veld twee man uit het verzekeringswezen rondlopen, die het hoofdklasse-schap nog kunnen verzekeren ook. Wat zegt u? De premie is onbetaalbaar? Kom nou, die neemt onze dia mantair op het middenveld toch voor z'n rekening. Geen probleem. Kortom, die zeven punten uit elf wedstrijden be rusten op een tragisch misverstand. Topsport Het zal niet vaak voorgekomen zijn, dat de AFC-Schakel gewag maakt van de Nederlandse turnwereld. Niet, dat wij ook maar iets zouden hebben tegen turnen, maar er komt nou eenmaal geen bal aan te pas en daarmee valt turnen eigenlijk een beetje buiten onze - bepertke - ho rizon. Er is ditmaal echter aanleiding aandacht te schenken aan het 15-jarige turnstertje Connie Zwarthoed uit Volendam (van waar anders), die geheel zelfstandig de moeilijke beslissing heeft genomen het topturnen vaarwel te zeggen. U kent ongetwijfeld de feiten. Met nog enige andere 'uit verkorenen' verblijft Connie Zwarthoed op het turninter- naat van Sportcentrum Papendal te Arnhem. Daar bereidde de turnkampioene van 1977 zich voor op de Olympische Spelen van Moskou en op het wereldkampioen schap te Dallas. Maar prille Volendamse Connie kon het niet meer aan: dagelijks Papendaals turnen, 's-nachts bij pleegouders onderdak en zo heel af en toe terug naar het palingdorp. Na 6 jaar topsport - mind you - heeft Connie nu de Rus sische KNGV-trainer Albert Asarjan laten weten, dat zij die inspanningen niet meer kan opbrengen en afhaakt. Terug dus naar Volendam; naar de vrienden en vriendin nen, de feestjes, de popmuziek, de patat mét, de gezellig- heidsturnclub en terug ook naar de vierde klas van het Atheneum in Nieuwendam. Dat sloeg uiteraard in als een bom! Vervangstertjes zijn blijkbaar schaars en het ge investeerde geld gaat het rende ment niet meer opbrengen, zodat het vaderland in gevaar komt. Schielijke pogingen om haar 'om te turnen' mochten ech ter niet meer baten: zij was in maanden naar haar besluit toegegroeid en niet neer te vermurwen. Van de rakties werden wij een beetje misselijk. TV/Ruud ter Weyden: "Voor je 15 jaar zie je er nog prima uit", en TV/Fred Racké: "Connie was al zó ver, ze had interna tionaal voor Nederland het hoogst bereikbare kunnen bin nenhalen en daar gaat ze, na 5 jaar topsport". We hebben niets tegen topsport. Als bijvoorbeeld Johan Cruyff zelf besluit de absolute voetbaltop te gaan berei ken, daaraan in volle vrijheid alles ondergeschikt maakt en glansrijk in zijn voornemen slaagt, dan lichten wij respect vol de sportpet. Maar als 10-jarige meisjes, die nog niet in staat zijn tot vrijelijke oordeelsvorming, tot meerdere glorie van verdwaas de ouders en het vaderland worden opgesloten in peniten tiaire inrichtingen, dan worden wij opstandig en verdrie tig tegelijk. Het zal wel niet helpen. Reeds lang hebben wij ons verzoend met de gedachte, dat de mens blijkbaar niet goed is en be reid blijft kinderen te offeren aan eigen waanidee of pres tige. Socrates leeft voort De 15-jarige Connie Zwarthoed uit Volendam heeft dat goed door gekregen. Haar besluit levert weliswaar geen medaille op, maar toch: proficiat! Wij wensen haar nog veel geluk. Leider Eigenlijk wilden wij er eerst niet over schrijven. Wij bedoelen de affaire Dé Stoop - en niet de affaire Cor van der Hart - die in het weekblad Panorama recht voor zijn raap uit de doeken werd gedaan. Ook hier zijn de feiten u inmiddels bekend. U weet, dat het de F.C. Amsterdam - waartegen wij op zich geen enkele aversie hebben - in de laagste afdeling van het betaalde voetbal (in dit land eerste klasse genoemd) niet goed vergaat. Maar de schuld van 1,7 miljoen is weg en dat is wat. Voorzitter Dé Stoop eigent zich die verdienste graag toe, hoewel wij van mening zijn dat de eerdere trainer/coach Pim van der Meent zich op de borst zou mogen kloppen. Hij immers bestond het gedurende een reeks van jaren dure verkopen te vervangen door eigen kweek, die weer in handels waarde werd opgevoerd en doorverkocht. Tot het mis ging en het eredivisieschap van F.C. Amsterdam verloren ging. En nu is het blijkbaar met opvolger trainer/ coach Cor van der Hart. Wij zeiden al, dat wij er eerst liever het zwijgen toe deden. Zo belangrijk is de praatgrage Stoop in de (prof-) voetballe rij nou ook weer niet. Maar hij heeft blijkbaar weinig ach ting voor de medemens. In dit geval voor Cor van der Hart. En daarom schrijven wij er toch maar over. Op onvoorstelbare wijze wordt hier een werknemer publie kelijk door de modder van het Stadion gesleurd. Citaten: "Ik zit vréselijk omhoog met de figuur Van der Hart". "Die man kan niks". "Hij kan bijvoorbeeld niet eens fatsoenlijk praten. In discussies met 'n beetje intelligente spelers gaat ie onderuit". In schril contrast daarmede staat het oordeel van Dé Stoop over Dé Stoop. Citaten: "Ik ben heel trots op mijn succes en ik laat het blijken". "Maar ik dacht dat ik op grond van de vele zorgen die ik in de voetballerij gekend heb en de ervaring die ik heb opgedaan, een prima voorzitter voor Ajax zou zijn geweest. Ja. ik denk dat ik voor een club met een beter fundament een geweldige voorzitter zou zijn. Vooral voor die club zelf dan, natuurlijk" "Als ik geroepen zou worden tot het ambt van minister-president, dan zou ik dat naar mijn me ning erg goed doen. Eenvoudig omdat ik alles in mijn leven tot nog toe goed heb gedaan. Ja, ik zou een goeie minister-president zijn". En dit is dan zo maar een leider uit het betaalde voetbal. Wij zijn er zeker van, dat in onze amateurclub zo een man zelfs niet geschikt zou worden bevonden voor welk commis sielidmaatschap dan ook. ACC De wintereditie van Rond de ACC-Pitch met de gemiddel den van het afgelopen siezoen is altijd een uitstekend mid del om af te rekenen met de sprookjes die er tijdens de zo mer zijn ontstaan. Sommigen waren toch eigenlijk niet zo goed als we dachten, anderen waren beter. Het is een onuit roeibaar verschijnsel in cricket dat een speler vaak wordt be oordeeld naar een of twee goede scores en dat we maar lie ver vergeten dat hij niets maakte toen we de runs verschrik kelijk hard nodig hadden. Wanneer we naar het batten kijken dan moeten we ronduit toegeven dat de jeugd er nog lang niet is. Er is maar één die werkelijk is doorgebroken en dat is Jim Viddeleer, een ge middelde van 24 en 22 slachtoffers achter het wicket. Wat véél zegt, is, dat zijn gemiddelde sinds het seizoen 1977 ver dubbeld is. Dat betekent een echte groei in zijn spel. Maar hoe komt 't dat Arne van Teunenbroek in het tweede elf tal runs als water maakt en in het eerste nu al twee seizoe nen achter elkaar geen goed kan doen? Iemand, die in het tweede met een gemiddelde van boven de 40 speelt, kan 4

Schakels (clubbladen) | 1978 | | pagina 4