DE ALGEMENE UIT DE OUDE DOOS en graag t.z.t. tot ziens op "Goed Genoeg". Een hartelijk welkom voor onze nieuwe trainer Frans Kramer. Een ieder is bijzonder gelukkig met je komst naar AFC en naar wij menen ben jij "met liefde" op het oude nest teruggekeerd. Gesteund door de ervaringen van Gé van Dijk zal het Waarachtig wel lukken. Het bestuur prijst zich gelukkig met het aanblijven van de overige trainers t.w. Coen Weerman, Bep Thomas en Ate Euwes en natuurlijk niet te vergeten alle pro deo trainers voor de allerkleinste AFC-ers. Met uw aller steun hoop ik, dat wij een geslaagd seizoen '78/'79 mogen beleven. Alle leden wens ik een gezond, sportief en succesrijk voetbaljaar. Jan van Dijk De Algemene Ledenvergadering, die dit jaar op 6 juli plaats vond, was evenals vorig jaar maar matig bezocht. Met het bestuur meegeteld waren er 51 leden aanwezig - drie minder dan vorig jaar - en dit aantal zakte in de loop van de avond ook nog tot 43. Het gaat dus goed met de club, hetgeen ook door voorzit ter Jan van Dijk in zijn openingswoord kon worden aange geven. Dat zou overigens niet blijken uit het aantal kampioens teams, dat het seizoen 77/78 opleverde. Alleen het zevende, vertegenwoordigd door leider Handgraaf en zijn zoon, kon de kampioensoorkonden in ontvangst nemen, waardoor dit punt van de agenda veel te weinig tijd in beslag nam. De bestuursmededelingen vielen uit in drie prettige punten. Frans Haubrich, vorig jaar benoemd tot lid van verdienste, maar toen niet aanwezig, ontving uit handen van Jan van Dijk het bijbehorende geschenk. We hopen Frans, die later op de avond in de kascommissie werd gekozen, het komen de seizoen weer vaker en in goede gezondheid op AFC te mogen begroeten. Tweede punt van de bestuursmededelingen was de benoe ming van twee oudgedienden tot AFC-Ridder. Jan van Kooperen, persoonlijk aanwezig, en Henny Weverink viel deze eer te beurt. Ondanks de bierprijzen in onze sociëteit waar hij zei enige moeite mee te hebben, toonde Jan van Kooperen zich een echte AFC-er door de hele tent te fete- ren met een rondje. Derde plezierige punt was de benoeming van Frans van de Bor tot Speler van het seizoen. Een te rechte onderscheiding voor Frans, die zeer vele seizoenen in het eerste speelde, daarna een stapje terug deed en in een (EEN 1/2 EEUW GELEDEN) Een pessimist ben ik zeker niet, getuige mijn spreuk "Optimisme bouwt op - pessimisme breekt af". Maar als ik zie wat de AFC Schakel no. 2 - 7e jaargang - september 1928 zegt over onze start in dat seizoen, dat liegt het er niet om, dat het toen ook niet eenvoudig was. Ziehier wat geschreven werd onder de kop: "Onze eerste start slecht" "Het kan verkeeren Begin 1928 runner up in de tweede klas en gedoodverfd kampioen, thans nu nog geen negen maanden van het jaar om zijn, onderaan met een score van 2-18, 1-6,1-6,0-6. In de diepste donkerte van de jaren 1922 en 1923 zijn niet zulk een opeenvolging van "pakken slaag" aan te wijzen als deze débacle. Factoren, die tot deze nederlagen hebben bijgedragen, zijn er natuurlijk genoeg. Twee daarvan treffen bijzonder: a. het gemis van Koeslag, Knopper en Nic. Tienstra. b. het gemis aan esprit de corps bij sommige onzer spelers. jeugdig tweede op voortreffelijke wijze het aanvoerder schap vervulde. Goede wijn behoeft geen krans, dus het verslag van onze 1e sekretaris Fred van Soomeren zeker niet. Hij zorgde weer voor een uitstekend stuk verslaggeving en oogstte daarmee terecht ieders waardering. Als altijd leverde ook 1ste penningmeester Otto van Rijn weer een gedegen ver slag over. Jammer genoeg toonden de cijfers een negatief exploitatiesaldo van ruim f 1.600,--, hetgeen een verhoging van de contributies noodzakelijk maakt. De verkiezing van de commissies kon in snel tempo afge werkt worden. Frank Reddering zag zich genoodzaakt als bestuurslid te bedanken. Het bestuur vroeg en verkreeg van de vergadering machtiging in deze vacature in de loop van het seizoen te voorzien. In de elftalcommissie A één wijziging: Nol Kuikens bedank te in verband met drukke werkzaamheden. De Jeugdcom missie werd aangevuld met de heren Bouter en Van Loon. In de Kascommissie nam Frans Haubrich de plaats van Björn Nesenberend in, terwijl de Pers-en Propaganda- commissie in zijn geheel bedankte. Aan de formatie van een nieuwe PPC wordt gewerkt. De rondvraag leverde het unieke feit op, dat alleen de Erevoorzitter hiervan gebruik maakte voor zijn dankwoord aan het bestuur. Verder waren er geen vragen en dat moge de rust simboli- seren waarin deze Algemene Ledenvergadering werd ge houden. Tegen half twaalf kon de vergadering door de voorzitter gesloten worden, waarna door veel van de aanwezigen nog de gezelligheid van de bar werd opgezocht. F.R. Aan a. kunnen wij dit doen - en de E.C. heeft reeds bewe zen het te kunnen -: zoo goed mogelijke remplacanten te kiezen. Aan b. kunnen wij weinig doen. Te constateren, hoe bij de drie tot nu toe gespeelde wedstrijden prachtkansen gemist zijn door egoisme en gebrek aan saamhoorigheid, stemt echter verdrietig. Waarlijk reden tot overdreven pessimisme is er nog niet; door den grooten toevloed van nieuwe leden hoeven wij niet bang te zijn geen spelersmateriaal te hebben. In de hoogere elftallen loopen bosjes spelers rond, die hersens en spieren genoeg hebben, om ons van de fatale laatste plaats af te helpen. Maar laat dan ook iedere speler, die geroepen wordt, om voor ons eerste te spelen - het elftal waarmede AFC toch in laatste instantie staat of valt - zich een deel voelen van het geheel. Wanneer het geheele elftal zich een voelt en met de tanden op elkaar het veld betreedt, dan kan onze goede oude club nog niet verloren zijn. Are we downhearted? Never."

Schakels (clubbladen) | 1978 | | pagina 2