DE JEUGD Neergang Het betaalde voetbal in Nederland heeft, als we 't goed ge hoord hebben, de eerste tonen van zijn zwanezang ingezet. Enige tijd geleden hebben we in de MP al eens gesuggereerd de sterkste clubs in een dubbele competitie onder te brengen. Voor tweemaal Ajax-Feijenoord zullen echt heel wat meer mensen in beweging komen dan voor Ajax - VVV en Ajax - NAC Over de eerste divisie kunnen we beter zwijgen. Zelfs de poging om het Olympisch Stadion vrijwel voor niets open te zetten voor scholieren heeft niets uitgehaald. Dat was ook te voorspellen want het produkt, dat er geboden wordt, is niet interessant. Het is opmerkelijk hoe kortzichtig de betaalde voetbalba zen zijn. Zien ze dan niet dat de mogelijkheden om meer waar voor je tientje te krijgen steeds groter worden? In een stad als Amsterdam staan meer dan 35 bioscopen tot je be schikking, de zaalsporten bloeien als nooit tevoren, bas ketball biedt spektakel waar betaald voetbal niet aan tip pen kan. En maar doorgaan met idiote salarissen voor mid delmatige spelers, die toch naar 't buitenland verdwijnen als ze het ooit nog eens mochten leren. Vis De winter was lang ditmaal en nog maar kort achter ons. De persoonlijke clubcontacten waren voor velen aan de ma gere kant, maar wij bleven praten over voetbal. Met wie dan ook en waar dan ook. Uw pickelaars, wonende aan de voet van hollands blonde duinen, hadden menige kout aan de haringstal aldaar, gedre ven door een mokumse makker, die als immigrant een bloei ende straatnering in zeebanket heeft opgebouwd. Wij houden van zeebanket van goede kwaliteit. Wij houden Wij houden ook van een goed verhaal. En bovendien is er de band, die het zeebanket bindt aan onze mixed pickles. Na de schaarse voetbalberichten ampel aan zijn kar te heb ben doorgenomen kwam toch het verhaal van die plaatse lijke voetballer, die - uit zijn evenwicht gebracht door ge brek aan aktieve sportrecreatie - heulsap had gevonden door zijn wat veronachtzaamde tropische aquarium weer eens wat meer aandacht te geven. En bij de plaatselijke, sprekend op Peter Post gelijkende, middenstander in dierbenodigdheden kocht hij een fraai tropisch exemplaar siervis, waarvoor vier tientje over de toonbank gingen. Een kostbaar bezit, dat evenwel niet bijster bleek te gedij en in het geheel ververste en gereinigde aquarium. Beducht voor kapitaalverlies spoedde de verontruste sier vishouder zich naar de leverancier voor advies. "Ja meneer, kijk es hier. Die vissen leven in de natuur in scholen en daarom heeft die van u het in zijn op niet zo lekker. U kan er het beste eentje bijnemen". En voor weer veertig piek ging er een tweede, iets kleiner, exemplaar in andere handen over. Na dumping in het eer der gemelde aquarium zou het sociale contact tussen soort genoten de rest moeten doen. Eén dag later reeds bleek de conditie van de eerst gearri veerde siervis er inderdaad sterk op vooruit gegaan te zijn. Zijn toegevoegde soortgenoot had hij echter met smaak opgevreten, getuige enkele vinrestanten, die her en der dor het water zweefden "Zo'n sof koopt u bij mij nooit, meneer", zei onze haring- boer. "Ik verkoop alleen dooie vis, maar dat weet u wél van te voren". Onze trek in het zilte banket nam merkbaar af, maar toch zei hij nog: "Zal ik er nog eentje voor u klaar maken?" Stoere wedstrijd van AFC Junioren C6 tegen DWV C3 De Junioren C6 revancheerden zich van de nederlaag van 3-2 tegen de DWV Junioren. Het bleek al gauw dat de Junioren C6 goed hadden overwinterd, want na de laatste wed strijd op 19 november 1978 zagen de belangstellende op 1 april 1979 een zeer aantrekkelijke wed strijd. Hans Fröhlich stond de eerste helft reserve en hij zag Guido de Groot handig gebruik maken van een misverstand in de verdediging van DWV om AFC aan een voorsprong te helpen. Hij kon ook bemerken hoe gauw je een tegendoel punt kan krijgen door slecht uitverdedigen. Leider Cohen stelde Robert Jan Schroor als reserve aan en hij wist het elftal zodanig op te peppen als ware er een ander elftal aan de gang. Keeper Diederick Stradmeijer gaf het voor beeld door moedig een aanval van DWV te onderscheppen. Een mooie diepteppas van Hans de Wit gaf middenvoor Guido de Groot de gelegenheid om aan te geven hoe je op een beheerste manier een doelpunt kunt maken. Even later gaf linksbuiten Jeroen de Lange een solo weg door zich goed vrij te spelen om de score op 3 - 1 te brengen. Een stoere wedstrijd waarbij over en weer goed werd gevoet bald en waarbij AFC door meer durf en inzet de overwin ning naar zich toeeigende. Brave jongens, een mooie revanche. Vader Johan Kort verslag B4 - pupillen - B2 Blauw Wit dd 31-3-1979 Vandaag moesten we de return spelen tegen Blauw Wit. Vorige week in de thuiswedstrijd konden we de Blauwwit- ten nog op 0-0 houden; we zouden het vandaag dus wel erg moeilijk krijgen! Voor de rust ontspon zich een erg aardige wedstrijd waarin de krachtsverschillen gering waren. Onze AFC'ers hielden zich keurig aan de opdracht en de matheid van vorige week leek verdwenen. Beide ploegen vochten hard voor een goed resultaat maar de beide verdedigingen waren erg goed georganiseerd zodat er voor onze voorwaartsen eigenlijk geen doorkomen aan was. We hadden dan ook met elkaar afgesproken dat we zouden proberen met afstandschoten de Blauw-Wit doelman te verschalken en zowaar na 10 minuten spelen hadden we me met die tactiek succes: een verre bal van Daan verdween zomaar in het doel zonder dat de Blauw-Wit doelman er ook maar iets aan deed0-1 Tot aan de rust konden we deze voorsprong gemakkelijk houden. Dat Blauw-Wit na de thee uit een ander vaatje zou tappen leek voor de hand te liggen. Gesteund door zeer fa natieke supporters trok Blauw-Wit ten strijde met als be langrijkste wapen: hardheid Onze jongens werden vokomen in de hoek gedrukt en kon den tegen dit harde spel geen verweer bieden. Na zo'n 10 minuten kwam de langverwachte gelijkmaker tot stand en Blauw-Wit ging door. Daan, Mare, Wouter en zelfs onze doelman Mathijs konden de waterlanders niet bedwingen na harde en in mijn ogen soms gemene tackels van de Blauw- Witten, die vanaf de kant notabene tot wandaden werden aangezet! Mathijs was zó aangeslagen dat hij bij een van de vele aan vallen op zijn doel een vrijstaande Blauw-Witter geen be hoorlijk verweer kon bieden: 2-1! De laatste 5 minuten hervonden onze jongens zich weer en konden we zelfs nog enkele tegenaanvallen opzetten. 3

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 3