook onder gejuich worden aan genomen. Een leuk idee van RKAVIC om daar een taart voor beschikbaar te stellen. Het seizoen zit er op. Fifi mag weer loslopen. Bedankt van Ommeren, je hebt er een leuk elftal van ge maakt, volgend jaar weer Prettige vacantie Rinse, Mattijn, Lars, Milo, Joost, Patrick, Roderik, Michiel, Philips, Richard. Veel succes bij de A pupillen Serge, Stephan, Wouter. 5

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 5