B4 - PUPILLEN DE MIST IN TEGEN KBV 2 RONDOM DE BAL ren. Waarschijnlijk was deze spelregel alleen in de nieuwe herdruk opgenomen. Maar nee hoor, de scheidsrechter gaf toe een enorme blunder te hebben begaan en daarmee was de zaak afgedaan. Geen kwaad woord overigens over de scheidsrechter want hij deed het naar eer en geweten zo goed mogelijk. Het blijft een lastige klus en een scheids rechter is ook maar een mens. Het was voor onze jongens van de C1 wel sneu. vdK.- Zaterdagmorgen 14 oktober 1978. Een vrij dichte mist hangt over sportpark Riekerhaven. Desondanks gaan de pupillenwedstrijden gewoon door. Hoewel de beide doelen praktisch niet te onderscheiden waren en goed volgen van het spel een onmogelijkheid was, vind ik het toch een prima zaak, dat men de pupillen de gelegenheid biedt, ook al laten de officiële reglementen dit misschien niet toe, hun overtollige energie kwijt te raken. Want de meeste jongens zien iedere week toch verlangend uit naar "hun wedstrijd". Onze B4 was vandaag erg gehandicapt, omdat het niet mogelijk bleek met een compleet elftal aan te treden. Meer dan negen jongens waren niet beschikbaar, waar door "de opdracht" om te winnen misschien wel wat onredelijk was. Bovendien kenden we dit KBV nog van de eerste competitie-wedstrijd dit seizoen en toen gingen we met maar liefst 5-0 de boot in Toch was er wellicht een stimulans, want Mathijs (met échte keepershandschoenen gewapend had zich voor genomen zijn doel "schoon te houden" en met een beetje extra werklust zou ons "negental" het misschien toch wel kunnen klaar spelen. Helaas, het pakte anders uit KBV was duidelijk beter, had 2 man meer en er zat een duidelijk patroon in hun spel. En dat is nu juist waar het onze jongens aan ontbreekt, of we nu volledig zijn of niet. De lijn in het spel, het wetert waar je plaats in het elftal is, kortom de organisatie ontbreekt. En dat is bijzonder jammer, want als deze B4 - jongens eens wat instructie zouden kunnen krijgen over het voetbal spel als systeem (wellicht iets voor de woensdagmiddag training en deze ploeg een tijdje bij elkaar kan blijven, dan zie ik in deze B4 een elftal met grote toekomst En wat de wedstrijd zélf betreft: voor rust kreeg Mathijs er vier om z'n oren (eigenlijk 5, maar één werd er afge keurd) en na rust kon, nadat KBV op 5-0 was gekomen, Richard via een strafschop de AFC-eer nog redden: eind stand 5-1 (Mathijs, aan de doelpunten had je geen enkele schuld, je deed het prima Nee, het zat er gewoon niet in, deze ochtend een vieze mist, de "restanten" van een grote kies, die ik deze week "kwijtraakte" en waarvan de gevolgen me nog danig par ten speelden en dan ook nog een 5-1 nederlaag Maar goed, een mens kanmiet alles hebben. Gewoon een off-day en niets anders Ofschoon, toen ik zondagmid dag thuis kwam na ons "eerste" te hebben zien spelen tegen Aalsmeer (1-1, na een zeer oninteressante wedstrijd) was ik van één ding overtuigd het lag tóch aan het weer Roelof den Drijver SPORTJOURNALISTIEK De eerste aflevering van NCRV's Wereld van het Nieuws - de sportjournalistiek - zaterdag 7 oktober, is niet lekker ge vallen bij de heren, die het vak bedrijven. Hoe kon het ook anders? De volgende maandag fulmineert Nico van der Zwet Slotenmaker in zijn rubriek ZIJLIJNEN, De Telegraaf, hevig tegen de makers van het programma. Om het geheugen nog even op te frissen, citeer ik: Het kon niet uitblijven natuurlijk. De schijnwerper van de kritische televisiemakers moest op zijn amechtige dwaal tocht ook eens bij ons, de sportjournalisten, terechtko men. Zaterdagavond heeft de NCRV in 'De wereld van het nieuws' vonnis gewezen. We kunnen er niets van en dienen eigenlijk geheel van voren af aan te beginnen. Schoolgeld terug en langdurig in de hoek staan. Het was een oordeel zonder veel vorm van proces, want als getuigen-deskun- digen werden onder anderen enkele sporters of ex-sporters gehoord. Zij vormden het hoogingrediënt van een van de stomste stukken stuitende stompzinnigheid die ooit de beeldbuis hebben bevlekt Einde citaat. Met dat laatste zinnetje hebben we, afgezien van het taal gebruik, een beetje moeite. Nico kijkt ons zo rustig aan vanuit z'n raampje, in 't geheel geen type, dat meteen gaat schelden. Wat moet er dan wel gebeurd zijn? Hans Sleeuwen- hoek en Henk Mochel lieten een aantal bekende Nederland se sportfiguren opdraven, Cruyff, van Hanegem, scheids rechter van Gemert (om ons bij het voetballen te houden), die hun mening ten beste gaven over de sportjournalistiek in Nederland. Aan wederhoor werd ook gedaan: Maarten de Vos en Ben de Graaf deden een leuke duit in het zakje. Eindkonklusie van het drie kwartier durende programma was unaniem: de sportjournalistiek schittert door ondeskundigheid of zoals Johan Cruyff zei: 'Beginnende journalisten doen eerst sport, voordat ze verder de ladder op mogen'. Die meneer Slotenmaker kan geen be ginnend journalist zijn, als ik naar zijn foto kijk. Die loopt al heel wat jaartjes mee, vandaar dat hij terstond achter zijn schrijfmachine kroop om z'n gal te spugen. Aangetast in de beroepseer! Over het algemeen zal Johan's opmerking niet ver bezijden de waarheid liggen. Als je ruim 10 jaar meeholt op het al lerhoogste niveau, heb je wel enig recht tot het doen van zulke uitspraken. Trouwens, we hebben het al eens eerder mogen betogen, bij hoevele Voetballers (inderdaad met een hoofdletter) rijzen niet de haren te berge, wanneer zij daags hun verrichtingen op het veld vastgelegd zien op pa pier. Om iets te kunnen zeggen/schrijven over het voetbal spel moet je wel terdege kennis van zaken hebben, wil je gefundeerde kritiek leveren. Moet je goed kunnen of hebben kunnen voetballen, ver trouwd zijn met de bal. De heer van der Zwet Sloten maker besluit zijn artikel met een paar aardige zinnetjes. 3

Schakels (clubbladen) | 1978 | | pagina 4