IMAGO rMIXED PICKLES 6. Hilversum (1e kl.) 2 gew. 4 gel. 0 verl. 8 pt. 5-3 doels. plus 2 1 7. Steenwijk (hoofdkl.) 2 gew. 3 gel. 1 verl. 7 pt. 6-5 doels. plus 1 4 8. Aalsmeer (hoofdkl.) 2 gew. 2 gel. 2 verl. 6 pt. 8-5 doelsl. plus 3 8 9. W.V.C. Winterswijk 2 gew. 2 gel. 2 verl. 6 pt. 7-9 doels. minus 2 5 10. Spartaan (1e kl.) 2 gew. 1 gel. 3 verl. 5 pt. 5-4 doels. plus 1 7 11. Wilhemina (2e kl.) 1 gew. 3 gel. 2 verl. 5 pt. 5-7 doels. minus 2 10 12. Rohda '23 Raalte 1 gew. 3 gel. 2 verl. 5 pt. 4-7 doels. minus 3 12 13. Dongen 3e kl. 0 gew. 4 gel. 2 verl. 4 pt. 1-4 doels. minus 3 16 14. Ensch. Boys (hoofdkl.) 0 gew. 4 gel. 2 verl. 4 pt. 1-6 doels. minus 5 14 15. Blauw Wit (hoofdkl.) 0 gew. 2 gel. 4 verl. 2 pt. 0-4 doels. minus 5 14 16. Gouda (1e kl.) 0 gew. w gel. 4 verl. 2 pt 2-7 doels. minus 5 12 Conclusies: 1AFC zal zich dienen te bekwamen in het nemen van strafschoppen; 2. De totaalscore is 78-78, dus gemiddeld per elftal 5-5; de AFC score steekt hierbij gunstig af (7-4); 3. Ons totaalresultaat kan als "redelijk goed" gekwali ficeerd worden en houdt gelijke tred met de Nrs. 1 tot 6 (en dus niet nr. 15 als in de officiële eind stand); 4. De organisatoren (eminent als steeds) Enschedesche Boys wordt van mij uit in overweging gegeven na te gaan de opzet anders te maken (reeds jaren geleden heeft AFC voorgesteld dit te bereiken door o.a. het aantal deelnemers terug te brengen op 12). Wanneer je iemand vertelt dat je lid bent van AFC, krijg je onveranderlijk dezelfde reaktie: 'Oh...., ja, hup lui..' en men grinnikt besmuikt. In dat 'hup lui' of 'hup lui, druk een punt' ligt al 83 jaar de kwalifikatie besloten, die de buitenstaander heeft van onze vereniging. We zijn niet de enige, gelukkig maar. Dit imago schijnt beschoren te zijn aan die clubs die voor de eeuwwisseling geboren werden. Noem er maar een paar: HBS, HFC, Quick, ZAC, P.W. etc. Pim Muiier, volgens overlevering de man, die het voetbalspel naar Nederland bracht, heeft dit nooit kunnen bevroeden. Inderdaad: men begon te trappen in de 'betere kringen'. Wat kan de oorzaak geweest zijn? Wanneer men hutje bij mutje legt, of centje bij centje, moet het materiaal bij elkaar te krijgen zijn. Geen geldkwestie dus. Vrije tijd dan? Bij 14-urige werkdagen, jeugdarbeid, kon de animo van de 'minder betere kringen' niet groot zijn om op de rustdag ook nog eens anderhalf uur te gaan hollen. Gebrek aan vrije tijd maar m.i. nog meer de onbekendheid met het spel, het niet direkt accepteren van iets nieuws, noem het drempelvrees, dat bij de 'minder betere kringen' meestal groter is. Je moet je in Nederland anno 1978 op dit punt heel voorzichtig uitdrukken, anders krijg je ruzie met de socialisten. Dit intro'tje moet gezien worden in het licht van een brief, INGELEGD DOOR PIM ADR IAANSZ EN GEORGE WIJNAND VAN START Vijf jaar geleden begonnen we aan een competitie, waarin beslist zou worden wie van de twaalf naar de nieuw te formeren hoofdklasse zou mogen promoveren. De bovenste zeven zouden de gelukkige zijn. Een zenuwen-seizoen, dat wijlen Wim Staats tot de verzuchting bracht: 'wat hoofdklasse? Voor mij is 't een hoofdpijn-klasse.' Maar goed, aan het eind van de ellende stonden we welke ons lid Leo Horn bereikte (bedankt Otto!) en die hij behandelt in zijn wekelijkse voetbalmeditaties. Een paar regels ter illustratie: 'Typisch is verder dat u zich zo ergert aan mijn meditaties, omdat ik wel eens meedeel graag bij mijn eigen club AFC te verkeren, waar ik het gezellig vind. U beweert die club te kennen en er ook wel te komen, maar dat u er nooit een consumptie gebruikt omdat u niet wenst te worden bediend door obers die handschoenen dragen'. Aldus Leo Hom. Jajaen de sherry wordt uit kristallen karaffen geschon ken; de zoutjes verschijnen op zilveren Louise Seize dien bladen; de kroket wordt geserveerd op een Sèvres porse leinen bord (met vogelmotief) en de voorzitter glijdt elke zondagmiddag om kwart voor twee met z'n Rolls Royce tot pal voor het hek, om aldaar door een speciaal ont- vangstkomitee te worden begeleid, via een donkerrode hoogpolige loper tot aan zijn loge. Eindeloos kan je blijven varieren op het z.g. bekakt zijn. Leo mag wel dankbaar zijn voor zulke fanmail. Hoeveel generaties zal het nog duren voordat we een 'normale'club zijn geworden? Misschien wel nooit. Een cliché van deze tijd is van toepassing: "We moeten er mee leren leven'. Charlie boven de rode streep en mochten we ons hoofdklasser noemen. Na het eerste seizoen moesten we ons via beslissingswedstrijden redden. In het daarop volgende seizoen kwamen we pas in de laatste wedstrijd in veilig heid. In het derde en vierde seizoen draaiden we goed mee met een tweede en een vijfde plaats. Met die staat van dienst zijn we aan het vijfde seizoen in de hoofdklasse begonnen. Met praktisch hetzelfde elftal dat de laatste seizoenen heeft gespeeld. Alleen Erik Visser heeft ons verlaten. Wij hoorden dat hij zijn studie in Amerika gaat voortzetten. Hij kreeg daar een kans voor open goal en die schiet een vleugelverdediger er

Schakels (clubbladen) | 1978 | | pagina 4