57e jaargang verschijnt wekelijks, 21 december 1977 Nr. 43 Redactie: Frank Reddering v. Boshuizenstraat 33 Amsterdam, tel. 425147 Administrateur: Karei Swart Amstelveenseweg 300 A'dam, tel. 724587 Onze sociëteit staat voor U open Aanbevelend MartinVisser&Frank deVisscher Maandags clubavond feesten, recepties, diners Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. WISSEL Wordt 1978 een 'gouden' wissel voor 1977, om het maar eens in voetbaltermen te houden? Niet dat 1977 zo slecht was, integendeel. Maar met een beetje optimisme kunnen wij met ons eerste nog steeds naar boven kijken. Weliswaar werd van de drie koplopers (allen uit) verloren, maar een kansje zit er nog steeds in. En, vergeet u niet, dat ons elftal in vergelijking met het vorig seizoen toch iets aan kracht heeft ingeboet. Al met al toch gunstige perspectieven voor 1978. Verheugend goed doet ons (jonge) tweede elftal het. Plezierig te weten, dat er nog het een en ander achter de hand is. Hierbij mag natuurlijk niet de grote routine van laatste man en sinds kort gehuwd man, Frans v.d. Bor vergeten worden. En wat te zeggen van het derde? Nog steeds ongeslagen. Het zou natuurlijk geweldig zijn, als zij in één seizoen het verloren terrein zouden kunnen heroveren. Vier heeft natuurlijk een moeilijke afdeling, maar redelijkerwijs gesproken moeten zij zich kunnen handhaven. Het was mij een waar genoegen om op 2 oktober onze captain Ernst Seunke te mogen huldigen i.v.m. zijn 250 ste competitiewedstrijd voor AFC 1. Van pupil tot senior: een res-AFC-er. Ernst, dat jij aan de club en de club aan jou nog veel plezier mag beleven! Onze, bijzonder grote, jeugdafdeling geeft dit jaar geen uitschieters te zien. De geschiedenis van AFC leert, dat de prestatie curve van onze jeugd een golvende lijn te zien geeft. Zo kan het enige jaren duren, voordat er weer sterke standaard teams in de verschillende leeftijdsklassen geformeerd kunnen worden. Begin oktober heeft de jeugd commissie zich, op verzoek van het bestuur, teruggetrokken. Dit verzoek stond volkomen los van de prestaties van onze jeugdafdeling. Leiding en training zijn en waren voortreffe lijk georganiseerd. Het probleem school in de onderlinge samenwerking in de commissie, waarin, het zij uitdrukkelijk gezegd,ieder voor zich voortreffelijk werk leverde. Verschil in karakter deed de onderlinge samenwerking nogal eens uitermate moeizaam verlopen. In het belang van AFC heeft de betrokken com missie unaniem aan dit verzoek willen voldoen. De vereniging is aan hen uitermate veel dank verschuldigd voor het vele en goede werk t.b.v. onze jeugd verzet. Vice-voorzitter Rob Duis treedt thans op als interim-voorzitter van de jeugd-commissie en tevens, geheel eigentijds, als informateur. Ten tijde van dit schrijven wordt de jeugd-commissie voorlopig gevormd door de heren Duis, v.d. Klaauw, Schroder, Brokman, Benoni en Veenhuis. Ook andere problemen vroegen om aandacht. De inmiddels wijd en zijd bekend geworden strafzaak tegen Richard Schemmekes. Vooral bekend om de onevenredig zware straf, welke hem opgelegd werd, Richard AFC-ers, ABC-ers, ACC-ers, ATC-ers op de tveek-ends vanaf 10 uur andere dagen vanaf 14 uur (dinsdag gesloten) Tevens unieke gelegenheid voor het houden van alle soorten ruime parkeergelegenheid keus uit vele menu's tijdig bespreken met telefoon 44 55 75 fffflwninffll

Schakels (clubbladen) | 1977 | | pagina 1