OLD SOLDIERS NEVER DIE Ben terug van geweldige vakantiereis door de Sovjets - ongelooflijk mooi en interessant Uren zou ik erover kunnen vertellen - men moet zelf maar gaan. Rus sisch lezen of spreken gaat gewoon niet, maar je hebt maar twee woorden nodig, dat is 'Cruoiff' en 'Wodka' en er komt nooit meer oorlog. Leningrad is wonderbaarlijk mooi Gek, hoe je bij die vele kunstschatten in de Hermitage, bij een bééldschone, geweldige, zilveren champagne-koeler, plotseling moet denken aan een speechende Theo van Emden - let wel: met z'n duim door een gat in de punt van z'n voor schoot, dat bestond uit een geblokte keukendoek. Kennu 't volge?? Nou, ik heb gevraagd, of ze die zil veren kuip naar de Zilveren Ploeg van AFC wilden stu ren - per luchtkussen - boot, via de Finse Golf. Maar ik ben bang, dat ze me niet begrepen. Sorry! Voetbalclub 'Armenia' in Herevan, springlevende kam pioen van alle Sovjet Republieken, heeft een geweldig stadion van 50.000 plaatsen en nooit last van ver nielingen. Ik had ze willen charteren als sparring partners voor onze jongens, maar kreeg geen tijd om ze op te zoekenNogges proberen??? Voor Henkie - pardon - menéér Kappel, had ik de Medeo schaatsbaan èn het klimaat van Alma Ata willen meene men Wat een heerlijk gezicht was dat: het spiegel gladde ijs in de warme zon, met slierten bontgeklede schaatsers uit vele landen - en ze trainden en trainden! Helaas kon ik, oud vrouwtje, alleen in gedachten meerijden en mee genieten.... Wij moesten het vroeger met een dorpentocht van 82 km. rot-ijs doen. Maar ook dit was fijn, toen in 1942. In Moskou had ik een beeldige hotelkamer, met nacht blauwe badkamer, 'Hier heeft vast Chritine Onassis gelogeerd' dacht ik. Helaas werd ik ziek en lig nog gekluisterd. Het eerst greep ik thuis naar de Schakel. Kareltje Brand Redakteur - De Wijnands TV-serie? Jammer, dat ik André's debuut niet meegemaakt heb. Dat Wijnandjopie het niet meer beleefd heeft: Andrè, van de Wijnands de vierde generatie in AFC's eerste En wie weet dat niet? André is genoemd naar de zoon van Jan en Miep v.d. Pijl En zo komen namen weer terug in dat onbeschrijf lijke AFC - en mèt hen blijven sfeer en tradities van onze ouderen voortleven Zo ook het amateurisme van Jo Wijnand, gelukkig En laat Cruyffie maar vredes-ambassadeur worden, dan schieten ze harder op Een aangetrouwde Naschrift redaktie: Dat jje toch nog tussen Afrika en Rusland tijd hebt weten te vinden voor de Schakel, wordt ten zeeeerste gewaardeerd. Lotte Wanneer mogen we je volgende reisverhaal tegemoet zien Wie denkt niet met weemoed terug aan de knusse houten tribune aan de Wandelweg, waar het zo lekker kon ruiken naar de melange van teer en pas gemaaid gras. (Foto: Sport in Beeld, 4 september 1928)

Schakels (clubbladen) | 1978 | | pagina 5