MIXED PICKLES Ingelegd door Pim Adriaansz en George Wijnand P.P.C. VAN DE REDAKTIE De redaktuer is, na revisie, wederom teruggekeerd achter de tafel, vanwaar het AFC-gebeuren (schriftelijk) gestalte moet krijgen. Hij dankt allereerst al diegenen, die blijken van be langstelling hebben gegeven. Zoiets doet goed; het heeft het ziekenhuisverblijf minstens met twee dagen verkort. Wat trof hij aan, op de tafel? De Mixed Pickles, heerlijk zoetzuur, inleggers Pirn Adriaansz en George Wijnand. Hun maandelijke bijdrage kan niet genoeg gewaardeerd worden. Verder twee wedstrijdverslagen, Jun. 6 en de B4 Pupillen, resp. van Vader Johan en Roelof den Drijver. De bal rolt al weer enige weken, in feite weinig kopij. Ze ker niet genoeg om dat gene te realiseren wat hij (de redak- teur) bij zijn ambtsaanvaarding voor ogen had. Misschien komt het nog, wie weet? Inmiddels zijn we op de helft van de kompetitie en onze vaandeldragers hebben in 13 wedstrijden 9 punten bij el kaar gesprokkeld. Niet om te gillen, zo'n resultaat. Met nog 13 wedstrijden voor de boek kan je (theoretisch) 35 punten halen, een aantal genoeg voor een kampioenschap. Tussen theorie en praktijk zit vaak een wereld van verschil, toch m moet je vertrekken (zie ook Mixed Pickles) vanuit zo'n ge- dachtengang. Smalend doen over een slechte prestatie zal voor de betrokkene(n) beslist geen stimulans zijn om het de volgende keer beter te doen. Het werkt irriterend, het knaagt aan het zelfvertrouwen. Dat laatste is enorm be langrijk, zeker voor jonge spelers. Als je elk weekend meer dan 50 elftallen in het veld brengt en je speelt in het eerste, dan ben je een goede voetballer. Daar moet iedereen van doordrongen zijn, niet op de laatste plaats de speler zelf. Opgeheven (waarschuwende) vingertjes, gefronste wenk brauwen van hen, die immer in paniek raken wanneer het eens een keertje tegen zit, moet men koeltjes negeren. De club als totaal scoorde op de eerste zondag na de win terslaap een gemiddelde van meer dan 90% We houden van het spel, het voetbalspel, en beoefenen dat allemaal zo goed mogelijk. Meer kan je niet doen. Zij, die onmiddellijk klaar staan met kritiek, moeten eens probe ren het gebeuren op de AFC-velden vanuit deze optiek te bezien. Red. Een brainwave van onze bloedeigen P.P.C. zorgde op de eerste competitiewedstrijd van dit jaar voor een verras sing. Als inlegvel bij het programmablad "Welkom bij A.F.C. thuis" (wedstrijd AFC - DWV) een overdruk van het "Offi cieel Programma" dd 3 februari 1946 naar aanleiding van dezelfde wedstrijd. AFC met in de opstelling Bothe Geisler, Claus, Pogge, Stall- man, Schaaphok, Sonnevelt, twee Dissel koenen en drie ter Horsten. DWV met onder meer corifeeën als Ooms, Minaar en Mon- telban. Scheidsrechter L. Horn. De prijs: 10 cent! Drieëndertig jaar later niet ontwaardt tot tweeguldenvijftig of daaromtrent, neen: uw program ma voor niks niemandal! Hulde aan de P.P.C. voor haar aardige idee. Ergernis Wij willen best altijd lief zijn voor iedereen, maar dat kan niet in mixed pickles. Want u weet dat in zo'n potje zoet, zoetzuur, maar ook pepertjes zitten. En vandaar dat wij nu een Spaans pepertje opdiepen. Niet omdat wij ons geroepen voelen als oordelaars op te treden - dat zou aanmatigend zijn -, maar wel omdat wij soms de pest in krijgen. Dat kan ons gebeuren ten aanzien van niet-AFC-ers, maar ook ten aanzien van wél-AFC-ers. Een van de dingen die ons ergeren, is dat zure gepraat over het eerste elftal. Op een avond stonden wij met Bas een klein slokje te drinken en hieven het glas op het be houd van het hoofdklasse-schap. Wie schetst onze irritatie toen een van de sinds lang niet meer spelende leden zich geroepen voelde om Bas aan het verstand te brengen dat we maar 'een héél matig elftal' hebben. Onze mening is, dat wa neer je dat vindt je tóch je grote snater daarover moet houden. Het is niet onze taak om de spelers te vertellen dat ze slecht draaien, maar we moeten ze juist stimuleren om béter te draaien. Als 't goed gaat, is 't makkelijk om de spelers op de schouders te slaan en ze een biertje aan te bieden. Als 't slecht gaat, moet je dat juist doen. Dan pas weten ze of we echt achter hen staan. Goed Genoeg na afloop van DWV-thuis beschouwen wij dus niet als maatstaf voor de vraag of AFC een vriendenclub is. IJdelheid? Miep Ridderikhof heeft in een vroegere Nieuwjaarsrevue eens een heel mooi liedje gezongen. Dat liedje van Bob Wildeboer ging over een AFC-er, die alleen aan de bar zat en niemand zag hem zitten. Dat kwam misschien omdat hij niet zo'n goede voetballer was. Wij dachten toen dat zo'n situatie op Goed Genoeg waar schijnlijk een theoretisch geval betrof. Maar we horen wel eens wat en we zien wel eens wat. En ons bekruipt de vrees dat het liedje helemaal niet zo theo retisch is. Het komt voor, elke zondag. En het houdt di rect verband met succes of falen, met hoog gespeeld hebben en afgezakt zijn naar een lager elftal. Eng, vindt u niet? Wij beginnen ons dan namelijk af te vragen hoe wij het spe len in die hoofdklasse eigenlijk beschouwen. Als de presta tie van de spelers of als streling van onze ijdelheid? U kent dat wel, in gesprekken met kennissen van oude clubs, die ver zijn afgezakt, zo achteloos tussen neus en lippen door even zeggen dat wij zo hoog spelen vanwege onze technische organisatie en continuïteit van bestuur. Maar die jongens moeten er dan wél voor zorgen dat we in de hoofdklasse en de reserve eerste spelen en het derde en vierde moeten óók in de KNVB zitten. Want anders kunnen we dat verhaaltje niet meer kwijt. Maar beseffen we dan dat onze clubvrienden alleen maar vrienden zijn als ze succes hebben ten behoeve van onze ijdelheid? Als het liedje van Miep Ridderikhof geen theorie is - en ar- tisten zien scherper dan gewone stervelingen als wij -, la ten wij die sluipende ontluistering door vriendschap naar prestatie dan met kracht een halt toe roepen. Laten wij (weer) AFC-ers zijn in voor- en tegenspoed. Zenuwen '80 De cricketbond heeft beslist dat er dit komende seizoen wel promotie naar, maar geen degradatie üit de hoofdklasse mogelijk is. In 1980 vindt dan een versterkte degradatie plaats. Dat wil zeggen, 2 van de 9 ploegen moeten wegwezen, 't Lijkt ons maar matig leuk als dit sezoen kampioen wordt, want 't jaar daarop heb je dan 22% kans om er weer uit ge mikt te worden. Als ACC het goed meent met zijn supporters dan promove ren ze in 1980. Bedankt bij voorbaat. 2

Schakels (clubbladen) | 1979 | | pagina 2