een uitzonderlijke staat n m i te wachten, wanneer n steeds weer meedoet aan dexèèr kansrijke mast deze enorme buitenkans, steunt n tevens eie ruim 80jaarjonge Ook deze week kunt u uw formulier weer inleveren bij de bekende adressen, t. w. Boekhandel Brugman, Alex Boestraat 25 Sigarenmagazijn: Bijster, Olympiaplein 124 Dermout, Koninginneweg 139 Eurolympia, Stadionweg 139 Gall Gall, Buitenveldertselaan 176 Kost, Corn. Krusemanstraat 23 v. Lookeren, Willemsparkweg 77 Prijs, Maasstraat 136 Sacksioni, Rijnstraat 63 en natuurlijk het clubhuis, tot vrijdag 19. 00 uur. LOTTO ^TOTO 1eiMlNI ffC/AfC. '77 is me ontschoten) die stelde, dat de oorzaak van de derde wereldoorlog te vinden zou zijn in een voetbalstadion. Destijds, van verruwing was toen nog geen sprake, deed deze bewering me vrolijk lachen. De schop- en kleunpartij tussen de Joegoslaven en Spanjaarden, gedrenkt in stimulerende middelen, aanschouwd door meer dan 100 miljoen mensen overal ter wereld, heeft het lachen van toen wel gereduceerd tot een zuinig glimlachje. Het barstende flesje op de schedel van Juanito kon de direkte aanleiding zijn, dacht ik. Hoe zou het verder gaan? Eerst massale knokpartijen op de tribune, de golvende mensenme nigte drukt zich vanzelf door de hekken. De kamera's blijven het geweld koel registreren. Honderden politiemannen rammen er vergeefs op los, zonder aanzien des persoons. Tientallen mensen liggen, badend in hun bloed, op veld en sintelbaan: platgeslagen, platgewalst. Dan klinken er plotseling schoten, de kamera richt zich op de ere-loge, zoomt in, hooggeplaatste vertegenwoordigers liggen doorzeeft in groteske houdingen op hun fluwelen stoeltjes. Op de kleurentelevisie wordt de hoofd kleur donkerrood. Overal wordt geschoten, buiten klinkt het knarsen van rupsbanden. Pantserwagens ter assistentie opgeroepen, denderen naderbij. De hysteriese massa wringt zich naar buiten, opgezweept door gevoelens van angst en agressie. Beelden als van destijds: Boedapest. Spanjaarden, die in allerijl vervaardigde molotof-cocktails werpen naar de tanks, mitrailleurs ratelen onophoudelijk, af en toe de doffe klap van een mortiergranaat. Een bus vol Spaanse supporters schiet na een enorme steekvlam een paar meter de lucht in en valt als een dikke tor op z'n rug. In Madrid stromen de mensen de straat op, spreekkoren vormen zich: 'DOOD AAN DE JOEGOSLAVEN!!!'. Dan gieren de yetbommenwerpers van de startbaan, op weg naar Belgrado. Twee uur na het flesje van Juanito verschijnt de eerste golf boven de stad, de (konven- tionele) bommen zaaien dood en verderf. Na kontakt met Moskou wordt nog dezelfde dag Barcelona, Sevilla en Madrid van de aardbodem weggevaagd. De rode lijn Washington/ Moskou witheet. Over en weer beschuldigingen. Rusland stelt: De Spanjaarden simuleerden, vertraagden en verziekten de hele wedstrijd'. Amerika: Die Joegoslavische midvoor trapte al in de eerste minuut een Spanjaard tegen de vlakte. De hele ploeg zat dik onder de dope, dat schijnt lekkernij voor jullie te zijn in het Oostblok'. Rusland: 'Als je dat niet onmiddellijk terugneemt, dan krijg je er een'. Amerika: 'Wat voor een?'. Rusland: 'Je zal het wel zien, hij is al onderweg. We hebben lang genoeg geduld met jullie gehad, kapitalistische luizen'. Amerika: 'Bedankt voor de tip, uiteindelijk kunnen we van onze overtollige voorraad af. Over en sluiten.' Zestien uur en vierenveertig minuten nadat Juanito geveld werd is er nergens meer een teken van leven op de planeet aarde te vinden. Als een dode (voet) bal zal hij z'n rondjes blijven draaien om de zon. Niemand zal zich meer behoeven te ergeren aan het vanda lisme op en om het veld, dacht ik en begaf me ter alkoof, alwaar mijn vrouw gezellig gezeten tussen de kussens, een boekje in haar hand, me vrolijk vroeg: 'En wie heeft er gewon nen, schat?' 'Niemand', mompelde ik en liet me berustend langszij glijden tussen de koele lakens. GEKKE MENSEN Er lopen toch een aantal gekke mensen rond op AFC. Neem nu vrijdag 18 januari jItoen zeker meer dan honderd AFC-ers het nodig vonden om naar de De Boelelaan te komen, omdat een paar nog grotere dwazen daar een AFC-feest georganiseerd hadden. Je moet er maar opkomen! Wat zijn dat voor AFC-ers, die zo duidelijk afwijken van het beeld van de gemiddelde AFC-er, die de stad, het feestje thuis of de TV de terechte voorkeur geeft boven het inner-AFC gebeuren. Wellicht zijn zij een beetje ouderwets. Het feit, dat er een aantal ouderen onder hen waren, kan in deze richting wijzen. Of hebben zij geld teveel, want je moet per slot van 5

Schakels (clubbladen) | 1977 | | pagina 5