.-SCHAKEL 1895 AFCs, ABC-ers, ACC-ers, ATCers Maandags clubavond Onze sociëteit staat voor U openhe( houden van alle soorten op de week-ends vanaf io uur feesten, recepties, diners Aanbevelend MartinVisser&Frank de Visscher telefoon 44 55 75 Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. 58e jaargang verschijnt wekelijks 3 mei 1978 Nr 18 Redaktie: Frank Reddering Van Boshuizenstraat 33 1083 AP Amsterdam Tel. 425147 Secretariaat: J.L. Bonnet Nedersticht 65 1083 VN Amsterdam Tel. 421915 Advertenties: Karei Swart Amstelveenseweg 300 1075 XZ Amsterdam Tel. 724587 (tarief op aanvraag) DE LAATSTE Voor de meeste teams zit de competitie van het seizoen 1977-1978 erop. De laatste wedstrijden werden de afgelopen dagen verspeeld. Nog enkele elftallen komen dit weekend in actie en dan is het helemaal klaar en rest het omvangrijke toernooipro- gramma voor de jeugdelftallen. Wat de resultaten betreft kunnen we tevreden zijn. Het eerste eindigde op een rustige vijfde plaats. Gelukkig lieten onze vlaggedragers in de laatste wedstrijd tegen UVS en later ook in de met 4-1 gewonnen vriendschap pelijke wedstrijd tegen de sterke zaterdagamateurclub Spakenburg zien, dat er door hen nog zeer goed gevoetbald kan worden, want dat dreigde we even te gaan vergeten. Indien er op Hemelvaartsdag van WFC gewonnen wordt, blijven we nog even door voetballen voor de Districtsbeker. Het tweede eindigde met 20-22 tweede of derde (dat hangt van DCG 2 af, dat nog een wed strijd moet inhalen), vier punten achter kampioen Ajax 3. Een fraai resultaat, dat nog mooier had kunnen zijn a,s de sleutel wedstrijd tegen Ajax niet onverdiend verloren was gegaan. Het derde verspeelde de kans op het kampioenschap door in de laatste wedstrijd de eerste en enige nederlaag van dit seizoen te lijden, van welke misstap RCH 2 dankbaar profiteerde. Jammer, vooral voor leider Karei Baarschers, die zich zijn verjaardag anders voorgesteld zal hebben. Het vierde had een sterke eindsprint en !.wam met 22-19 ver boven de degradatiezorgen uit. Het vijfde is nog niet uitgespeeld, maar kan naar een derde plaats reiken. Het zesde stelt zich via twee overwinningen in de laatste drie wedstrijden in veiligheid. Het zevende is onze enige overgebleven serieuze kampioenskandidaat dit seizoen. Wordt a.s. zondag gewonnen, dan is minstens een beslissings wedstrijd tegen Sporting Zuid bereikt. Hopelijk kunnen de mannen van leider de heer Handgraaf het kampioenschap veilig stellen, want een AFC zonder één kampioen is niet goed voorstelbaar. Acht t/m dertien zijn nog niet uitgevoetbald, maar zullen met uitzondering van het twaalfde in de bovenste helft van de rangschikking eindigen. Het dertiende leek nog zelfs heel even een serieuze kampioenskandidaat te worden, maar toen werd meteen tweemaal verloren. De zaterdagteams eindigden allen in het midden. Vooral voor zaterdag-1 leek het competitieslot als een verlossing te komen. De meeste jeugdteams moeten nog één of twee wedstrijden spelen. De A1 verspeelde zijn laatste kans door een nederlaag tegen DWG, de B1 behaalde nog een fraaie zege op het bovenaan staande Uithoorn, terwijl de C1 bleef winnen en naar de vierde plaats opklom. Ook de overige jeugdteams zullen zich over het algemeen redelijk klasseren. De C5 reikt het hoogst en heeft nog een klein kansje op een kampioenschap. Daarvoor is echter een misstap inodig van. DWV C4 en de kans daarop lijkt helaas niet zo groot. Een seizoen spoedt zich weer ten einde, een seizoen, dat ons veel punten, maar weinig kampioenen heeft gebracht. Wij houden het bijna voor gezien. Voor de liefhebbers nog een paar Europeese bekerfinales en de WK op de buis, en dan zetten we het voetballen een tijdje van ons af om eind augustus er weer met frisse moed tegen aan te gaan. Red. Tevens unieke gelegenheid voor andere dagen vanaf 14 uur J ruime parkeergelegenheid dinsdag gesloten) v keus uit vele menu s tijdig bespreken met

Schakels (clubbladen) | 1978 | | pagina 1