DANK AD INTERUM NABESCHOUWING RESULTATEN TWENTSE ROS TOERNOOI 1978 OFTEWEL "L'ART DE GROUPER LES CHIFFRES" Maar dat seizoen 19281929 liep toch na zware inspanning goed af. En nu staan we weer voor een nieuw seizoen, dat wij met blijheid en optimisme tegemoetgaan; daar is ook alle reden toe. Onze elftallen hebben practisch topposities; we hebben een krachtige bestuurlijke en technische leiding; we hebben veel, bijna anonieme, medewerkers aan Schakel, bulletins, lotto en toto, wedstrijdleiding en elftalbegeleiding. Dit alles vereist aandacht, veel aandacht, vooral als we onze gezonde amateursopvattingen ook nog willen handhaven. Nu alleen andere leiders, andere spelers, maar de geest is net zo in 1978 als in 1928. En dat is een compliment Door drukke werkzaamheden heb ik mij genoodzaakt gezien voor het redacteurschap van de Schakel te bedanken. Een moeilijke, maar onvermijdelijke beslissing. Ik had deze taak nimmer kunnen volbrengen zonder de steun van vele goede leden, die meer of minder trouw hun bijdragen leverden. In dit verband wil ik gaarne de Mixed Picklers George Wijnand en Pim Adriaansz, Jan Tjalling, Jaap van Nek, Otto van Rijn, Hans de Wijs, Alain Kahn, Jack van Gelder en last but not least Karei Brand, die zich bereid heeft verklaard voorlopig het redacteurschap op zich te nemen, danken. Ik hoop, dat zij hun bijdragen zullen blijven leveren, het geen ik zelf ook zal trachten te doen. F.R. voor onze ruim 83-jarige club, voor haar leiders en spelers. In deze zin besluit ik met "Optimisme bouwt op". JB.v.N. P.S. Voor de huidige generatie moge dienen: Tinus Koeslag (hierboven genoemd) woonachtig in Zwolle was fit and well aanwezig op de receptie van onze 80-jarige Arie Waayer. Tonnie Knopper nog vrij regelmatig de wedstrijden van het 1e bijwoont en al bijna 60 jaar lid is van AFC. Nic. Tienstra, eens een actief voorhoedespeler, helaas reeds lang niet meer tot de levenden behoort. Gaarne heb ik gevolg gegeven aan het verzoek van onze voorzitter om, na het afscheid van Frank Reddering, het eerste nummer van het nieuwe seizoen te redigeren. De mogelijkheid wordt bezien of ons clubblad opnieuw los van het bulletin kan verschijnen; een mogelijkheid die getest moet worden aan onze schatkist. Zolang dit nog niet heeft plaatsgevonden, wordt u vrien delijk verzocht uw kopij voor de eerstvolgende redaktionele SCHAKEL te sturen, vóór 22 september, naar Tulpenburg 59 te Amstelveen. Karet Brand Augustus 1978 - 19 en 20 - prachtig weer in het Een en ander is voor mij aanleiding geweest de eindstand Twentse land. Een mooie natuur - een uitstekend geor- te analyseren en daarbij kom je dan tot de ontdekking, ganiseerd amateurstoernooi voor de 12e keer - gezellige dat AFC de 2e tot en met 6e plaats deelt met 4 andere sfeer. Eigenlijk alles wat een mens begeert in voetbal- clubs. Dat spreekt dan heel anders aan, dan in de krant land. Maar als je dan na 6 wedstrijden officieel op de of het AFC-bulletin te lezen dat wij no. 15 zijn ge- 15e plaats van de 16 eindigt, och dan voel je je wel een eindigd. beetje ongelukkiger bij het begin van het nieuwe sei- De eerste dag was na 3 wedstrijden de stand in poule C. zoen 1De Valk 3 gesp. 1 gew. 2 gel. 4-2 4 pt. 2. Hilversum 3 gesp. 1 gew. 2 gel. 4-3 4 pt. Je bent eigenlijk verbaasd, want er is 6 x gespeeld t.w. 3. AFC 3 gesp. 1 gew. 2 gel. 4-3 4 pt. 2 gewonnen - 4 gelijk en 0 verloren, dus 8 pt. en een 4. Gouda 3 gesp. 0 gew. 2 gel. 2-6 Opt. voordelig doelsaldo van 7-4. Hoe kan dat dus eigenlijk, door de strafschoppengeschiedenis kwamen wij daardoor want er zijn clubs, die geen één wedstrijd hebben gewon- de volgende dag in de groepering voor de 9e t.m. 16e nen, zelfs 0 doelpunten voor, en toch boven ons ge- plaats. eindigd zijn. Dat stemt tot nadenken of het systeem wel Ook die 2e dag wonnen we 1x en speelden 2 x gelijk, juist is om een ieder te klassificeren. Het wondere is, Zonder de strafschopbeslissingen en alleen afgaande op dat wij alle 4 gelijkgespeelde wedstrijden na strafschop- de wedstrijdresultaten ziet dan het lijstje er heel anders pen verloren en daardoor lager werden gewaardeerd. uit en wel als volgt: Geanalyseerde eindstand Twentse Ros toernooi 1978 Toernooi stand 1. N.F.C. (1e kl.) 5 gew. 0 gel. 2. De Valk (1e kl.) 2 gew. 4 gel. 3. Rood Wit (1e kl.) 4 gew. 0 gel. 4. Haaksbergen (hoofdkl.) 3 gew. 2 gel. 5. A.F.C. (hoofdkl.) 2 gew. 4 gel. 1 verl. 10 pt. 7-3 doels. plus 4 6 Overl. 8 pt. 7-3 doels. plus 4 2 2 verl. 8 pt. 9-6 doels. plus 3 3 1 verl. 8 pnt.4-1 doels. plus 3 9 Overl. 8 pt. 7-4 doels. plus 3 15 3

Schakels (clubbladen) | 1978 | | pagina 3