JOOP Joop Huybens, onze eminente verzorger, heeft de zondagmiddagse waterzak ingewisseld voor het tennisracket, hetwelk hij reeds op de andere dagen van de week in vaste greep placht te houden. Wij danken Joop voor het vele oplapwerk, dat hij de afgelopen jaren voor ons gedaan heeft en wensen hem veel succes toe. Zijn opvolger werd in eigen gelederen gevonden. Zaterdagmiddagvoetballer Tibor Stroker nam de verzorgerspositie op de bank in. Hopelijk hoeft hij niet teveel in actie te komen en moet dat dan toch, dan hebben wij het volste vertrouwen in de snelheid, waarmee dat zal gebeuren, want Tibor staat bekend als een echte sprinter. ZILVER I Edit en Gé van Dijk lieten hun zilveren bruiloft niet ongemerkt voorbijgaan. Op 28 november jl. recipieerden zij op AFC. De belangstelling was overweldigend, familie en vrienden vulden ons hele clubhuis. Het grote aantal AFC-ers bewees eens te meer, dat Edith en Gé zich binnen onze vereniging vele vrienden hebben gemaakt. Wij wensen Edith en Gé met Hans en Mildred nog vele jaren in goede gezondheid toe! TRANSFERS Een advertentie van de gezamelijke banken in enige grote landelijke dagbladen maakte ons opmerkzaam op een paar sensatio- nene transfers. Wie had gedacht, dat de kern van zaterdag één, inclusief coach Joop (voor vrienden Jojo) Turfkuier, en ver sterkt met sterren als Frans van den Bor, Henny Cruijff, Ger Smit en zeer verrassend onze eigen Frank de Visscher, en Hans Rooze als schilderende vedette, voor De Spartaan 7 zouden kiezen. Wij hebben het gauw nagekeken, maar De Spartaan 7 komt gelukkig niet bij een AFC-team in de competitie uit. Was het een boze nachtmerrie, want wij zagen deze mannen toch later weer in hun eigen vertrouwde AFC-teams uitkomen. Gelukkig, maar laten wij wel zuinig op ze zijn. Onze commis saris van materiaal vaart er wel bij. GOAL We hebben wel eens een rubriek gehad "Goal van de maand". Helaas werden er te weinig fraaie doelpunten gescoord om deze rubriek een vaste plaats te kunnen geven. Maar laatst zagen we er weer een paar. Zagen we 4 december in de wedstrijd van het achtste een mooie van Willem Bronwasser, de mooiste zagen we zaterdag 10 december in de wedstrijd van de Veteranen tegen Black Devils. Huib Plemper brak op rechts door en rukte op tot de achterlijn. Hij wachtte even en schoof de bal terug op de in volle vaart opkomende Ger de Jong, die de bal onhoudbaar onder de kruising in de touwen knalde. Een goal volgens het boekje, eigenlijk eenvoudig van opzet, perfect uitgevoerd. Zo willen we er nog wel meer zien. KAMPIOENEN Een nieuwe tune begeleidt onze spelers, als zij het veld betreden, nl. "We are the champions", van de engelse groep Queen. Wellicht is de titel wat optimistisch, maar de eerste wedstrijd leek het effect groot. Binnen een kwartier stonden wij tegen Unitas met 2-0 voor. Goed laten we geen kampioen worden, maar daarom mogen we het toch wel zingen. Het klinkt goed, nu de AFC-dassen nog boven de hoofden en het kan een echte happening worden. Maar kijk uit voor de Frunnikzijde. BALLEN De wedstrijdballen zijn uitverkocht voor dit seizoen. Zelfs voor de nacompetitie waarvoor we ons misschien weten te plaatsen, zijn de ballen al aangeboden. Alle gevers, hartelijk dank! SCHOENEN In de wedstrijd tegen Unitas (4-1scoorden Henk Bijlsma en Kees Gehring beiden hun zevende doelpunt, goed voor de Parool-schoenen. Henk scoorde zijn zevende eerder, daarmee een weddenschap van Kees winnend. Kees won met zijn zevende ook een oude weddenschap om een paar schoenen. Binnenkort krijgen Henk en Kees hun Parool-schoenen uitgereikt in Henk's eigen sportshop Elco. LOTTO Heeft u vorige week vergeten in te leveren voor de extra kerst-lotto, die woensdag jl. verspeeld werd. Jammer, want er waren aardige kerst-prijzen te verdienen. Vergeet in ieder geval niet de toto, c.q. lotto voor de komende weken en de maand januari in te leveren. Een extraatje in deze tijden is toch nooit weg. 9

Schakels (clubbladen) | 1977 | | pagina 9