BAR TALK RONDOM DE BAL Showbink ÉHés pasten zich moeiteloos in. Om veiligheidsredenen blijven hun namen ongenoemd doch onze dank niet. Ook buiten het veld werden de onderlinge banden aange trokken, waarbij de dames zich niet onbetuigd lieten. De zeer geslaagde feesten bij Hans (herfstkampioen) en Joop (lentekampioen) als mede de overdadige brunch bij Jos, waren sprekende voorbeelden. Last butnot least het uiter mate gezellige kampioensdiner waar tot in de kleine uur tjes werd genoten van een uitstekend diner terwijl op de flitsende muziek van dj. Bert lichtvoetig werd gedanst. Of deze kampioensavond herhaald kan worden zal het volgend seizoen, in de 2e klasse, ons leren. Jan Pelsma Feestje Op zaterdagavond 12 mei moest ik van de hoofdredacteur, die tegenwoordig Charlie heet, maar waartegen je vroeger gewoon Kakie mocht zeggen, naar het feest van de Reds. Onze basketballende makkers bestaan tien jaar en wilden dat weten ook. In alle zalen van de Koepelkerk gebeurde iets. In de grote zaal speelden orkesten, American Gipsy, Houseband etc. En zij speelden de sterren van de hemel. Voor velen onzer effe te letterlijk. In andere zalen zaten een snelschaker, een cartooniste, een croupier etc. en er was wat te eten en gelukkig ook wat te drinken. In de bovenzaal waar eerder op de avond de receptie wasge- houden, speelde voor de rustigen onder ons één gitarist. Later werd dat anders want toen begon ook daar een geluids orgie met een soort Amerikaanse Nina Hagen. Zusters en moeder boden geschenken aan, waarbij opge merkt dat de honkballers een en ander over het hoofd had den gezien, naar ik aanneem. Het door de avond lopende spel om alle buttons, waarop de portretten van de Bestuurs leden, te verzamelen was orgineel. Het ruilen, stelen, af troggelen van de buttons was vermakelijk. Mijn Redspetje wacht boven in de kast op zon. Wij wensen Frank Bouman en zijn kornuiten nog vele jaren. ACC Een kenner verklaarde mij onder het genot van een glaasje, waarom het met de senioren van onze cricketclub niet zo goed gaat. Hij zoekt het in het ontbreken van erfopvolging. Te weinig grote cricketers van vroeger jaren lieten zoons na. Het blijft zo in één oogopslag beperkt tot Disselkoen en De Baare. Nu moet te lang gewacht worden op eigen kweek. Treffend is dat het met onze andere zomersporters (ABC) net zo is gesteld. Enfin, wachten we dan maar op de aanstormende jeugd. Jan Tjalling Een paar zondagjes geleden speelde het 13e op het derde veld tegen een club met een mooie naam, de Blauwe Vo gels. De keeper van dat elftal, het 13e, was weer eens met vakan tie (waar haalt ie de tijd van daan om nog te werken?), zodat het hok provisorisch opge vuld moest worden. Dit keer werd het Rein Akkerman Sr., waarschijnlijk omdat hij als verdediger in de loop van een dertigtal jaren van nabij had kunnen gadeslaan hoe de bal len gekeerd dienen te worden. In ieder geval leunde hij be- hagelijk tegen een doelpaal, zijn gezicht naar de zon gewend en ook omdat naast die paal twee AFC-ers stonden, die hem ampel onderhielden over het feest dat de avond te voren door The Reds was georganiseerd. Net toen ze in de bovenzaal van de Koepel waren gekomen, brak een Blauwe Vogel op rechts door. Op het laatste moment gewaar schuwd keerde de invaller-doelman zich in de richting van het gevaar. De AFC-verdedigers, zeker aan de linkerkant van het veld, zagen aldra nog alleen de staart van de Vogel, om dat hun eigen gewicht het niet toeliet de scherpe vlucht te volgen. Daar kwam het schot, hard, over de droge grond, diagonaal naar de verste hoek. De voorzitter van de Stich ting Goed Genoeg, ging, via een ingewikkelde handeling, horizontaal en beroerde slechts heel even het leer, dat nauwelijks uit zijn baan werd gebracht. De bal ging voor langs en werd terecht corner gegeven. Hans Mulder, thans een van de zwaarste verdedigers: 'Als ie 'm niet had aangeraakt, had ie 'm toch corner gegeven. Wat een showbink!' Jonge mensen In diezelfde wedstrijd krijgt Fred van Soomeren Sr. de bal toegespeeld, rechts achterin, met een beperkt aantal tegen standers op niet te grote afstand om hem heen. Hij begint aan een aantal onnodige handelingen. Van zijn voet gaat de bal naar zijn knie, daar stuitert hij een paar keer, dan te rug naar de voet en weer naar de knie. Leuk om te zien maar AFC staat nog steeds achter. De beide toeschouwers, dezelfde die eerder naast de paal stonden, knikken niette min, goedkeurend; Zegt de een: 'Doet me denken aan Ar nold Muhren, Real-Ajax, weet je nog?' De ander: 'Kan je nagaan wat een invloed de televisie heeft op jonge mensen'. ALLE NEGEN Als je zo'n kreet hoort weet je dat er weer een aantal voet ballende ATC-ers of tennissende AFC-ers bezig zijn met een sport, die eigenlijk uitgevonden had moeten worden door een van beide categoriën. Immers, waar anders kan het nut- 5

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 5