VAN DE REDAKTIE VOETBAL-ALLERLEI VIER MEI 1979 DE JEUGD De eerste kampioen is er Vorige week donderdag knal den de champagne-kurken tegen het plafond van ons club huis: het 8ste elftal was als eerste in haar afdeling geëindigd na een eclatante 4-1 overwinning op Real Sranang. De volgende (welbekende) spelers hebben bijgedragen tot dit succes: Jos Kemna, Nol Kuikens, Ernst Huisman, Hans Loonsteyn, Rob Brouwer, Bep de Rooy, Henny Cruyff, Ronnie Prins, Michael Kahn, Bennie Slaap, Cas Kleyn, Rein Minor, Arie Hommel, Theo Groeneveld en last but not least Jan Pelsma, aanvoerder en inspirator van deze Voor malige Vedettenploeg. Dat mag ook wel, zult u zeggen. Deze heren speelden kort geleden nog hoog-KNVB. Toch werd het geen ongeslagen kampioenschap; men moest af en toe wat toegeven. Dat moet ook, elke keer winnen gaat ook vervelen. VAN HARTE PROFICIAT 8STE EFLTAL en volgend jaar evenveel succes in de tweede klas. Het eerste bracht in 4 dagen 4 punten mee naar huis en gaat zich met de sub-top bemoeien! Eindelijk zijn we bevrijd van het zenuwachtige klokje-kijken op het einde van de wedstrijd. Nog 6 wedstrijden, wie weet zit er nog een pe riode-kampioenschap in Aantal doelpunten Het grootste aantal doelpunten, gemaakt door één speler in een eerste-klassewedstrijd, is 16, gescoord door Stanis voor de Racing Club de Lens in de wedstrijd tegen Aubry- Asturies in het Franse Lens op 13 december 1942. Het grootste aantal doelpunten, gemaakt door één speler in een internationale wedstrijd, is 10, gescoord door Gott fried Fuchs voor Duitsland, dat Rusland versloeg met 16-0 in het Olympisch toernooi van 1912 in Stockholm. In carrière Hf grootste aantal doelpunten, gemaakt in een vaststaan de periode, is 1216, gescoord door Edson Arantes do Nas- cimento (geb. in Baurü, Brazilië, op 23 oktober 1940), be kend als Pele, de Braziliaanse linksbinnen, in 1254 wedstrij den (van 7 september 1956 tot 2 oktober 1974). Zijn beste jaar was 1958 met 139 goals; de duizendste kwam op 19 november 1969 in een strafschop voor zijn club, Santos, in het Maracane Stadion in Rio de Janeiro. Hij speelde toen zijn 909de duel in de eerste divisie. In 1975 kwam hij (na zich eerder teruggetrokken te hebben) op het voetbalveld terug en vergrootte zijn doelpuntentotaal bij New York Cosmos. Het is bij ons een heel groot feest en voor MARK wel het allermeest hij heeft er een broertje bij en we zijn daarmee reuze blij. Wij noemen hem MIKE Zijn dankbare ouders zijn Theo en Marian Janssen. Amsterdam, 29 april 1979 Aldus de kennisgeving van Theo en Marian. Namens geheel AFC van harte gelukgewenst met deze nieuwe wereldburger, die, hopelijk later, net zo goed mag keepen als zijn vader Geen doelpunten In het tijdvak oktober-december 1919 speelde het Engelse Coventry II opeenvolgende wedstrijden zonder één doel punt te maken. Zwaarste keeper De zwaarste keeper in representatief voetbal was de Engelse international Willie J. "Fatty' Foulke (1874-1916): 1.90 m lang en 141 kg zwaar. Zijn laatste wedstrijden speelde hij voor Bradford; hij woog toen 165 kg. Hij heeft eens een wedstrijd opgehouden doordat hij de dwarslat brak. Balbeheersing Op 22 maart 1977 'jongleerde' Adrian Walsh van Galway, Ierland, 2 uur en 3 1/2 minuut zonder onderbreking met een voetbal. In een opeenvolging van 12104 bewegingen van zijn voeten, benen en hoofd, liet hij de bal niet éénmaal de grond raken. Zes uur. Aan het hoofd van een kleine stoet wandelen de vier voorzitters van de vier clubs, die de Stichting Goed Ge noeg vormen tussen de velden door naar ons Monument. Jan van Dijk, Guido Hasselaar, Kees Gehring en Max de Bruin stellen zich op nabij het monument en wachten op de volgers. Slechts dertig in getal deze keer. Enkele jaren geleden waren dat er nog vijftig a zestig. Het valt dus op, dat degenen, die om welke reden dan ook afval len niet opgevolgd worden door jongeren. In tegenstel ling tot de Dam en de Waalsdorpervlakte. Voorts viel het op, dat we daar, door de aanleg van de autobaan niet meer in alle stilte staan. Niets aan te doen natuurlijk. Aandoenlijk was de aanwezigheid van de Heer Bond, onze zo veel jaren vertrouwde kaartjescontroleur. Hij kan wegens een reumatische aandoening al enkele jaren zijn werk niet meer doen maar bracht wel de zeer grote moeite op om bij deze jaarlijkse herdenking aan wezig te willen zijn. J.T.S. AFC Junioren C6 gaf de voorsprong niet uit handen. Drie spelers waren niet komen opda gen en dank zij de sportieve opvat ting van Johan de Jager uit C3 kon de C6 met 11 spelers binnen de lij nen aantreden tegen de Junioren C6 van DCG. Aangezien de scheidsrechter het voor gezien heeft gelaten, werd de leider van DCG bereid gevonden om als arbiter op te treden en langs deze weg komt hem wel een eerbetoon toen om 22 junioren te laten genieten van een sportieve wedstrijd. Het spelbeeld verplaatste zich over en weer. Guido de Groot schoot net naast na een mooie pass van Jeroen de Lange. De met grote inzet spelende Marcel Cohen stond overal waar de bal was. Johan de Jager had pech met zijn schoten - het eerste schot ranselde de keeper van DCG uit het doel en de tweede kogel plukte hij warempel ook uit de goal. 2

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 2