m y li MIXED PICKLES ingelegd door Pim Adriaansz en George Wijnand Dag George Voorwaarde tot tiet oprichten van een club is het vinden van een aantal gelijkgestemde zielen. Wanneer de club eenmaal club is, ontstaat wederom een versplintering; immers, de ballotage-kommissie is niet heilig. Een club in een club, hoe noem je zoiets? Een sub-club, een Zilveren Ploeg of een Vereniging van Edelstieren der Stamboekclub AFC? Ziehier een aantal prominente AFC-ers, druk bezig in de ons omringende heerlijkheid Bovenkerk, een feestje te bouwen, ledereen kwam veilig thuis. (Foto; Nationaal Foto-Persbureau) Mijn mede-pickelaar George J.N. Wijnand, met wie ik twee- en-een-half jaar de vennootschap onder firma "Mixed Pick les" heb gedreven, gaat de zaak verlaten. Neen, er is geen tweedracht ontstaan en - bij mijn weten - ook nooit geweest. De reden van zijn uittreden ligt in het feit, dat hij - op de leeftijd, waarop anderen aan hun pensioen gaan denken - voor de E.E.G. nog zo nodig een aantal jaren naar Bangkok moet met zijn gezinsgetrouwen. Eerlijkheidshalve moet ik bekennen de atlas geraadpleegd te hebben, want het directe verband met de Europese gemeen schap zag ik niet zeer wel. Maar ik ben er niet uitgekomen en heb ook niet de moed op kunnen brengen opheldering te vragen over de betrekkingen tussen Brussel en Bangkok. Als George eenmaal vertrokken is moet mij dat maar eens uit leggen. Onze samenwerking begon op 22 december 1976, toen George opende met een bijdrage, waaraan ik het volgende ontleen; "De naam Mixed Pickles is in AFC al heel oud. Volgens de overlevering lag er in lang vervlogen jaren een dik boek in het 'koffijhuys', waar de clubavond werd gehouden. Dat boek heette de Mixed Pickles, leder lid, dat iets leuks of hatelijks had op te merken, kon zich in dat boek uitleven. Het boek raakte in de vergetelheid. Toen ik enkele jaren na de oorlog geroepen werd om voor Schakelredacteur te spelen, vroeg ik mijn vader om die oude naam tot nieuw leven te wekken in een speciaal daar toe bestemde rubriek. Dat heeft hij met liefde en toewijding letterlijk tot aan zijn dood gedaan. Nu treedt de volgende generatie aan om de Mixed Pickles hun derde jeugd te geven". En hij besloot zijn artikel met: "Achterliggende gedachte van deze rubriek is onverkort het adagium van Schaf Scheepens en I. Galavazi: AFC is méér dan een voetbalclub alleen, zij is een subtiel evenwicht tus sen sociale ambiance en zo goed mogelijk voetballen zonder mee te zwammen met de waan van de tijd. Misschien zal dat zo nu en dan wel eens gedonder geven: het zij zo". Niet vaak, maar toch wel eens, hebben onze stukjes inder daad 'enig gedonder' gegeven. En mocht het in de toekomst nog eens donderen, weet dan met zekerheid, dat de bron van dat gedonder in Europa ligt. Want de Mixed Pickles zullen met enkelvoudige bedrijfs- leiri ng normaal worden voortgezet. Susses, George, Ria en jullie vierde mee te voeren kind! Bedankt voor de vriendschap en de samenwerking. En in ieder geval: tot ziens. Pim A. Stier Andere clubs gaan kapot aan het verschijnsel 'club in de club'. AFC evenwel niet. Wij leven en bloeien er mee. Zo prijzen wij ons gelukkig met onder meer onze Zilveren Ploeg, de Gouden Ballenclub, de vetten en de zatten. Bo vendien nog de zotten, verenigd in de Stierenclub. Jawel, daar hoort menigeen van op! Maar de Vereniging van Edelstieren der Stamboekclub AFC hield op 18 mei j.l.alweer haar 17-de stierendiner; toeganke lijk voor sterrebeeldstieren, die iets voor de club presteren. Voorganger stier Theo van Emden. Voorafgaand aan het diner het gevecht met de kegels (Cour- se de Taureaux - Stierkampf - Bullfight). De Edelfokbokaal, geschonken door de voorzitster van La Société des Vaches Animées "La Vierge" ging naar stierkalf Kees Gehring. Vermelding verdient, dat de keurslager, zich beroepend op zijn geboortedatum, de toegang tot de lokalen w^rd gewei gerd. 2

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 2