3=0=^£A.T.C AFC-ers, ABC-ers, ACC-ers, ATC-ers Onze sociëteit staat voor U open Aanbevelend MartinVisser& Frank de Visscher Maandags clubavond feesten, recepties, diners Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. 1 november 1978 58e jaargang verschijnt wekelijks Nr. 34 Secretariaat: J.L Bonnet Nedersticht 65 1083 VN Amsterdam Tel.: 42 19 15 Redakteur: Karei Brand Tulpenburg 59 1181 NL Amstelveen Tel.: 45 61 40 VAN DE REDAKTIE In een van z'n laatste 'TALKS' gaf Jan Tjalling de hint om niet alle aandacht in ons clubblad te besteden aan de aktie- ve leden; de club is namelijk veel groter. Nog voordat de let tertjes a.i. kwamen te vervallen, heb ik andermaal ons rijke leven doorgenomen: een brok voetbalhistorie dat werkelijk uniek is in Nederland. Mede door toedoen van vele vaardige pennen, krijg je een beeld voor ogen, dat je met recht trots maakt om lid te zijn van zo'n club. De band tussen de leden onderling ont staat niet alleen door het 1 1/2 urig kontakt op de groene zoden, maar gaat veel verder. Talloos zijn de voorbeelden waarbij belangstelling en vriendschap zich manifesteren, buiten het speelveld. De vaak ontroerende briefwisseling, die een tweetal leden - Arie Waayer en Karei Prior - onder hielden, tijdens de laatste oorlog met een aantal leden, die gedwongen waren in Duitsland te werken. 'De Heren Zeven tien het kontakt dat onderhouden werd, pal na die oor log, met de jongens in het toenmalige Indië. De botter- tochten, het kegelen, biljarten en noem al die nevenakti- viteiten maar op, die van AFC zo'n hechte gemeenschap hebben gemaakt. Nieuwe leden zouden bij hun entree het gedenkboek van Jo Wijnand 't Was Goed Genoeg", dat verscheen t ij het 75-jarig bestaan, ten geschenke moeten krijgen, zodat men weet van welke club men lid wordt. Niet een stelletje bekakte lui maar mensen, die nog weten wat vriendschap betekent in deze vervlakte maatschappij. Een club leeft bij de gratie van wat gedaan is in 't verleden of zoals de Pickelaars vorige week stelden: "Om het gedoetje van vandaag te begrijpen, moet je weten wat eraan vooraf gegaan is". In dit teken staat deze Schakel. Zij, die ons vertegenwoordigen op het hoogste plan, mogen wel be seffen hoeveel er reeds gedaan is in de loop van 83 jaar. Gedenk wel, dat AFC-ers over 50 jaar met hetzelfde res- pekt moeten kunnen praten over hun club, als wij nu doen. (Het foto-materiaal werd beschikbaar gesteld door Piet Worm). AFC en Concordia, de beide sterke concurrenten voor het West. Tweede klasse-Kamp. B. Foto: De Revue der Sporten van 4 maart 1909) op de week-ends vanaf 10 uur andere dagen vanaf 14 uur dinsdag gesloten) Tevens unieke gelegenheid voor het houden van alle soorten ruime parkeergelegenheid keus uit vele menu's tijdig hespreken met telefoon 44 56 75

Schakels (clubbladen) | 1978 | | pagina 1