J.v.N. Zodra deze man een kasbewijs, hoe klein en onooglijk ook, in handen krijgt, wordt hij crazy. Je ziet het aan de duimafdruk ken, hij draait er mee. Kwade gedachten bestormen hem en spelen onder één hoedje met zijn slechte neigingen. Hij grist naar een potlood en dan ineens begint het spelletje van minnen en plussen. Speciaal op de afrekeningen van Pijl spelen zich drama's af. In het Kasboek staat op 26 oktober 1946 onder de uitgaven geschreven: Vaantje Th.van Nigtevegt f 12.50. U weet allen, dat toen Theo naar Amerika vertrok wij hem gaarne een herinnering hebben willen meegeven, dit is een oud en goed gebruik en getuigt van veel vriendschap. Welke maatregel vraag ik u, heeft Meneer Centepiet genomen, toen enige maanden geleden, Theo met zijn gezin is terugge- stoomd? Gene, had het niet op zijn weg gelegen met Theo te spreken, desnoods onder een borreltje in de stijl van: "Theo, jongen, je bent nu wel teruggekomen, maar daar kunnen de veteranen toch niets aan doen. Hoe zit het eigenlijk met dat vaantje dat we je cadeau gedaan hebben? Wij hebben meer leden, die wel eens op buitenlandse reis gaan en die terugkomen. Wat denk je er van Theo?" Nu ik zou mij al sterk moeten vergissen - want een goed verstaander heeft maar een half woord nodig - of Theo zou gezegd hebben: Natuurlijk, Kerel, ik begrijp het, mij komt het eigenlijk niet toe, hier is een extra dit of dat voor de veteranen voor hun kosten en goede bedoelingen etc.etc. Zie, mijne Heren, ook hierin toonde meneer onze penningmeester, dat hij tact noch voldoende hart voor onze zaak heeft. Volgens mijn berekening moet er onderzijn berusting in specie zijn aan Ontvangsten f358,-- minus Uitgaven f321,25, dus schoon f 36,75. Of dit bedrag in feite nog in zijn bezit is, dat kan ik niet zeggen. Met geen woord is door hem over deze som - waar toch zeker een geheel elftal naar lichaam en geest mede gelaafd kan worden - gerept Arie Mets: U is afschuwelijk snedig hè?Wijnand spreek je snedig tegenwoordig met één e uit? Ik was inmiddels het stadium gepasseerd, waarin de hele spelling mij nog iets verdrieten kon en wilde het alleen maar volledig eens zijn met Arie Waayer. En ziet, toen volgde de bestuursverkiezing en in al die waanzin en keet kwam ineens de ware stem ming naar voren. Want Arie, die nu de hele AFC leidt, wilde wegens tijdgebrek bedanken. Toen hield Dick Bessem een uiterst gevoelig en sober speechje, toen stak Willy Brusse een oratorisch vuurwerk af, waarvan de vonken van vriendschap en waar dering afspatten, toen daverde het 'For he is a jolly good fellow" door het clubhuis en Arie was Ere-Voorzitter van de vete- ranenclub en mocht nooit meer weg. Toen hebben we Piet en Ben ook maar herkozen en we waren allemaal jolly good fellows blij om zo'n leuke avond, blij om zo'n club, zo'n vriendenkring, waar je de belastingen en Liggadjati, de conferentie van Parijs en Soekarno, kortom de hele na-oorlogse "pokkenboel" eens een keer kan vergeten." Mogen de huidige en a.s. Veteranen een klein lesje uit het vorenstaande trekken, t.w. gezonde sport en goede vriendschap zowel in als buiten AFC. MIXED PICKLES ingelegd door Pirn Adriaansz en George Wijnand Primeur Terwijl wij dit schrijven deed zich een merkwaardig natuurverschijnsel voor: de zon scheen. Wij hebben er peinzend naar gekeken en elkaar met een glimlach toegeknikt. Wij beschouwen dit fenomeen als een bemoedigend teken uit den Hoge voor het nieuwe seizoen. Heren Bevoegdere scribenten dan wij zijn, zullen in deze Schakel - of elders - wel een gedegen beschouwing wijden aan de al gemene vergadering van 23 juni jldie op ons - gevoelig als wij zijn - een voornamelijk galante indruk heeft achterge laten. Misschien kwam dat wel omdat het onze club zo goed gaat. Zodanig goed zelfs, dat wij ter vergadering eigenlijk wel zouden kunnen volstaan met een felicitatie aan het bestuur voor het gevoerde beleid in het afgelopen jaar. Maar ook vergaderen is - als voetbal - een spel. Een spel, waarin wij onze wellevendheid ludiek invoegen. "Is het u, meneer de voorzitter, bekend, dat "Zeker, meneer Plagsteker, dat zijn wij, maar ik ben u toch zeer dankbaar voor uw opmerking". En zo vergaderen wij voort. Allen heren zijnde; althans voor één avond. In tijden, waarin wij niet te klagen hebben, zijn heren bovendien hoffelijk. Tot - onverhoopt maar onafwendbaar - in de golfslag van het leven weer magerder tijden aanbreken. En ter vergadering bittere verwijten de hoofden over en weer teisteren. En zulk een vergadering^zal alsdan voor velen meer dan nu worden bezocht; tuk als wij zijn op schandaal. Niets menselijks is ook ons, AFC-ers, vreemd. Wij zeiden het al: het gaat ons goed Democratisering: i De wonderen der techniek gaan ook niet aan de jaarvergadering van AFC voorbij. Ditmaal stond voor de voorzitter een microfoon op tafel, maar daarbij bleef het niet. Terzijde in de zaal was zelfs een tweede microfoon opgesteld. Onze eerste indruk was uiteraard: een interruptiemicrofoon! De democratisering slaat toe; ook in AFC! Het bleek een misvatting. Onze jonge voorzitter Jan van Dijk (hulde), bediende zich - beweeglijk als hij is - van beide microfoons. Agenderend en leidend achter de tafel; toesprekend en huldigend terzijde. Nadat wij onze teleurstelling hadden wegge slikt deed de performance eigenlijk best aardig aan. Maar de verschillen tussen nieuwjaarsdag en jaarvergadering worden daarmede wel steeds geringer. Volgend jaar wellicht nog een spotje op de bestuurstafel. 6

Schakels (clubbladen) | 1977 | | pagina 6