BAR TALK Seizoen 46-47, een 'bere' elftal Van l.n.r., staande: voorzitter Arie Mets, Ties Gerrits, Chris Geluk, Jan Bets, Gerrie ter Horst, Karei ter Horst, Gerrie Stalman, trainer Peter Dougal, leider Neseker, zittend: Koen Colijn.Jaap Disselkoen, Dick Disselkoen, Wim Pogge, Joop v.d. Voorten res. doelman Dodo Bote Geisler. Een rubriekje, dat van nu af aan elke week meeloopt, en waarin AFC-ers genoemd zul len worden, die een handdruk krijgen t.g.v. een bijzonder feit. Het kan een pupil zijn, die zich de moeite getroost om - terwille van de volledigheid - twee wedstrijden op één dag te spelen; het kan iemand zijn, die zich losrukt van een wedstrijd van het eer- //l\\ ste om op het vierde veld een match in de onderafdeling te fluiten en het kan ook ie mand zijn, die na jarenlange studie slaagt voor een examen. Een AFC-er, die vanwege zijn gezondheid enig medeleven behoeft of een roodzwarte krijger die zich in het huwelijk stort. Deze rubriek staat wagenwijd open voor een ieder, die iets dergelijks te melden heeft. We openen met een naam, die in de AFC-annalen uitsluitend in hoofdletters geschreven dient te worden: NESENBEREND. Björn Nesenberend, laatstelijk zich gedegen capaciteiten etalerend in het feestelftal bij uitstek, het 13e, kon zich, na het laatste examen op woensdag 13 december, na vele jaren studie, register-accountant noemen. Van harte profi ciat, Björn! Je karaktereigenschappen, die we op het voetbalveld heb ben leren kennen, manifesteren zich eveneens in het maat schappelijk vlak. Onverzettelijk doorgaan op het doel, dat je je gesteld hebt. Op vrijdag 15 december werd eveneens een examen afge legd en wel door Hans van Dijk (25), die wat hoger speelt dan Björn. Hans slaagde met glans en werd doctorandus in de economie! Onze eerste elftalspeler wordt van harte gelukgewenst met deze prestatie. Sponsoring Weet je dat er aan sponsoring nog een gevaar lijke kant kleeft? Voor de sponsor zelf dan, wel te verstaan. Ik weet nog uit mijn tijd, dat er sprake van was, dat de Smith Chips wel steun zou willen verlenen aan ABC. Rein Akkerman, in die dagen penningmeester en ik trokken op een dag naar de binnenlanden van Noord-Holland om tot een contract te kunnen komen. Het kleine plaatsje was moeilijk te bereiken, maar gelukkig wist Rein een adres in Medemblik, waar je kamelen kon huren. E if in, na enig oponthoud, want deze kamelen moesten wel drinken onderweg, bereikten we het dorpje van bestemming Zeer vriendelijk werden we ontvangen en er werd gevraagd of we de fabriek eerst eens wilden bekijken. Om niet onmid dellijk van onze inhaligheid te doen blijken toonden we ons nieuwsgierig. En terecht want wat we te zien kregen was zeer interessant. Als ik me goed herinner begon het met rauwe aardappels, die in een grote machine gingen en na vele meters aan de andere kant er als chips uitkwamen. Na elke tussenstop kregen wij hoe langer hoe meer trek. In het contract. Maar eindelijk konden we dan met dit begeerde papier het com plex verlaten. In het naastbijzijnde kroegje hebben we het uiteindelijk af te dragen bedrag met enkele guldens vermin derd. Blijdschap alom natuurlijk. Maar toen kwam na enkele jaren het bericht, dat onze sponsor de overeenkomst niet meer wilde verlengen. Dat gaf een klap. En nu dan die gevaarlij ke kant voor de sponsor. Want wat doe ik in mijn drift. Ik donder alle in huis voorradige zakjes van dit merk over de

Schakels (clubbladen) | 1978 | | pagina 2