BAR TALK OPROEP DE JEUGD VOORZICHTIG OUDEREN Ons ideetje om zo af en toe wat over de ge noemde categorie te vertellen, blijkt wel aan te slaan. Zo belde mij Frits van Klinken van uit Afferden bij Nijmegen. Sommige jongeren zoals Benno Leeser, Simon Cohen etc. zul len zich hem nog herinneren als interim trainer na het wegvallen van Hoeben. Het gaat Frits goed en hij volgt de lotgevallen van AFC op de voet, ook al omdat zijn kantoor nog in Amsterdam is gevestigd. Enfin, tijdens de Zilveren Ploeg-bijeenkomst treffen we hem. VISSEN Het ene verhaal over vissen haalt het andere uit. Zo vertel de Theo van Nigtevegt een avontuur door hem beleefd. Wederom togen een aantal AFC-ers op pad om er een paar te gaan verschalken. Vroeg op, hosen van de regen. Door pech aan de auto kletsnat in de kop van Noord-Holland aangekomen zou men toch na een kleine hartversterking de hengels uit gaan leggen. Vol verwachting toog men naar de achterbak van de wagen en pakte foudralen. Tot grote hilariteit van de anderen kon Theo niets anders doen dan zijn biljartkeu laten zien. Nou gaat het verhaal, dat hij er ook nog wat mee gevangen heeft. FEESTJE Evenals andere jaren vierden we met een groot aantal club genoten de verjaardag van Johan de Bie. Het was er zoals altijd mudvol en zeer gezellig. En tot mijn genoegen mocht ik constateren dat de figuranten hun rollen nog perfect kenden. Precies op tijd verscheen de brandweer om een paar doorgezakten uit de lift te halen. Zo eveneens de politie om de muziek zachter te zetten. Kees Gehring bleek de mening toegedaan, dat hij harder en beter dan Ramses Shaffy het lied "Laat me" ten gehore kon brengen. De volgende dagen konden we dat nog aan zijn stem bemer ken. BALLOTAGE Vaak komt het nog voor, dat nieuwe leden zich laten voor stellen door wildvreemde lieden. Moeders van vriendjes, die al in AFC spelen b.v. Volgens de reglementen dienen nieuwe leden voorgesteld te worden door twee leden van AFC, die de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt. Overigens worden ook aanmeldingsformulieren, die niet voorzien van deze handtekeningen in behandeling genomen. Jan Tjalling Het Gouden Boek van AFC 1895 1945 Ons oudste lid J.G. (Jo) Börneman, thans 84 jaar oud en 64 jaar lid bij ons, eens onze stijlvolle keeper in het 1e elftal en eens reserve Nederlands elftal achter Just Gobel beschikt niet meer over het bovenstaande boek, aangezien dit bij zijn verhuizing is verdwenen. Heeft er iemand in AFC een exemplaar over of ter beschikking? Een aantal jaren geleden waren er nog een paar exemplaren te koop bij De Slegte, doch deze zijn bij de brand verdwenen. Het adres van Jo Börneman is Maarten Lutherhuis, Meer en Vaart 27, Amsterdam 1018. Ook kan men zich •tot mij richten: Jb. van Nek, Soetendaal 126,1081 BR Amsterdam, Tel. 42 03 12. Bij voorbaat dank voor de medewerking. Vindt een dame een trainingsbal in de bosjes en terwijl zij op weg gaat naar Ome Jaap komt er een C junior- tje op haar af en vraagt: "Mevrouw waar gaat u met die bal naar toe?" "Die ga ik even in 't clubhuis afge ven" was het antwoord. "Geeft u die bal maar aan mij, dan doe ik dat wel even U weet toch wel dat alle ballen die hier op het complex worden gevon den het eigendom zijn van AFC?" De dame even verbouwereerd door zo veel vastberaden heid antwoordde toen, dat zij de echtgenote was van een commissielid, wiens naam zij dan ook noemde. "Oh juist, die meneer ken ik wel!" "Nou dan is het goed", sprak toen de C junior. Ja mevrouw, je kan tegenwoordig niet voorzichtig genoeg zijn, nietwaar?" En hij vervolgde zijn weg. Geanimeerde wedstrijd AFC Junioren C6 - Wilskracht 5 5-2 In een levendige wedstrijd heeft de Junioren C6 verdiend gewonnen door meer kansen in doelpunten om te zetten. Doordat Genissen en Schroor te laat arriveerden, waren zij automatisch tot reserve gebombardeerd. Kort na het begin kreeg AFC al een strafschop te nemen, maar onze goalgetter schoot de bal net naast de paal. Direkt daarna, na enig geschermutsel voor het doel, maakte Guido de Groot het weer goed met een knap doelpunt 1-0. Even later ving Raimond Meijer de bal goed op, passeerde de laatste man en de score werd op 2-0 gebracht. Hans de Wit trapte met een afstandsschot hard naast, maar moest weer dadelijk terug in de verdediging voor het vor men van een muurtje. De voorwaartsen van Wilskracht wisten met 2 man de laatste man met snelheid te kloppen, zodat de stand op 2-1 werd gebracht. Meijer liet het niet op zich zitten en knalde de bal hard te gen de lat. Met leuke aanvallen, waarbij ook linksback Jan Balk naar voren kwam, profiteerde Guido de Groot door de bal beheerst te scoren 3-1 Over en weer golfde het spel en door goed samenspel kreeg Guido de Groot weer de bal en warempel, hij kreeg zelfs de kans de bal voor zijn goede been te leggen 4-1waarmee de rust werd afgesloten. Met Fröhlich en Stradmeijer als reserves, startte de wed strijd met vader Bijlsma als scheidsrechter. Met de naam Wilskracht waardig, zorgden de aanvallers van Wilskracht met goed samenspel voor een tegenpunt 4-2, waarna Guido de Groot de achterhoede weer wist te passeren, net naast. Even later lukte het wel en met vier doelpunten bracht hij de stand op 5-2. Toch moest doelman Genissen languit om een tegendoelpunt te voorkomen. Dennis Bijlsma schoot na een leuke aanval knap op doel, ook Marcel Cohen vuur de een goed schot af. Doelman Genissen stompte de bal tot corner, terwijl linksback Jan Balk opviel door het lanceren van goede passes. Veel geschermutsel voor beide doelen en een ieder heeft een aardige wedstrijd gezien, waarbij AFC Junioren C6 verdiend de zege tot zich heeft getrokken. Vader Johan 3

Schakels (clubbladen) | 1978 | | pagina 3