HET 3ste ALS 1e KAMPIOEN Export naar Amerika De uittocht van voetballers naar Amerika heeft de KNVB -altijd bezorgd voor het welzijn van zijn leden - spoorslags naar New York doen reizen om bindende afspraken te ma ken met de Amerikaanse werkgevers. De VARA, u weet wel die vereniging van die haan, die ons bestraffend opdracht geeft links te zijn, was er ijlings achteraan gevlogen en trof Jaap van Praag op het kantoor van de Amerikaanse bond. Ontroerd zagen wij toe hoe het gelaat van Jaap doortrokken was van de sporen der sociale bewogenheid. Hij was zich zelf niet meer en zei in het geheel niets. Even dachten wij dat hij zó bevreesd was een onwaarheid te zeggen dat hij er daarom het zwijgen toe deed. Kom, kom. Jaap, fluisterden wij, nu moet je de zaak niet gaan overdrijven. Het begrip waarheid is een hoogst individuele beleving van de gebeur tenissen zoals je ze zelf ervaart. De ervaringen met Jaap wij zen immers in die richting. Wie schetst dus onze verbazing toen zijn KNVB-collega Huybregts feilloos uit de doeken deed waarom de KNVB in New York was en wat ze wilden bereiken. 't Klonk allemaal heel plausibel. De enige vraag die bij ons opwelde, was echter: waar bemoeit die KNVB zich eigenlijk mee? Als volwassen mensen in Amerika willen voetballen dan moeten ze dat toch zélf weten? En er is toch nóóit iemand in de Nederlandse voetbalwereld geweest, die zich iets van een contract heeft aangetrokken? CAO Weetgierig als wij zijn, hebben wij het gebeuren rondom de collectieve arbeidsovereenkomsten voor profvoetballers met spanning gevolgd. Wij hebben tot het laatste ogenblik in stilte gebeden dat die cao's niet zouden dóórgaan. Ze zijn helaas wèl doorgegaan en dat betekent dus dat nu vast staat dat er in het amateurvoetbal meer te verdienen is dan in het profvoetbal. Vrienden, we krijgen een moeilijk seizoen. ACC Bij de aanvang van het nieuwe cricketseizoen verschijnt de - altijd lezenswaardige - ACC-Pitch weer wekelijks. Als bijvoegsel ditmaal de complete ledenlijst van ACC, waarin uiteraard uw beide pickelaars niet ontbreken. ACC onderscheidt ereleden, leden van verdienste, buiten gewone leden, leden, ondersteunende leden, buitenleden en damesleden. Met bijzondere belangstelling namen wij kennis van de laatste categorie, die 15 mooie namen telt, te weten: Marleen, Mickey, Daphne, Monique, Lisette, Mirjam, Ruby, Ann, Janet, Babette, Judith, Edith, Christine, Jacqueline en Desirée. Romantisch en dromerig als wij zijn zagen wij al die lieve meisjes in smetteloos wit op de groene mat onder de blauwe zomerzon voor ons. Het was even goed toeven Veilig verkeer Of het waar is weten wij niet volstrekt zeker, maar het vol gende verhaal zou best waar kunnen zijn. Eén van onze getrouwen zou ons clubhuis bezoeken op zo'n te verwachten plezante avond, waarop de versnaperingen per glas elkaar wel weer eens snel zouden kunnen gaan op volgen. Onze man, drankcontrole die avond vrezende en zijn ver antwoordelijkheid zwaar torsende, gedroeg zich op Goed Genoeg dan ook uiterst sterk en ledigde de ene bitter lemon na het andere glas Spa. Onbevreesd reed hij daarop huiswaarts en - inderdaad daar was de drankcontrole wel degelijk, ledereen werd in de fuik gevangen, maar onze clubmakker mocht als eenling passeren, hetgeen hem zeer verdroot. Want wie zich een avond lang zo sterk heeft opgesteld, heeft ook wel eens behoefte aan een schouderklopje. Zich duidelijk tekort gedaan voelende besloot hij tot het rijden van een rondje en ging andermaal de fuik binnen. Waarop hij werd verbaliseerd wegens de buiten gebruik gebleven autogordel Soccer Heeft u die film op uw scherm gezien van de nieuwe loot aan de Amerikaanse vermaaksindustrie: soccer in The States? Een bomvol stadion met een gigantisch groot electronisch scorebord, dat evenwel ook moeiteloos TV-beelden projec teert met begeleidende teksten. Doelpunt gescoord? Projectie: goal! Schot op paal? Illustratietekst: Khaboom! Recht op de keeper? Whammmmm! Rakelings over? Jippy Yeah Infantilisme voor 12-jarigen. Wij hopen, dat onze eigen Thomas Rongen te gelegener tijd niet alleen lichamelijk ongeschonden, maar ook geeste lijk onaangetast mag terugkeren. Dat voorbeeld werd tenslotte gesteld op 3 mei j.l. via een zege op Real Sranang. Het spanningsveld was zeker in het veld erg groot, want in de aanvang werden de eenvoudigste kansen verwezen naar de boomtoppen. No! telde in de"rust zijn vingers nog eens na en gerustgesteld over het aantal, werd in de 2e helft de 2-1 ruststand omgebogen tot 4-1. Op vallend voor dit 16-tal was de gretigheid waarmee dit sei zoen ieder speelde of wilde spelen. De 2e voetbaljeugd werd enthousiast ondergaan. Het uitleven via ingewikkelde spel- patronen en nieuwe vondsten was menigeen op het lijf ge schreven. Aan de opvoering van dit toneelstuk in 18 bedrijven verleen den de volgende acteurs hun medewerking. Nol K. reikt nog steeds naar grote hoogte. Rein M. speelt en praat zeer indringend. Rob B. ontspant zich, als oudste, veel op Ameland. Michael K. kopt, als kleinste, als de beste. Ernst H. kalm buiten, doch vol inzet in 't veld Hans L. routine en humor als wapens. Cas K. de man met de meeste come-backs Bert de R. speelt soms vol weemoed Frits R. weinig beschikbaar, wat zeer verdriet. Ron P. de gretigste in woord en spel. Theo G. Joan H. leerden van hem de Rietberger. Jos K. kan onnavolgbaar doorbreken. Ben S. de overal inzetbare "grijze" Arie H. een speler vol trucs. Henny C. fysiek sterk met een hekel aan soberheid. Jan P. menner der raspaardjes die het spel op techniek tracht te verdelen Joop T. als begeleider, verzorger en linesman onmisbaar. Enkele gastspelers zijn gedurende het seizoen gezwicht en 3

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 3