OPEN BRIEF DE JEUGD In de rust vond terecht zijn wissel plaats. Dit op z'n eigen verzoek overigens, wat man's inzicht in de situatie siert. Verder, was na 5 minuten reeds verdwenen, onze zich dansend over het veld bewegende Wim Jesse. Hij had een zg "coupe de fouet". Voor de kenners onder u een zweepslag aandoening, voor de dansliefhebbers een 1e of 2e positie. Precies weet ik het ook niet meer. Verder werd een veteraan uit de Rijp, zo een van eerst trap pen, dan kijken, dan roepen, aan de tegenpartij uitgeleend. Deze werden in de luren gelegd met de mededeling dat hij reeds drie jaar niet meer had gevoetbald. Nou, u begrijpt dat elke bal die hij maar raakte goedkeurende woorden aan Victoria zijde ontlokte. Zij vonden zelfs dat goed, waarvoor een eigen speler even later voor rotte vis werd uitgescholden. Rob Bernard na lange tijd weer present, verdedigde zijn doel bekwaam. Wat is het toch jammer dat wij ook in uitwedstrijden een keeper nodig hebben. Over de wedstrijd zelve kan ik kort zijn. Aardig spel, daar niet van, maar te veel breien en de bal in de rondte laten gaan door AFC en weinig afmakers bij Amstelveen, 13 november 1978 Zeer geachte heer, clubbladredacteur. Met stijgende verbazing heb ik twee weken geleden gelezen dat u boven een epistel van mijn hand de kop 'de vetten' hebt geplaatst. Werkelijk ik was zeer ontstemd. Bedenk wel mijnheer de redacteur dat u mijns inziens hiermee veel te ver bent gegaan. Wat bedoelt u met deze tekst? Als ik zo in gedachten het rijtje van oude knarren langs ga kan ik in de verste verte geen vette veteraan ontdekken. Bent uzelf niet van mening, dat u in een wat al te speelse bui de oude garde van uw zo geliefde vereniging in diskrediet hebt gebracht? Na informatie bleek dat goalgetter niet de enige was die zich had geërgerd aan deze ernstige vcrm van discriminatie. U weet duidelijk niet mijnheer de redacteur dat in deze door u zo eenvoudig 'weggetrapte groep' spelers rondlopen die schoon aan de haak nog geen zeventig kilo wegen en in leef tijd de vier kruisjes nog lang niet gepasseerd zijn. Zaterdag j -,toen wij door een wat mistig landschap naar Rotter dam reden om tegen VOC te gaan spelen, hebben wij al tij dens deze rit ons plan- de-campagne gemaakt. Nee schrikt niet, wij zullen ons niet bij het hoofdbestuur beklagen. Ook zullen wij; de vetten- wat een afschuwelijk woord, naarmate ik die kop vaker zie krijg ik een steeds vreemdere smaak in de mond - geen motie van wantrouwen indienen tegen uw beleid. Wij weten zeker dat dan een levenswerk, Onze Mini's (pup Cl Na een moeilijk begin, waarin de eerste 4 wedstrijden verloren gingen, hebben de C pups zich geweldig her steld. Na twee overwinningen werd afgelo pen zaterdag (11/11) voor de derde maal in successie gewonnen. Victoria. Een streep van een schot voor rust van Leo van Bruggen betekende 1-0. Wisselaar Fred Bergman tekende.ceurig 1-1 voor ons aan door op rustige wijze terug te spelen in eigen goal. Onze keeper bevond zich om mij onbekende reden op dat moment vlak bij de corner vlag. De scheidsrechter ene heer S. van Gelder, leidde in zover re bekwaam dat hij practisch voor niets floot. Had hij dat wel gedaan dan had iedere partij zeker recht gehad op 1 of 2 penalties. Doch de balans bleef in evenwicht en een ieder voelde het waarom van zijn fluiten zéér goed aan. Na afloop gezellig geborreld, gelachen en wat speeches over een weer. Het is prettig om bij de veteranen te ho ren om zodoende de kontakten met de andere oude ver enigingen in stand te houden. Het is voor mij zeker, dat uit tegen VOC er niemand zal kraaien, ik heb er vijftien, ik heb er vijftien. Komt u er ook bij, gezellig! U moet maar denken de ballotage-com missie ben ik tenminste al gepasseerd. Uw B.Ack. waar u nog zo kort mee bezig bent, verwoest zal zijn. En dat willen wij u ook niet aandoen. Wij blijven menselijk. Maar en dat kan ik u uit naam van alle 'vetten' schrijven: wij voelen ons tot diep in het hart gekrent. Als goalgetter op een willekeurige zondagmorgen naar een van de lagere seniorenelftallen staat te kijken ontdekt hij bij die 'zoge naamde jeugd' veel meer vetten dan op die zaterdag bij de door u als een stout kind in de hoek gezette veteranen. Ja zeker heer clubbladredacteur. En mocht u goalgetter niet geloven, dan bent u op een van die zaterdagen bij ons van harte welkom om dat fenomeen eens met eigen ogen te constateren. Wij verplichten u echt niet eens een keer met ons op reis te gaan. Voor u zal de afstandAmstel- veen-Boelelaan al ver genoeg zijn. Kom eens langs en verge wis u ervan dat wij zeker niet vallen onder het verzinsel vetten Dat wij zelfs niet eens de alleroudsten zijn in AFC bewijst het feit dat de 35-jarige Cock van Duyvenbo- de zaterdag j.l. het enige en winnende doelpunt scoorde tegen VOC en dat onder ons een unieke sfeer hangt heeft eerste-elftalleider Sal van Gelder gemerkt als hij de eer genoot ons te fluiten. Heer clubbladredacteur, hebt geen vrees ons recht in de ogen te zien. Als u komt bent u onze gast. Wij zijn niet uit op een revanche, ondanks dat vermaledijde woord dat u in een moment van mogelijke verstandverbijstering uit uw pen hebt laten vloeien. Met de meeste hoogachting, een geblesseerde goalgetter. Tegen S.C. Buitenveldert werd een 1-0 achterstand, o.a. door geweldige aanmoedigingen van de moeders, omge zet in een 2-3 overwinning. Jongens, jullie hadden een grootse inzet, probeer dit elke wedstrijd vol te houden. Henk Bijlsma 4

Schakels (clubbladen) | 1978 | | pagina 4