uur: Hermes DVS - ACC. Aan het station stonden jongetjes om voor een dubbeltje je bag naar het veld te dragen En op het veld stond aan de poort de stralende Guust Nolet. ACC is daar een keer - in 1949 - kampioen van Nederland geworden. Na afloop werd Wallie van Weelde geroepen. Of hij even naar de Damlaan wilde komen. Daar lag een man ziek op z'n bed voor het raam. Hij had de wedstrijd gezien en wilde aan Wallie zijn felicitaties geven, omdat hij een schitterende innings had gespeeld. Hij kreeg een grote kruik jenever. Die hebben we in de Beijers- bergen het café van Hermes met Guust aan het hoofd soldaat gemaakt, 't Was niet de enige kruik, die de volgende ochtend rijp was voor't statiegeld. Guust Nolet, de Damlaan, de Beijersbergen, ze zijn voorbij die mooie dagen. Aan Guust deze posthume voor zijn captaincy, voor zijn vriendschap, voor zijn voorbeeld van savoir vivre. Helaas, weer een heer minder op de wereld. Leerplan Op onze bureaus werd door bevriende zijde aangedragen nummer 12 van "Het Schoolblad", gedateerd 23 maart 1978- een magazine op damesbladenformaat. Op de omslag ditmaal geen hunkerende jonge stoeipoes in technicolor als blikvanger, maar het ernstige, vorsende hoofd van Drs. Bob Wildeboer, directeur van de Stichting Leerplan Ontwikkeling; en thans - wie betert het - woonachtig te Enschede, met vrouw Wanda en koters Ducco en Martijn. Midden op het gekleurde denkvoorhoofd een indringend eigendomsstempel "Centrale Alkmaarse Openbare Biblio theken". Gekeurd stamboek derhalve. Het fijne van zijn betoog binnenin, over het "aandragen van bouwstenen voor het leerplan ontging ons - eenvoudig van geest - grotendeels. .ui#-* i Maar des te beter herinneren wij ons de gewetensvolle, artistieke prestaties voor onze voetbalklup in twee musicals en zeer vele nieuwjaarswensen. Voorlopig moeten wij het, wat Bob betreft, met een magazine coverplaat doen. Alhoewel: met Bob weet je het nooit. U ziet hem vast nog wel eens terug. Ongestempeld Frederik Eén van de aardigste clubvrienden, die wij kennen, is Felix Swart; u weet wel, de onnavolgbare creatieve componist van de muziek uit de musical "In Blessuretijd" ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan der A.F.C. Zijn melodieen uit 1975 heeft u stellig nog wel eens op de draaitafel liggen. Eén van de aardigste vriendinnen in A.F.C.die wij koesteren, is zijn echtvriendin Saskia. Wij zijn Felix en Saskia een beetje uit het oog verloren, omdat Felix in de eindfase van zijn studie Engels domicilie gekozen heeft in Oxford. r- j En vandaar komt dan het bericht van de geboorte van zoon Frederik. Uit good old England. Op het geboortekaartje: onmiskenbaar de afbeeldingen van Bolke de Beer met zijn lieve naasten. Wij rekenen hen - wie zijn wij maar wij zijn er gelukkig mee - tot de Vertederende Literatuur. Waarmede wij weer terug zijn bij Felix en Saskia, die ons immers steeds vertederd hebben. Onze innige gelukwensen met de aanwezigheid van Frederik. Wij wachten met ongeduld de dag, waarop hij ons op Goed Genoeg zal worden getoond. PLEZIER Wie zegt dat er geen AFC-ers meer zijn, die plezier in het voetballen hebben (wie zou dat overigens zeggen) is de laatste weken niet geregeld op onze velden geweest. Anders had hij of zij kunnen constateren, dat sommige spelers van de lagere elftallen de doordeweekse inhaalwedstrijden benutten om hun honger naar de bal veelvuldig te stillen. Zo zaqen wij sommige spelers maandagavond, dinsdagavond en woensdagavond op elkaar volgend op onze velden aan het werk. Dit natuurlijk na de normale zondagse wedstrijd. Frans Jüch één van hen, zagen wij ook de zaterdag daarvoor bij de veteranen onder de lat staan. Wij schatten hem op vijf wedstrijden in vijf dagen. Hans de Wijs, Peter Roosenschoon, Cock van Duivenbode en Karei Baarschers schatten wij op drie uit vijf. Cijfers waar zelfs de Engelse profs van onder de indruk zullen zijn. Het wereldduurrecord voetballen staat volgens onze gegevens op iets meer dan een dag. Er lijken mogelijkheden binnen onze club een team samen te stellen, dat een vermelding in het Guinnes-boek kan bevoetballen. RUST De competitie zit er voor de meeste teams op, ook voor het eerste. Uitgevoetbald zijn we allerminst Vooral onze jeugdteams gaan of zijn al flink in de toernooislag gegaan. Het eerste seniorenteam speelt Hemelvaartsdag voor de Districtsbeker van de KNVB teqen WFC. Winst betekenteen plaats bij de laatste zestien. Daarnaast wordt meegedaan aan het Amstelland-toernooi. Daarin werd voor de eerste ronde vrijgeloot. In de tweede ronde moet tegen de zaterdagclub Beursbengels aangetreden wor en. Volgende week wordt vertrokken voor de vijf-daagse Engelandtrip, waarbij tegen twee sterke Engelse amateurteams wordt uitgekomen: zaterdag 13 mei tegen Dagenham en maandag 15 mei tegen Leatherhead F.C. Wij wensen het AFC-geze sc ap, dat met supporters mee uit 30 man zal bestaan, een goede en bijzonder plezierige reis toe. 3

Schakels (clubbladen) | 1978 | | pagina 3